Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Transfer ze szkoly w USA - prosze o informacje - Norwegia

Czytali temat:
(478 niezalogowanych)
2 Posty
Agnieszka Brzezinska
(CenturyAMB)
Wiking
Jestem osoba nowa na forum, chciala bym powitac wszystkich forumowiczy.
Mam pytanie. Najdalej za dwa lata planuje przyjazd z USA do Norwegii na stale. Potrzebowala bym wiadomosci na temat szkoly w Norwegii dla mojego syna. System klasowy tutaj jest : elementary school 1- 5 ; middle school 6 - 8 ; high school 9 - 12 . Moj syn bedzie mial tutaj ukonczona middle school, lub jesli nam sie uda wyjechac rok wczesniej bedzie mial ukonczona 7 klase middle . W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos z Panstwa ma informacje na temat dalszej edukacji oraz nauki jezyka norweskiegow szkole. Zaznaczam, ze moj syn nie uczeszczal do polskiej szkoly tutaj wiec jego polski jest slaby jesli chodzi o pisownie. Angielski natomiast ma opanowany perfect.Prosila bym rowniez moze o wykaz szkol w okolicach Nesoya, Akershus, Asker . Z gory bardzo dziekuje i prosze o wyrozumialosc jesli gdzies przeoczylam informacje na podobny temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Mysle, ze nie ma roznicy w pojsciu do szkoly i nie ma znaczenia czy potrafi pisac po polsku. I tak pojdzie do klasy dla nowoprzybylych i normalnie bedzie sie uczyc norweskiego z innymi dziecmi. Pojdzie do swojego rocznika. natomiast znaczenie ma, chociaz nie pytalas o to , jakie macie obywalelstwo, jesli polskie to beda Was obowiazywaly przepisy jak dla Polaków. Szkoły sie tutaj nie wybiera samemu, komuna je przydziela w zaleznosci od miejsca zamieszkania, ale klasy "mottak" czyli te dla dzieci nowych sa nie we wszystkich szkolach i czasem trzeba dojezdzac. Ake w Norwegii w każdej komunie jest inaczej. I w urzedach tez róznie. Nie wiem czy nie zamotalam tej mojej wypowiuedzi, ale tu dzieci ida do szkoly w wieku 6 lat, podstawowka trwa 7 lat, wiec wazny jest rok urodzenia dziecka. pozdrawiam i zycze powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Agnieszka Brzezinska
(CenturyAMB)
Wiking
Dziekuje za pomoc. Jeszce jedno pytanie. Tutaj moj syn uczy sie gry na skrzypcach w szkole jako jeden z przedmiotow tzw. elective . Czy cos takiego istnieje w Norweskim systemie czy lekcje gry na instrumentach sa juz prywatnym aspektem? Jesli tak to o jakich instrumentach mowimy? Rowniez jesli chodzi i sport czy organizowane sa druzyny sportowe i jakich dziedzinach sportu. Co objete jest programem szkolnym a co nalezy do zainteresowan prywatnych. Np. karate, pilka nozna itp. Dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie wiem jak jest z muzyką, ale prawdopodobnie musialkby pojsc do szkoky muzycznej dodatkowo. Jesli chodzi o sport to istnieją druzyny pilki nioznej oraz kluby karate, zajecia sportowe na basenie itp. wszystkiego mozna sie dowiedziec w szkole. Nirwegia jest pod tym względem rozwinieta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kuba Wiśniewski
(Siwy17)
Wiking
Ja aktualnie chodzę do gimnazjum w norwegi. Więc trochę mogę powiedzieć na ten temat. Jeśli chodzi o grę na instrumentach to zapewne w każdej szkole jest jakiś klub muzyczny w mojej szkole uczniowie z klubu spotykają się w szkole po lekcjach i tam sobie grają. Sport jest bardzo popularny w norweskich szkołach więc z tym nie będzie problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok