Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zmiana miejsca zamieszkania w Haugesund. - Norwegia

Czytali temat:
(629 niezalogowanych)
1 Post
Kacper Baszak
(kacbas91)
Wiking
Cześć wszystkim!

Być może taki temat już był tutaj poruszany ale niestety nie znalazłem nic ciekawego co mogło by mi pomóc. Jestem w trakcie zmiany miejsca zamieszkania i chciałbym się dowiedzieć gdzie, co i jak muszę załatwić z tym faktem. Do jakiego urzędu muszę się udać żeby wszystko było w porządku.

Z tego co mi się wydaję to na pewno muszę iść do banku i tam zmienić dane adresowe, gdzie jeszcze? NAV, urząd podatkowy, poczta?

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące rezygnacji z prądu w starym mieszkaniu. Wiem gdzie jest instytucja jednak nie wiem jak mam to załatwić aby rachunki za energię przychodziły na nowego lokatora a nie na mnie?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Kacper
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Doradca MultiNOR
(doradcamultinor)
Nowicjusz
kacbas91 napisał:
Cześć wszystkim!

Być może taki temat już był tutaj poruszany ale niestety nie znalazłem nic ciekawego co mogło by mi pomóc. Jestem w trakcie zmiany miejsca zamieszkania i chciałbym się dowiedzieć gdzie, co i jak muszę załatwić z tym faktem. Do jakiego urzędu muszę się udać żeby wszystko było w porządku.

Z tego co mi się wydaję to na pewno muszę iść do banku i tam zmienić dane adresowe, gdzie jeszcze? NAV, urząd podatkowy, poczta?

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące rezygnacji z prądu w starym mieszkaniu. Wiem gdzie jest instytucja jednak nie wiem jak mam to załatwić aby rachunki za energię przychodziły na nowego lokatora a nie na mnie?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Kacper


Należy złożyć formularz zmiany adresu (RF-1400. Można to zrobić elektronicznie (w systemie Altinn) lub papierowo. Zmianę adresu należy zgłosić w ciągu 8 dni od daty przeprowadzki.

Z Folkeregisteret (Urząd Ewidencji Ludności) otrzymuje się potwierdzenie zmiany adresu.

Na poczcie należy zmienić adres oddzielnie, gdyż Folkeregisteret nie zgłasza zmiany adresu do urzedu pocztowego.

NAV pozyskuje informacje z Folkeregisteret odnośnie adresu.

Sprawę z prądem należy załatwić bezpośrednio z dostawcą usługi.

W razie pytań zapraszam do kontaktu: www.multinor.no/kontakt.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok