Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zasiłek rodzinny dokumenty - Norwegia

6 Postów
Jola B.
(anastazja08)
Wiking
Witam wszystkich!!! Mój mąż pracuje w Norwegii,a ja z naszą córeczką mieszkamy w Polsce.Dostaliśmy spłatę rodzinnego z norwegii za 12 miesięcy.Mam takie pytanie czy te wszystkie dokumenty trzeba składać do NAV każdego roku?Dodam jeszcze ,że dostajemy też opiekuńczy zasiłek i wypłacają go nam pod koniec każdego miesiąca.Natomiast rodzinnego nie dostaliśmy od czerwca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Janusz Paczek
(byggmester)
Wiking
nie musicie skladac co miesiac.przyznaja na tyle czasu ile macie na pozwoleniu o prace np. na 5 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jola B.
(anastazja08)
Wiking
Dziękuję bardzo za pomoc.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Jola B.
(anastazja08)
Wiking
Obecnie posiadam nowe informacje na ten temat.Dodam ,ze mąż jest na kontrakcie.Dokumenty dotyczące rodzinnego należy aktualizować co roku.Trzeba dostarczyć do nav oświadczenie ,że nie pobiera się zasiłku na dziecko w Polsce.Poza tym, dokument świadczący o wspólnym meldunku i kontrakt na pracę w Norwegii.Pozdrawiam !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Nie zgadzam sie z tym. Nie trzeba co roku aktualizowac dokumentow i niczego odnawiac. Ja skladalam tylko raz dokumenty, okolo 5 lat temu i do dzis bez problemu otrzymuje zasilek na dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
ankaper, ale ty mieszkasz w Norwegii, ja też tak mam, niczego nie muszę odnawiać. Zrozumiałam jednak, ze osoba wypowiadająca się powyżej ma tu tylko pracującego męża, a sama mieszka w Polsce, ale mogę się mylić...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
No tak, mieszkam w Norwegi. Ale mam kolegow, ktorzy tu pracuja, a ich rodziny mieszkaja w Polsce. Nie mowili nic, ze musza aktualizowac dokumenty o zasilek. Zasilek dostaja bez problemu. Tak ze nie wiem, moze to jakies calkiem nowe przepisy sa i oni tez beda musieli zaczac aktualizowac co roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Może NAV coś zmienił, ciągle coś zmieniają. Miałoby to sens, zważywszy na to, że wielu rodaków pobiera zasiłek, który im nie przysługuje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
tak właśnie .....od jakiegoś czasu weszły nowe przepisy i ci którzy mają rodziny w polsce co roku muszą odnawiać wniosek o przyznanie zasiłku na dzieci .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
czy prawdą jest że w przypadku kiedy facet mieszka w Norwegii a żona i dzieci w Polsce to zasiłek rodzinny przyznaje NAV dla dzieci i żony? nadmienić jeszcze mogę że żona nie pracuje. czy przepisy tak stanowią czy jest to może wypadek przy pracy NAVu i kiedyś trzeba będzie zasiłek dla żony zwrócić?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok