Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
Zasilek rodzinny nalezy sie kazdemu tu pracujacemu , obojetnie czy zona tu czy w Polsce , trzeba tylko wyelnic odpowiednie formularze i miec potwierdzenie z Polski o wspolnym adresie i daty urodzenia dzieci ,potwierdzenie ze sie nie pobiera zasilku w Plsce oraz wazny kontrakt pracy w Norwegii. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
via44 napisał:
czy prawdą jest że w przypadku kiedy facet mieszka w Norwegii a żona i dzieci w Polsce to zasiłek rodzinny przyznaje NAV dla dzieci i żony? nadmienić jeszcze mogę że żona nie pracuje. czy przepisy tak stanowią czy jest to może wypadek przy pracy NAVu i kiedyś trzeba będzie zasiłek dla żony zwrócić?
Pozdrawiam


Nie bardzo rozumiem pytanie... Chodzi ci o to, że na ciebie, jako żonę, mąż powinien dostać jakieś pieniądze? Czy o to, że mąż ma obowiązek wysłać pieniądze z barnetrygg żonie i dzieciom? A może jeszcze o coś innego... Sprecyzuj, proszę. A może chodzi o rozwód i pobieranie pieniędzy na dzieci, które są z matką?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Ilona
(Ilonaa)
Nowicjusz
Witam Mam pytanie czy te wszystkie dokumenty o których jest mowa potrzebne do zasiłku rodzinnego powinny być przetłumaczone na język angielski? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Lee Loo
(leeloo)
Nowicjusz
Jeśli akty urodzenia dzieci i akt małżeństwa masz na drukach europejskich/unijnych, to nie trzeba ich tłumaczyć. Jeśli na starych drukach, to albo musisz je dać do tłumaczenia, albo wyciągnąć akty skrócone na drukach europejskich z Urzędu Stanu Cywilnego w mieście, gdzie urodziły się dzieci/było zawarte małżeństwo. Wszystkie inne zaświadczenia/umowy z Polski, muszą być przetłumaczone na angielski lub norweski.

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
jeszcze raz spróbuję zapytać. Mąż pracuje w Norwegii. W Polosce ma żonę i nieletnie dzieci. Otrzymał decyzję z NAV przyznająca zasiłek rodzinny dzieciom i żonie. Czy ten zasiłek dla żony to ok czy kolejny błąd NAV. Czy prawnie można uzyskać zasiłek rodzinny na dzieci i na żonę też.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
Zasilek rodzinny na dzieci zostal przyznany ojcu, ktory pracuje w Norwegii. To jest ok i zrozumiale. Czy ojciec te pieniadze posyla dzieciom, czy zonie do dyspozycji, czy sam je wydaje, to juz nie jest sprawa NAVu.
Natomiast o jakim zasilku na zone napisalas ? Ktos Ci tak powoiedzial, czy widzialas decyzje z NAVu ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie ma zasiłkow na żone Zapewne via44 zaslyszala to od "dobrze poinformowanych". Wydaje mi sie, ze ktos jej wcisnał kit typu " a moj maz dostal z NAVu pieniadze na dzieci i na mnie", i teraz sie porobilo... burza mozgów... az takiego bledu NAV nie popelnia, choc ostatnio wyszlo na jaw, ze pieniadze otrzymywali nielegalni imigranci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
Wiecie ja to zasłyszałam faktycznie od człowieka za którego wszyscy coś załatwiają bo sam nic nie wie i nie rozumie. Papierów nie widzialam tylko on mi powiedział że papiery z decyzją poszły do Polski i tam zostały przetłumaczona tak że kasa będzie wyrównana za 2 i pół roku i już na bieżąco będzie wysyłany do Polski zasiłek na dwoje dzieci i żonę???????
Gdybym cokolwiek z tego zrozumiała i uznała za zgodne z przepisami nie pytałabym Was. Pomyślałam że coś w przepisach się zmieniło i dla własnej info zadałam pytanie.
Ja pytam bo mam znajomych którzy mają dzieci, przyjeżdżają tu i nie mają zielonego pojęcia co im się należy. Moje dziecko już pracuje w Norge więc ja nie ciekawię się co ile i dlaczego dla samej siebie.Czasem potrzebuję coś komuś powiedzieć i wiem że jak tu zapytam to się coś dowiem. Tu jest tyle młodych mam i tatusiów którzy bez kitu mówią wprost tak jest a tak być nie może. I ok. Dzięki serdeczne. Takich pomyłek NAV nie popełnia
Serdecznie pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
na żonę nie przysługuje zasiłek rodzinny . jeżeli żona czy rodzina jest w polsce to można rozliczać się z podatku jako status pendler . można też złożyć wniosek do skattu o 2 klasę podatkową . to wszystko .
jezeli przyznali zasiłek tobie to jest pomyłka , jeżeli kiedyś do tego dojdą a mąż będzie jeszcze pracował w norge to będzie musiał zwrócić kasę do nav
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
Tak w zupełności się z Tobą zgadzam. Starałam się wytłumaczyć to pewnemu panu ale bez skutku. Ja jak już pisałam mam dorosłe dzieci a mojemu mężowi nie przyszloby do głowy nawet żeby starać się o zasiłek dla mnie czyli żony. Rozwialiście mi moje wątpliwości, może ktoś faktycznie buzerował powietrze mówiąc o tym zasiłku na żonę, nie wiem bo dok. nie widziałam. Sam zdecyduje co ma dalej z tym robić.
Dzięki, pozdrawiam bardzo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok