Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

OPERACJA PRZEPUKLINY W POLSCE - Norwegia

Czytali temat:
Dorota Niedzielska legut1 (1140 niezalogowanych)
3 Posty
Kuba Czapla
(Czapl)
Wiking
Witam.
Dowiedziałem się niedawno w Polsce (bo tam poszedłem na usg brzucha), że mam przepuklinę brzuszną/pępkową. I że nadaje się do leczenia. Lekarz powiedział, że najlepiej zrobić to już porządnie, coby nie odezwało się w przyszłości. Więc postanowiłem się za to zabrać. Wolałbym jednak, żeby taką operację przeprowadzono w Polsce, w prywatnej klinice. Koszta nie są duże, a wiem, że robota będzie wykonana solidnie W związku z tym ma pytanie. Czy podejmując się takiego zabiegu/operacji w Polsce, będzie mi przysługiwać sykemelding? I jak mniej więcej załatwić takie formalności. Czy przed zabiegiem zajrzeć po skierowanie do legevaktu, czy po prostu powiadomić pracodawcę, a po zabiegu dostarczyć przetłumaczone papiery do NAVu? Zastanawiam się jak to wygląda ze srony czysto technicznej. Nigdy nie chorowałem, więc z sykemeldingu też nie korzystałem
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich
Kuba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
najpierw udajesz się do twojego fastlege i tłumaczysz że chcesz operacji za granicą i tu jest najważniejszy problem w tym czy się zgodzi czy nie .
jeżeli się zgodzi to wypisuje ci zwolnienie na ten okres ( plus rehabilitacja ) i wg ich procedur wysyła kopie do NAV . Następnie NAV wysyła ci pismo z drukiem do wypełnienia , jedna część do pracodawcy , druga do lekarza i trzecią wypełniasz sam . udajesz się znów do lekarza , wypełnia ci druk i odsyłasz to do NAV . czekasz na decyzje z NAV ( około 2 tygodnie ) i lecisz na zabieg jeżeli masz pozwolenie na leczenie za granicą . po zabiegu bierzesz w klinice zaświadczenie o przebytej operacji i potrzebnym okresie rehabilitacji ( najlepiej po angielsku ) i odsyłasz do NAV lub pracodawcy jeżeli ten załatwia te sprawy w twoim imieniu .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok