Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kupno domu a umowa z meglerem? - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty
Anna B
(anek_buk)
Wiking
Witam wszystkich! Mam prosbe do osoby ktora była w mojej sytuacji,badz jest zorientowana w tych sprawach!
Zgodziłam sie na kupno domu w biurze nieruchomosci LEGAL adwokat,ale nie podpisałam jeszcze umowy dałam tylko ustna odpowiedz,ze zgadzam sie na kupno domu za pewna kwotę,ale sie rozmysliłam................I nie chce juz tego domu,bo jest bardzo daleko.
Megler w biurze powiedział,że nie moge sie juz wycofac Ale jak to mozliwew przecierz nic jeszcze nie podpisałam!!!
Czy ktos moze dac mi jakąś porade?
Z gory dzieki! Ania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Ania Kowalska
(aneczka77)
Wiking
Z tego co ja słyszałam i doświadczyłam w praktyce, w Norwegii umowa ustna jest równoznaczna z umową pisemną. I żeby transakcja doszła do skutku wcale nie jest potrzebny Twój podpis. Inny kraj, inne zasady.
Ewentualnie możesz spróbować wytłumaczyć, że na pewno źle zrozumieli, bo chciałaś powiedzieć coś zupełnie innego, że raczej kupisz ten dom ale musisz jeszcze pomyśleć.
Norwegowie często wmawiają cudzoziemcom, że na pewno coś źle zrozumieli... więc czemu nie bronić się w ten sam sposób...
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
A czy zlozylas pisemna oferte?.. jezeli nie, to nie ma problemu - nie bylo umowy, ani intencji. Umowy ustne na zakup nieruchomosci bylyby raczej dowcipem aneczka77
Jezeli jednak tak, przy odstapieniu od podpisania umowy zwykle placi sie kwote karna.. jaka(?).. musisz doczytac w warunkach przystapienia do oferty..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
jezeli byla licytacja, zlozyliscie pisemnie oferte i daliscie podpis, to moze byc problem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
anek_buk napisał:
Witam wszystkich! Mam prosbe do osoby ktora była w mojej sytuacji,badz jest zorientowana w tych sprawach!
Zgodziłam sie na kupno domu w biurze nieruchomosci LEGAL adwokat,ale nie podpisałam jeszcze umowy dałam tylko ustna odpowiedz,ze zgadzam sie na kupno domu za pewna kwotę,ale sie rozmysliłam................I nie chce juz tego domu,bo jest bardzo daleko.
Megler w biurze powiedział,że nie moge sie juz wycofac Ale jak to mozliwew przecierz nic jeszcze nie podpisałam!!!
Czy ktos moze dac mi jakąś porade?
Z gory dzieki! Ania
Widocznie w trakcie rozmowy, byłaś tak przekonywująca , oraz po sprawdzeniu Twoich danych , co do umocowania finansowego Megler stwierdził ,że jesteś godnym kontrahentem i dlatego tak stara się Ciebie trzymać ...
Faktycznie umowa Ustna Ma takie samo Umocowanie co umowa pisemna , jednak dotyczy to Obywateli Norweskich , w niektórych przypadkach jeżeli Obcokrajowiec również biegle włada Językiem Norweskim to umowa ustna obowiązuje .
Niemniej dla Kontraktów z obcokrajowcami Umowa Pisemna jest wymagana na każdym etapie , by następnie nie było prawnych niedomówień .
Dlatego powinnaś się właśnie tej linii obrony trzymać...
Bardzo grzecznie acz stanowczo powinnaś uwypuklić właśnie ten punkt .
Pamiętaj , że jeżeli będziesz Opryskliwa , oraz w inny sposób dasz się we znaki Meglerowi ,to wystawi Tobie WILCZY BILET i na przyszłość będziesz Miała kłopoty w kontaktach z podobnymi biurami ...
Jeżeli w czasie rozmowy Megler spisał szczegółowo Twoje dane , to jesteś już w Krajowym rejestrze potencjalnych inwestorów Nieruchomości i każde następne biuro przed przystąpieniem do czynności ... zagląda tam z lubością .

Jeżeli zagrozi Tobie jakimiś czynnościami procesowymi , to wyraź zgodę na udział w przetargu , jednak podaj kwotę najniższą z możliwych prawnie / musiała byś przejrzeć dokładnie całą dokumentację przetargową tego domu/i zaznacz , że przetarg będzie dopiero ważny jeżeli odbędzie się legalna licytacja z udziałem minimum pięciu oferentów ...
Inaczej odstępujesz od udziału w licytacji...
Może być też i tak , że jesteś potrzebna do kompletu , by przetarg mógł się w ogóle odbyć...
Trudno coś Mi więcej na ten temat napisać nie znam całej prawnej sytuacji...


Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Beata Nadolska
(nola1)
Wiking
Jestem w podobnej sytuacji.Moze ktos zna wiecej szczegolow nt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok