Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

SZCZEPIENIA DZIECI PO NARODZENIU - Norwegia

Czytali temat:
Monika Gadzina Rafał Siarka Gregor Eeeeee..... Ula Karwan Jacek Ns Oliwia Maćkowiak Marcin Nowak olemi3 Fasolka1 Michal2212 Damian x oorrii IzaW (6041 niezalogowanych)
43 Posty

(ewik1)
Nowicjusz
Witam, mam pytanie do kobiet które urodziły w Norwegii bądź posiadają jakies info na temat kalendarza szcepień w Norwegii.Z tego co sie dowiedzialam tutaj dzieci szczepi sie od 3 mca zycia, u nas w Polsce pierwsze szczepionki malec dostaje już w pierwszej dobie zycia na gruzlice i wzw b. co zrobic by mój maluch był szczepiony na te choroby? Do porodu mam juz tylko 2 tygodnie. Z góry dziękuje za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Witaj ewik1, co prawda ja rodziłam swoją córkę w PL,ale jak mała skończyła 3miesiace przyjechałam z nią tutaj i gdy miała 5miesięcy była już tutaj szczepiona zgodnie z ich kalendarzem szczepień,również na pneumokoki,które są tutaj za darmo w porównaniu z PL.Jeżdżąc na szczepienia widziałam mamusie również z malutkimi pociechami nie wiem jak to jest w szpitalach,może jakaś inna mama na ten temat Ci odp ale wydaje mi się,że tutaj też szczepią tak jak u nas
moja pielęgniarka notowała wszystkie szczepienia jakie mała miała robione w PL i sprawdzała czy się wszystko zgadza

może zadzwoń do helsestasjon(czy jak to się pisze) i zapytaj, z pewnością udzielą Ci odpowiedzi na Twoje pytania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(^marta^)
Wiking
nie szczepia tutaj na gruzlice (BCG) i na hepatit B czyli zoltaczke,poniewaz nie jestes z karju zagrozonego
grozlice mozesz zaszczepic pozniej jak chcesz tak samo hepatitB,
ja nie szcepilam na gruzlice bo to i tak nie ma sensu bo ta szczepionka nie uodparnai z moich zrodel, a Ty rob jak chcesz...
.zeby dostac te szcepionki to recepte wypisuje Ci fastlege, lekarz rodzinny i kupujesz je sama na walsny koszt, hepatit kosztuje ok 150 nok za sztuke a potrezbne sa 3 dawki , z BCG nie wiem ile kosztuje...
dosatkowo jezeli chesz zaszczepic dziecko na rotawirusy to tez mozesz, idziedz tez do lekarza i dostajesz recepte, szczepionke trzeba zamowic , musza ja sprowadzic , kosztuje 700nok za szt i nazywa sie "ROTARIX" 2 dawki sa wiec caly koszt 1400nok, rotarix jest szczepionka doustna i podaje jaj lekarz , fastlege , polozna Ci jej ie poda bo jak mowia "nie maja obowiazku i nie podadza" - mialam z tym problem i musialam sie klocic ....
"rotarix" szcepionke podaje sie od 6 tyg i muszisz zakonczyc zanim skonczy 6 miesiecy !!!
ja zrobilam tak ze jak mala moja miala pierwsze szczepienia , czyi
w 3 mieiacu to podalam jej rano u lekarza rotarix, wtedy dostala w jedna nozke "prebewar" na pnaeumokoki a w druga nozke skojazona szczepionke "infanrix" i w raczke hepatitB "engerix",
wtedy po 6 tyg znowu rotarix i engerix i w 5 miesiacu prenewar i infanrix
hepatit B podjae sie 3 dawki , pierwsza iedy chcesz....druga po 6 tyg od zazcepienia i trzecia od 6 miesicey po pierwszym szcepieniu badz 5 miesiecy po drugim szcepieniu,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
240 Postów
Ewa M.
(toja)
Stały Bywalec
z tego co ja się dowiedziałam jakieś tydzień temu od mojej położnej to szczepią na grużlice a na wzb czy jakoś tam tzn.żółtaczkę zaszczepią dziecko ale w pózniejszym terminie i nie w szpitalu tylko w helsestasjon.Tak mi powiedziała a jak będzie to się okaże
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
400 Postów

(marta86)
Wyjadacz
W informatorze jest opisany cały kalendarz szczepień w No
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok