Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Reisepenger, feriepenger, pendler i 10% zniżka przez pierwsze dwa lata - Norwegia

3 Posty
Karol_budowlaniec
(Karol_budowlaniec)
Wiking
Pomóżcie bo już całkiem jestem skołowany....
1. Co to jest ten reisepenger? - wyczytałem, że to zwrot za dojazdy do pracy powyżej 7,5km.... ale że jak, zwracają całkowity koszt wydany na paliwo, bilet autobusowy czy dorzucają coś extra do wypłaty? jak to działa?
2. Feriepenger - czy to jest coś na zasadzie premii? np. że jak jedziesz na urlop to dni urlopowe masz normalnie płatne i dodatkowo dostajesz feriepenger czy normalnie urlop jest bezpłatny i feriepenger pełni rolę płatnego urlopu a nie dodatku do urlopu?
3. Pendler i 10% zniżka - też gdzieś wyczytałem, że jeśli masz status pendlera to nie możesz dostać tej 10% zniżki, miał ktoś z was taki przypadek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Karol_budowlaniec napisał:
Pomóżcie bo już całkiem jestem skołowany....
1. Co to jest ten reisepenger? - wyczytałem, że to zwrot za dojazdy do pracy powyżej 7,5km.... ale że jak, zwracają całkowity koszt wydany na paliwo, bilet autobusowy czy dorzucają coś extra do wypłaty? jak to działa?
2. Feriepenger - czy to jest coś na zasadzie premii? np. że jak jedziesz na urlop to dni urlopowe masz normalnie płatne i dodatkowo dostajesz feriepenger czy normalnie urlop jest bezpłatny i feriepenger pełni rolę płatnego urlopu a nie dodatku do urlopu?
3. Pendler i 10% zniżka - też gdzieś wyczytałem, że jeśli masz status pendlera to nie możesz dostać tej 10% zniżki, miał ktoś z was taki przypadek?


Hej,
podsyłam Ci artykuły odnośnie Feriepenger: www.mojanorwegia.pl/praca-i-pieniadze/ws...lamy-mity-12575.html

W kwestii zniżki 10 % i Pendler - zgadza się, nie można skorzystać z dwóch ulg jednocześnie. Tutaj znajdziesz więcej info: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok