Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

pozwolenie na pobyt na podstawie łączenia rodzin - Norwegia

Czytali temat:
dariusz jankowski ernest h Michal Banaszek (1788 niezalogowanych)
39 Postów

(kaja20)
Nowicjusz
Witam

Mam taki oto problem tydzień temu dostałam informacje od Nav że moje pozwolenie na pobyt utraciło ważnośc w momęcie rozstania z partnerem. W necie są sprzeczne informacje na ten temat sprawą zajął się adwokat , w następnym tygodniu mam z nim spotkanie do tego czasu jestem w dużej niepewności. Czy na forum jest jakaś kobieta która miała podobny problem ? Info proszę na priv
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
NAV ma racje. Podstawa wydania pozwolenia jest nieaktualna, wiec i samo pozwolenie(rejestracja) jest juz niewazna. Adwokat nic tu nie pomoze. Musisz wyrobic nowe registeringsbevis, a mozesz to zrobic przedstawiajac umowe o prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Lindemans napisał:
NAV ma racje.
Podstawa wydania pozwolenia jest nieaktualna,
wiec i samo pozwolenie(rejestracja) jest juz niewazna.
Musisz wyrobic nowe registeringsbevis,
mozesz to zrobic przedstawiajac umowe o prace.


Jest to tylko zwykła informacja urzędowa, dla twojego dobra administracyjno- prawnego.
Ponieważ brak jest podstawy do trwania pozwolenia na podstawie łączenia rodzin. Powinnaś odrazu wyrobić sobie indywidualne pozwolenie jak masz ku temu podstawy.
Przecież to jest prosta procedura w UDI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
gagatek napisał:
Lindemans napisał:
NAV ma racje.
Podstawa wydania pozwolenia jest nieaktualna,
wiec i samo pozwolenie(rejestracja) jest juz niewazna.
Musisz wyrobic nowe registeringsbevis,
mozesz to zrobic przedstawiajac umowe o prace.


Jest to tylko zwykła informacja urzędowa, dla twojego dobra administracyjno- prawnego.
Ponieważ brak jest podstawy do trwania pozwolenia na podstawie łączenia rodzin. Powinnaś odrazu wyrobić sobie indywidualne pozwolenie jak masz ku temu podstawy.
Przecież to jest prosta procedura w UDI.


Do mnie sie zwracasz ?
We lbie ci sie juz calkiem pokickalo ?

A jak do autorki, to ja zacytuj, zeby napisac jeszcze raz, to co juz zostalo napisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Lindemans napisał:
We lbie ci sie juz calkiem pokickalo ?

Oj tam , łoj tam.
Zastosowałem zwykły chwyt >multimora< który też takie numery wykręca.
Tylko ja tak zrobiłem z wieczornych nudów, no i też dlatego by ciebie LindoMalindo wnerwić.

Dałaś się chycić na lep.
Znaczy nie taki diabeł piękny jak go szkalujom .
HA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
AGNIESZKA GB
(aga1987)
Wiking
Witam. A ja mam takowe pytanie. Mieszkałam 9 miesiecy w Norwegii i pracowałam . Po tym czasie wróciłam z dziećmi do PL a mąż został tam... Teraz taka kwestia pobyt dostałam na stałe i pozwolenie na prace też. jak jest z powrotem do norge? Musimy wszystko od nowa załatwiać? Wiem że tyeraz sa większe problemy niz w 2011

Prosze o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Jesli dostalas pozwolenie na pobyt staly, to po przerwie 2 letniej trzeba zalatwiac od nowa. Jednak sadze, ze nie byl to pobyt staly, a jedynie bezterminowa rejestracja. Co do pozwolen na prace, to nie ma ich dla Polakow od 2008 roku. Nie zmienily sie przepisy od 2011 roku, wiec nie ma ani mniejszych, ani wiekszych problemow.Wszystkie informacje(rowniez w jezyku polskim) sa na stronie UDI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
281 Postów

(grzes333)
Stały Bywalec
. Co do pozwolen na prace, to nie ma ich dla Polakow od 2008 roku


co za dzdury tu wypisujesz wez przestan tyle pic bo musisz sie stawic w Nav po nowy zasilek socjalny

chyba ze masz staly ze wzgledu na chorobe psychiczna

mozesz mi walic minusy 4xd dziennie

wisi mi to
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
AGNIESZKA GB
(aga1987)
Wiking
Po co Pan tak ostro pisze? Ma Pan jakieś wieści które mogą mi pomóc to prosze napisac a nie jakies wyzwiska czy obrażanie..... Z tego co czytam tylko Pan ocenił tą Pania a nic konkretnego do sprawy nie wniósł
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
SENTEX napisał:
Lindemans napisał:
Jesli dostalas pozwolenie na pobyt staly, to po przerwie 2 letniej trzeba zalatwiac od nowa. Jednak sadze, ze nie byl to pobyt staly, a jedynie bezterminowa rejestracja. Co do pozwolen na prace, to nie ma ich dla Polakow od 2008 roku. Nie zmienily sie przepisy od 2011 roku, wiec nie ma ani mniejszych, ani wiekszych problemow.Wszystkie informacje(rowniez w jezyku polskim) sa na stronie UDI.pobyt staly czyli Vanlig Opphold.......jest bezterminowy mozna sie starac o niego po 5 latach pracy i przebywania w Norwegii chroni przed deportacja z Norwegii................co do Registering bevis to jest gowno nie gwarantuje nic daje mozliwosc przebywania do konca pracy + 3 mieciace po zakonczseniu, i odpowiednio nav+ 3 miesiace po nim...........



A o czym ona napisała na początku?


i jak już chcesz być taki dokładny to nie Vanlig Opphold tylko Varig oppholdsrett....

pobyt może i stały ale nie jest ważny na zawsze, tak jak Lindemans napisała po dwóch latach pobytu za granicą wygasa..


En permanent oppholdstillatelse faller bort når innehaveren har hatt bopel eller faktisk opphold utenfor Norge sammenhengende i mer enn to år. I forskriftens § 11-8 er det nærmere regulert hva som anses som sammenhengende og når det kan gjøres unntak fra regelen om bortfall. Bestemmelsen regulerer også når utlendingen etter søknad kan gis adgang til opphold utenfor riket i mer enn to år uten bortfall av tillatelsen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok