Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

złe naliczenie podatku ? - Norwegia

Czytali temat:
zdzislaw papierniak Piotr Piotr david19935 fsdfs dd (1044 niezalogowanych)
9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
Mam problem, chyba źle naliczono mi zwrot podatku.
Ze znajomymi pracowałem w 2009 w sezonie letnim przez ok 3 miesiące z dwutygodniową przerwą, czyli dwa raz dostałem wypłatę, pod koniec lipca naliczył mi 22% podatku, nie pamiętam ile naliczył mi za drugim razem ale chyba można to wyliczyć.

Jest duży rozrzut między znajomymi, jeden dostał 8235 koron, drugi ok 2500, ja natomiast śmieszne 418 koron. Zmartwiło mnie to gdyż liczyłem na więcej tym bardziej, że innym pracodawca naliczył mniej podatku.
Zamieszczam skany tych dokumentów (moich i osoby która dostałą 8235 koron)

Nawet mam zniżkę 10% standardfradrag, wg. forum to przysługuje dla dwóch pierwszy lat w Norwegii, a pracowałem w Niej w 2006, w 2008 i w 2009.
Dlaczego ja mam skatteklasse 1 2/12, znajomy skateklasse 1? [ w 2008r. miałem 1 6/12]

Prosiłbym o jakieś porady czy mi zostało źle naliczone, gdzie mam się z tym zwrócić aby to poprawić bo ma chyba czas na reklamacje tygodnie po 20 października.



Bardzo proszę o pomoc bo krucho z pieniędzmi, a miałem nadzieje ze Król Harald coś dorzuci
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
trzeba było złożyć zeznanie podatkowe z uwzględnionymi odliczeniami a nie czekać ile skatt ci wypłaci . teraz możesz zrobić odwołanie od decyzji .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
gdzie mam się odwołać i jak to ma wyglądać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
no pewnie do skatteetaten
domyślam się że jeżeli się nie rozliczałeś to pewnie sam nie będziesz umiał napisać odwołania . możesz wrzucić w gogle hasło .....rozliczenie podatkowe w norwegii . będziesz miał duży wybór biur które to zrobią za odpowiednią opłatą .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
napisz gościu mi ile pracowałeś w 2009 ? czy jesteś żonaty?, ile twoi koledzy tutaj pracowali w sumie w 2009 ? i jak jest z twoimi kolegami- czy żonaci, mają np. dzieci?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
pracowałem od około 26czerwca do 21 wrzesnia z dwutygodniową przerwą, pozwolenie na prace było chyba na 3 miesiące.
Nie jestem żonaty. Osoba którą przedstawiłem jako kolega na skanie to mój ojciec.
Kolega który dostał 2500 ma dziecko, on miał pozwolenie na 6 miesięcy bo robił dłużej. Inny z kolei pracował jakieś 2 tygodnie dłużej ode mnie a przyszedł mu czek na 1100 zł i nie ma dzieci.

Andy hellboy napisał:
no pewnie do skatteetaten
domyślam się że jeżeli się nie rozliczałeś to pewnie sam nie będziesz umiał napisać odwołania . możesz wrzucić w gogle hasło .....rozliczenie podatkowe w norwegii . będziesz miał duży wybór biur które to zrobią za odpowiednią opłatą .
By gdzieś pisać, ewentualnie zwrócić się do pracodawcy który nota bene jest nieprzytomny cały czas to muszę wiedzieć gdzie zrobił błąd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok