Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

pomocy!pilne!karta kredytowa w postbanku - Norwegia

Czytali temat:
Marcin R Arkadiusz G... Marian Koniuszko Sylwia Łukaszek Przemek Przemek (5956 niezalogowanych)
3 Posty
wiola Szczerba
(kiria22)
Wiking
Witam wszystkich,mam problem z kartą kredytową w postbanku.Przez pomyłkę zamiast karty bankomatowej użyłam do wypłaty pieniędzy karty kredytowej mastercard.Pieniądze na koncie pozostały,ale w kredytowej mam debet.Czy pieniądze zostaną automatycznie pobrane z konta na kartę czy muszę sama dokonać przelewu?jeśli sama muszę przelać to w jaki sposób?niestety nie znam norweskiego,a wszystkie polecenia na koncie są właśnie w tym języku.Pomóżcie,doradźcie proszę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Musisz wplacic. Dostaniesz fakture, ale problem polaga na tym, ze w przypadku wyplaty gotowki procenty licza sie od dnia wyplaty. Jezeli masz pieniadze na koncie, przelej na MC jak najszybciej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kow@lski)
Wiking
kiria22 napisał:
Witam wszystkich,mam problem z kartą kredytową w postbanku.Przez pomyłkę zamiast karty bankomatowej użyłam do wypłaty pieniędzy karty kredytowej mastercard.Pieniądze na koncie pozostały,ale w kredytowej mam debet.Czy pieniądze zostaną automatycznie pobrane z konta na kartę czy muszę sama dokonać przelewu?jeśli sama muszę przelać to w jaki sposób?niestety nie znam norweskiego,a wszystkie polecenia na koncie są właśnie w tym języku.Pomóżcie,doradźcie proszę...

Podaj mi wszystkie namiary dotyczace karty i konta, ja Ci przeleje
A powaznie, skoro nie znasz tych komend najprosciej byloby przejsc sie na poczte. W tygodniu do 18ej, w soboty do chyba 15ej. Wytlumaczysz po angielsku...Powodzonka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
wiola Szczerba
(kiria22)
Wiking
taaaa,tylko ja jestem w Polsce,a tu jak w czeskim filmie-nikt nic nie wie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
wiola Szczerba
(kiria22)
Wiking
tylko jalk przelać te pieniądze.to jest norweskie konto,na które wchodzę za pomocą internetu i kodu na czipie.Jest tam opcja sprawdzenia salda na karcie kredytowej,zdiwiło mnie,że z konta nie ubyło kasy i sprawdziłam saldo kredytowej i zonk!ale jak przelać teraz tą kasę z konta na kartę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
kiria22 napisał:
taaaa,tylko ja jestem w Polsce,a tu jak w czeskim filmie-nikt nic nie wie...

To przeczytaj ze zrozumieniem to co napisali przedmowcy. Masz trzy mozliwosci:
1. Poczekac na fakture i wtedy ja zaplacic.
2. Przelac z konta na karte (o ile masz taka mozliwosc, bo na tym polega konto indywidualne, zeby kazdy mial takie opcje, za jakie chce zaplac
3. Zasil karte na poczcie (po prostu wplac pieniadze na karte)
4. Swiat na Masterkardzie sie nie konczy.. czytanie wolania o pomoc... bezcenne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kow@lski)
Wiking
kiria22 napisał:
tylko jalk przelać te pieniądze.to jest norweskie konto,na które wchodzę za pomocą internetu i kodu na czipie.Jest tam opcja sprawdzenia salda na karcie kredytowej,zdiwiło mnie,że z konta nie ubyło kasy i sprawdziłam saldo kredytowej i zonk!ale jak przelać teraz tą kasę z konta na kartę?

Niech ktos mnie poprawi jesli sie myle: jesli przez internet wchodzisz na konto wyswietla sie rowniez nr konta pod ktory otrzymalas MC. Wowczas jest bardzo prosta opcja betaling/oveforing. Poszukaj tej opcji, pomecz sie troche, bo to by byla najprostrza metoda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Kow@lski napisał:
kiria22 napisał:
tylko jalk przelać te pieniądze.to jest norweskie konto,na które wchodzę za pomocą internetu i kodu na czipie.Jest tam opcja sprawdzenia salda na karcie kredytowej,zdiwiło mnie,że z konta nie ubyło kasy i sprawdziłam saldo kredytowej i zonk!ale jak przelać teraz tą kasę z konta na kartę?

Niech ktos mnie poprawi jesli sie myle: jesli przez internet wchodzisz na konto wyswietla sie rowniez nr konta pod ktory otrzymalas MC. Wowczas jest bardzo prosta opcja betaling/oveforing. Poszukaj tej opcji, pomecz sie troche, bo to by byla najprostrza metoda.


MasterCard nie jest powiazana z zadnym kontem.. to takie kredyt w kieszeni.. Pakiet w banku nie zawsze oferuje mozliwosc natychmiastowej splaty zadluzenia.. zwykle jest to regularny okres rozliczeniowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kow@lski)
Wiking
Sethur napisał:
Kow@lski napisał:
kiria22 napisał:
tylko jalk przelać te pieniądze.to jest norweskie konto,na które wchodzę za pomocą internetu i kodu na czipie.Jest tam opcja sprawdzenia salda na karcie kredytowej,zdiwiło mnie,że z konta nie ubyło kasy i sprawdziłam saldo kredytowej i zonk!ale jak przelać teraz tą kasę z konta na kartę?

Niech ktos mnie poprawi jesli sie myle: jesli przez internet wchodzisz na konto wyswietla sie rowniez nr konta pod ktory otrzymalas MC. Wowczas jest bardzo prosta opcja betaling/oveforing. Poszukaj tej opcji, pomecz sie troche, bo to by byla najprostrza metoda.


MasterCard nie jest powiazana z zadnym kontem.. to takie kredyt w kieszeni.. Pakiet w banku nie zawsze oferuje mozliwosc natychmiastowej splaty zadluzenia.. zwykle jest to regularny okres rozliczeniowy.

Aha...
No ale dobrze, w jaki jednak /technicznie/ sposob rozliczasz sie z tytulu zadluzenia na karcie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Kow@lski napisał:

Aha...
No ale dobrze, w jaki jednak /technicznie/ sposob rozliczasz sie z tytulu zadluzenia na karcie?


Ja rozliczm sie raz w miesiacu - dostaje fakture.. Splacam minimum, calosc, lub nadplacam (wygodne, kiedy planujesz wyjazdy.. To ile splacam, zalezy od bilansu, ktory najwygodniej mi akurat utrzymac.. Dlug - dlugem.. ale jak to pieknie w Norwegii: odsetki - odsetkami, a kasiura w ruchu..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok