Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pilne - spotkanie w UDI dla żony w ciąży - Norwegia

Czytali temat:
N O Fafanculen Koozie Riggman (1066 niezalogowanych)
1 Post
Fafanculen
(Fafanculen)
Wiking
Witam,

Jestem obywatelem Polski (posiadam numer D) z żoną (obywatelką Indonezji).

Za kilka dni zaczynam nową pracę, a moja żona jest w ciąży (8 miesiąc). Wkrótce urodzi.
Problem polega na tym, że nie ma żadnych bezpłatnych wizyt UDI, aby otrzymać kartę rodzinną i powiązać ją z moim numerem D (i mieć ubezpieczenie).
Jest zarejestrowana w Polsce i tam ubezpieczona. Posiada Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, gdzie na wszelki wypadek mogłaby skorzystać z usług publicznej służby zdrowia w UE (z wyjątkiem Norwegii, która nie refunduje kosztów dla obywateli spoza UE).
Ewentualnie myśleliśmy o urodzeniu dziecka w Szwecji i powrocie do Norwegii, ale czy to łatwe?
Czy ktoś może nam doradzić, co możemy teraz zrobić? A może ktoś nie korzystał z zarezerwowanego terminu w UDI w okolicy Oslo/Drammen/Viken?
Z poważaniem,
Karol
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Fafanculen napisał:
A może ktoś nie korzystał z zarezerwowanego terminu w UDI w okolicy Oslo/Drammen/Viken?
Z poważaniem,
Karol

Rezerwacja terminu wizyty w UDI, nie ma nic wspólnego z samą opłatą rejestracyjną dla obywatela spoza UE.
Taką opłatę i tak trzeba będzie ponieść i to w Całej Skandynawii.
Weź na spokojnie powypełniaj wszystkie /druki-dokumenty/ i wtedy wyskoczy tobie termin na wizytę w najbliższym urzędzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok