Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

orzeczenie o niepełnosprawności - Norwegia

29 Postów
Lidka W
(lotka)
Wiking
interesuje mnie, czy ktoś starał się o jakieś świadczenia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności? jeśli tak to jakie dokumenty trzeba posiadać i domyślam się, że wszystko przez NAV się załatwia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Artur C
(Art54)
Nowicjusz
Samo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,nie daje automatycznie prawa do zasiłku.Orzeczenie te sankcjonuje prawnie Twój obecny stan zdrowia i daje pewne przywileje,tj.darmową komunikację,Kopertkę postojową,ewentualnie zasiłek opiekuńczy na rehabilitację. Zależy też jaki organ wydał te orzeczenie,Opieka Społeczna,Zus czy Nav?Ważne jest też,w wyniku czego nastąpiła niepełnosprawność,wypadkowi przy pracy,choroby zawodowej czy nieszczęśliwemu wypadkowi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
kaska nowicka
(kaska77)
Wiking
Swiadczenie zalatwia sie w Nav i zalezy czy jest to dziecko do 18 roku nalezy sie (hjelpestønad )czy dorosla osoba to juz jest renta ktora bardzo cieszko otrzymac nawet jak osoba jest niechodzaca
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Lidka W
(lotka)
Wiking
dzięki za odp. Dokładnie to nie chodzi mi o rentę, bo bym korby dostała w domu. Mam 32 lata i jestem po chorobie nowotworowej, jestem zdolna do pracy i samodzielnej egzystencji a orzeczenie wydał polski PCPR.
Chodziło mi głównie o jakiś zasiłek coś podobnego jak zas pielęgnacyjny w Polsce (w wys. 153zł), kiedyś w NAVie tez mówili coś o dofinansowaniu do mieszkania a i zniżki komunikacyjne też się przydadzą, bo kartę parkingową mam polską.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Lidka W
(lotka)
Wiking
nie wiem tylko czy muszę stanąć na jakiejś komisji tutaj, żeby to potwierdzili czy mam przetłumaczyć pol orzeczenie czy jakiś wynik histopatologiczny itp.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Lidka W
(lotka)
Wiking
teraz mi jeszcze przyszło do głowy czy może mam jakiś łatwiejszy dostęp do kursów języka NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
kaska nowicka
(kaska77)
Wiking
Komisji lekarskich niema jak w polsce mozesz przetlumaczyc to co masz i poprostu lekarz prowadzacy (fastlege)powinien ci powiedziec co dalej i czy cos sie nalerzy .bo tu zasilek pielegnacyjny jest placony tylko do 18 lat:
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Artur C
(Art54)
Nowicjusz
Łaskawa ta komisja lekarska była dla Ciebie,w obecnych czasach uzyskać orzeczenie o stopniu znacznym niepełnosprawności, to trzeba przynieść głowę pod pachą. Myślę że jeśli pracowałaś przed chorobą,to należy przetłumaczyć i zgłosić do NAV,jeżeli nie to wydaje mi się że Komuna ma jakiś fundusz dla niepełnosprawnych.Życzę powrotu do zdrowia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok