Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
grzegorz g Paweł G. ROBERT BALICKI Pawel44 danielqwerty maaciek ... fsdfs dd God Riff slimi7 Mateusz Kepka Jacek_1983 (6664 niezalogowanych)
3 Posty
Radosław Kurowski
(radix_s)
Wiking
Dzięki za odpowiedzi. W umowie między Polską i Norwegią regulującą gdzie należy płacić podatek widnieje Art. 24:
"3. Jeżeli osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w Norwegii osiąga dochód lub posiada majątek, który zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy może być opodatkowany w Polsce, Norwegia zezwoli, aby od podatku od dochodu lub majątku tej osoby odjęta została kwota równa wysokości podatku zapłaconego w Polsce. Odjęta kwota nie może jednak przekroczyć tej części norweskiego podatku obliczonego przed dokonaniem odjęcia, która przypadałyby od dochodu osiągniętego lub majątku posiadanego w Polsce."

Ja prosty chłop, że aż linijki zazdrosne są. Może dlatego interpetuję ten punkt jako konieczność zadeklarowania polskiego dochodu także w Norwegii. Tyle umowa, jednak po Waszych wypowiedziach czy trafne jest przyjęcie, że takich metod się nie praktykuje?

Yatsek - Pierwszy akapit artykułu, który zalinkowałeś prawi:
" W jej myśl rezydent danego kraju rozlicza się w tym państwie z całości uzyskanych przychodów "

Zatem nadal niejasne jest czy jako, że jestem rezydentem w Norwegii rozliczam się tutaj ze wszystkiego, chociaż faktycznie opodatkowany zostanie jedynie dochód uzyskany w Norwegii czy można to w radosny i błogi sposób olać i nie martwić się, że ktoś dociekliwy w przyszłości narobi mi problemów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
radix_s napisał:
Dzięki za odpowiedzi. W umowie między Polską i Norwegią regulującą gdzie należy płacić podatek widnieje Art. 24:
"3. Jeżeli osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w Norwegii osiąga dochód lub posiada majątek, który zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy może być opodatkowany w Polsce, Norwegia zezwoli, aby od podatku od dochodu lub majątku tej osoby odjęta została kwota równa wysokości podatku zapłaconego w Polsce. Odjęta kwota nie może jednak przekroczyć tej części norweskiego podatku obliczonego przed dokonaniem odjęcia, która przypadałyby od dochodu osiągniętego lub majątku posiadanego w Polsce."

Ja prosty chłop, że aż linijki zazdrosne są. Może dlatego interpetuję ten punkt jako konieczność zadeklarowania polskiego dochodu także w Norwegii. Tyle umowa, jednak po Waszych wypowiedziach czy trafne jest przyjęcie, że takich metod się nie praktykuje?

Yatsek - Pierwszy akapit artykułu, który zalinkowałeś prawi:
" W jej myśl rezydent danego kraju rozlicza się w tym państwie z całości uzyskanych przychodów "

Zatem nadal niejasne jest czy jako, że jestem rezydentem w Norwegii rozliczam się tutaj ze wszystkiego, chociaż faktycznie opodatkowany zostanie jedynie dochód uzyskany w Norwegii czy można to w radosny i błogi sposób olać i nie martwić się, że ktoś dociekliwy w przyszłości narobi mi problemów.

JA ..............................xxxxxxxx...................................................................!!!! !!!!!!!!!!!!!! !.
W norweskim systemie rozliczenia podatkowego nie ma nawet takiego formularza do rozliczeń dla Imigrantów .
Człowiek masz problem pomimo tego co już zapodano to proszę wejść na stronę Skatt i STUDIOWAĆ DO BÓLU PIĘT ...
---
Proszę
www.skatteetaten.no/
TU wszystko jest jasno i przejrzyście opisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
Gabriel napisał:
radix_s napisał:
Dzięki za odpowiedzi. W umowie między Polską i Norwegią regulującą gdzie należy płacić podatek widnieje Art. 24:
"3. Jeżeli osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w Norwegii osiąga dochód lub posiada majątek, który zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy może być opodatkowany w Polsce, Norwegia zezwoli, aby od podatku od dochodu lub majątku tej osoby odjęta została kwota równa wysokości podatku zapłaconego w Polsce. Odjęta kwota nie może jednak przekroczyć tej części norweskiego podatku obliczonego przed dokonaniem odjęcia, która przypadałyby od dochodu osiągniętego lub majątku posiadanego w Polsce."

Ja prosty chłop, że aż linijki zazdrosne są. Może dlatego interpetuję ten punkt jako konieczność zadeklarowania polskiego dochodu także w Norwegii. Tyle umowa, jednak po Waszych wypowiedziach czy trafne jest przyjęcie, że takich metod się nie praktykuje?

Yatsek - Pierwszy akapit artykułu, który zalinkowałeś prawi:
" W jej myśl rezydent danego kraju rozlicza się w tym państwie z całości uzyskanych przychodów "

Zatem nadal niejasne jest czy jako, że jestem rezydentem w Norwegii rozliczam się tutaj ze wszystkiego, chociaż faktycznie opodatkowany zostanie jedynie dochód uzyskany w Norwegii czy można to w radosny i błogi sposób olać i nie martwić się, że ktoś dociekliwy w przyszłości narobi mi problemów.

JA ..............................xxxxxxxx...................................................................!!!! !!!!!!!!!!!!!! !.
W norweskim systemie rozliczenia podatkowego nie ma nawet takiego formularza do rozliczeń dla Imigrantów .
Człowiek masz problem pomimo tego co już zapodano to proszę wejść na stronę Skatt i STUDIOWAĆ DO BÓLU PIĘT ...
---
Proszę
www.skatteetaten.no/
TU wszystko jest jasno i przejrzyście opisane

ej ,oborowy nie zasmiecaj forum...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
153 Posty
Agata Dymna
(xdymna)
Stały Bywalec
Dzień dobry,

Proszę się skontaktować z firmą http://multinor.no/, na pewno pomogą i doradzą .

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
xdymna napisał:
Dzień dobry,

Proszę się skontaktować z firmą http://multinor.no/, na pewno pomogą i doradzą .

Pozdrawiam

Ty.. laska...... wyjazd z ta smieszna reklama....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
134 Posty
Stały Bywalec
Yatsek napisał:
xdymna napisał:
Dzień dobry,

Proszę się skontaktować z firmą http://multinor.no/, na pewno pomogą i doradzą .

Pozdrawiam

Ty.. laska...... wyjazd z ta smieszna reklama....


to koszta za rozliczenie www.mojanorwegia.pl/u/agnieszka_kajka_agnieszka_mn-57713
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Klaudn P
(Klod)
Wiking
Hej,

a czy jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć co zrobić w mojej sytuacji???

Tak po krótce:

mieszkam w Norwegii i rozliczam się tutaj po raz pierwszy. Selvangivelse w wersji elektronicznej już wypełniłam w związku z tym że były błędy i zwlekam jeszcze tylko z wysłaniem. Nie wiem właśnie co robić, ponieważ mam w Polsce firmę która działa i przynosi dochody, mam tam też dom, którego wartości nie jestem w stanie określić tak swoją drogą, nie wynajmuje go... Generalnie w Polsce już się rozliczyłam (moje biuro rachunkowe tym się zajęło) i teraz nie wiem jak w Norwegii. Byłam z pół roku temu w skatetaten zapytać to gość mi powiedział że przychody w Polsce nie wpłyną w żaden sposób na moje rozliczenie w Norwegii, ale powinnam zadeklarować posiadanie takiego podmiotu w zeznaniu. Ogolnie urzednik mnie raczej zbył bo wyraxznie nie chcialo mu sie ze mna wdawac w szczegoly. Wie ktos co zrobic w mojej sytuacji?

Bo w zasadzie to planowałam olać i wysłać to selvangivelse z informacjami dot. tylko i wyłącznie mojego życia tutaj, w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok