Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wyjazd młodego małżeństwa do Skandynawii - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Riggman Kelesky (791 niezalogowanych)
3 Posty
Kelesky
(Kelesky)
Wiking
Witam, razem z narzeczoną (24 lata) a w maju ślub, chcemy wynieść się z Polski i spróbować życia za granicą. Pytanie czy Skandynawia to będzie odpowiedni kierunek? Ja znam angielski na wysokim poziomie, partnerka trochę słabiej. Mam 5 lat doświadczenia w poligrafii, znam się też na sporcie / serwis rowerowy, narzeczona bardzo dobrze odnajduje się w roli kosmetyczki. Poza tym nie boimy się żadnej pracy bo byliśmy już w różnych branżach. Jakieś porady co do ewentualnej przeprowadzki? Szukać przez znajomych / agencję pracy? Czy początki są ciężkie bez znajomości Norweskiego / Szwedzkiego ? Jakie są wasze doświadczenia? Dodam że od znajomych naczęściej słyszę tylko pozytywne opinie a sam byłem w Szwecji na weekend i skradła moje serce. Czysto, naturalnie, pięknie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
441 Postów
Riggman
(Riggman) Online
Wyjadacz
czy dobry teraz to tak niebardzo bo idzie zima a zima w norwegii to zastoj, najwiecej ofert o prace to wiosna czyli po wielkanocy. Poligraf ciekawy zawod, moj znajomy w tym pracuje i sobie chwali tylko ilosc takich zakladow w oslo to jest moze 4\5 szt wiec nie licz na duzo. Wiadomo ze mozesz teraz przyjechac, moze bedziesz mial szczescie moze nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kelesky
(Kelesky)
Wiking
Zawod poligrafa wiąże się też z doświadczeniem w grafice komputerowej, obsługa maszyn wielkoformatowych może i też ich serwis. Przyjazd nie byłby w zimę ale na wiosnę właśnie. A jak najlepiej załatwiać pracę? Agencja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
441 Postów
Riggman
(Riggman) Online
Wyjadacz
nikt nie zna idealnego sposobu ale najlepiej isc do agencji w Polsce typu Randstad, addeco czy workshop to cos ci ogarna. Tych agencji jest duzo, poszukac mozna tylko z zawodem poligraf to szansa marna bo musisz po norwesku mowic ale agencje cos ci ogarnia innego napewno. oczywiscie bez partnerki, ona bedzie na poczatku kula u nogi tylko, sciagnij ja zanim sie ogarniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kelesky
(Kelesky)
Wiking
Cenne wskazówki, dzięki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok