Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Prośba o pomoc :) - Norwegia

Czytali temat:
(1315 niezalogowanych)
5 Postów

(Annia)
Wiking
Hej mam do Was pytanie, od stycznia 2013 przeprowadzamy się z chłopakiem do Norwegi do Kongsvinger. Pierwszy raz przyjeżdżamy samochodem, napiszcie proszę co koniecznie musimy zabrać ze sobą z Polski, bo np. w Norwegii jest drogie albo niedostępne a potrzebne do życia a co można sobie podarować i kupić na miejscu? Chodzi mi o wszystko od jedzenia poprzez kosmetyki, chemię do ubrań.

Z góry dzięki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
[file] hey ja mieszkam w norwegii 5 lat i jak bym miala radzic Ci co masz zabrac to wszystko bo tu nawet sól jest 10 razy drozsza od polskiej nie wspomnie o miesie masle i ogólnie kazdy artykól jest ok 10 razy drozszy dam przyklad chleb w polsce kosztuje ok2.5zl w norwegii ok 20 kr a nawet i 40kr to jest slaby przyklad a np. wolowe mieso w polsce ok 40 zl za kilo w norwegii 500kr za kilo a fajki 97kr za paczuszke wiec biez wszystko ewentualnie mozna kupic taniej ciuchy na wyprzedazach po zatym drozyzna pozdrawiem i milej pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Tu praktycznie wszystko, prócz jedzenia, kosztuje tyle samo. Ciuchy, kosmetyki prawie bez różnicy. Buty są drogie, ale dobre. Ja wiozłam w walizkach książki, zawsze też prosze znajomych o polską prase, bo lubie czytac. Radze zrobic sobie zeby przed wyjazdem. Nawet tak na zapas . Tak naprawde najdroższe są tutaj usługi. No i auta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
991 Postów

(Wacek1)
Maniak
kaszubka napisał:
[file] hey ja mieszkam w norwegii 5 lat i jak bym miala radzic Ci co masz zabrac to wszystko bo tu nawet sól jest 10 razy drozsza od polskiej nie wspomnie o miesie masle i ogólnie kazdy artykól jest ok 10 razy drozszy dam przyklad chleb w polsce kosztuje ok2.5zl w norwegii ok 20 kr a nawet i 40kr to jest slaby przyklad a np. wolowe mieso w polsce ok 40 zl za kilo w norwegii 500kr za kilo a fajki 97kr za paczuszke wiec biez wszystko ewentualnie mozna kupic taniej ciuchy na wyprzedazach po zatym drozyzna pozdrawiem i milej pracy


Troszke pomieszalas. Porownujac produkty z roznych grup cenowych.

Chleb kosztuje w P 2,5 ale i Norge sa za 5-6 nok czyli podobnie. Natomiast i w P dobry chleb nz zakwasie kosztuje na wage( np. Alma) 18-24 pln. Czyli 36-50 nok.
To samo dotyczy wielu innych artykulow. Mieso jest istotnie drozsze, ale 500 nok za wolowine to przesada.Wolowina, pochodzi tu glownie z krow miesnych, natomiast w Polsce mlecznych. Za jakosc trzeba placic, ale nie kosztuje to 10 razy drozej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(sih87)
Maniak
Droższe 10 razy? słaby przykład chleb 2,5 zł a 20 koron to ok. czterokrotność. Pociesze, jak już się zarabia w Norwegii normalnie to nie jest, aż tak drogo jak wszyscy wokoło mówią... Może po za papierosami i napojami alkoholowymi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Grazyna xxx
(grazynafinn)
Wiking
Zgadzam sie ze jest drogo,ale gdzies ty widziala wolowine za 500 kr? Wlasnie wczoraj kupilam za 120 kr piekna i swieza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Przemek Przemko
(79przemo)
Wiking
Najtańszy chleb udało mi się dostać za 9 koron. Ceny kosmiczne.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
kaszubka napisał:
[file] hey ja mieszkam w norwegii 5 lat i jak bym miala radzic Ci co masz zabrac to wszystko bo tu nawet sól jest 10 razy drozsza od polskiej nie wspomnie o miesie masle i ogólnie kazdy artykól jest ok 10 razy drozszy dam przyklad chleb w polsce kosztuje ok2.5zl w norwegii ok 20 kr a nawet i 40kr to jest slaby przyklad a np. wolowe mieso w polsce ok 40 zl za kilo w norwegii 500kr za kilo a fajki 97kr za paczuszke wiec biez wszystko ewentualnie mozna kupic taniej ciuchy na wyprzedazach po zatym drozyzna pozdrawiem i milej pracy
przesadzasz... masło kosztuje ponad 20nok ale jest zajebiste w porównaniu do pl "masłówki", a w pl jak chcesz kupic dobre masło musisz zapłaić 7zł. chemia, kosmetyki, ubrania nie są drogie. znam takich co sraj taśme wożą z pl. ja zawsze biore mięso,sosy, alkohol i chrzan. ogórkiem kiszonym też lubie zagryźć :woohoo: :woohoo:
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(sih87)
Maniak
anders b. napisał:
kaszubka napisał:
[file] hey ja mieszkam w norwegii 5 lat i jak bym miala radzic Ci co masz zabrac to wszystko bo tu nawet sól jest 10 razy drozsza od polskiej nie wspomnie o miesie masle i ogólnie kazdy artykól jest ok 10 razy drozszy dam przyklad chleb w polsce kosztuje ok2.5zl w norwegii ok 20 kr a nawet i 40kr to jest slaby przyklad a np. wolowe mieso w polsce ok 40 zl za kilo w norwegii 500kr za kilo a fajki 97kr za paczuszke wiec biez wszystko ewentualnie mozna kupic taniej ciuchy na wyprzedazach po zatym drozyzna pozdrawiem i milej pracy
przesadzasz... masło kosztuje ponad 20nok ale jest zajebiste w porównaniu do pl "masłówki", a w pl jak chcesz kupic dobre masło musisz zapłaić 7zł. chemia, kosmetyki, ubrania nie są drogie. znam takich co sraj taśme wożą z pl. ja zawsze biore mięso,sosy, alkohol i chrzan. ogórkiem kiszonym też lubie zagryźć :woohoo: :woohoo:


Z tym, zę w Norwegii kostka masłą ma 500 g, u nas kosztuje z 5-6 zł za 200g, osełka dobrego masłą grubo pona dychę za ok 400 g.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Annia napisał:
napiszcie proszę co koniecznie musimy zabrać ze sobą z Polski
zabierzcie ze sobą to co w Polsce jest najlepsze na świecie
fachowców
wódkę
piwo
polskie wędliny
chleb
sfermentowane ogórki i kapustę
polskie wartości, tradycje, zasady i rozum
zdjęcie papieża Polaka
święconą wodę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok