wniosek o zasiłek chorobowy - Norwegia

Czytali temat:
KonkoN Onty_Ja_Gabriel_3. Maria Witkowska (189 niezalogowanych)
1 Post
Maria Witkowska
(Maria Witkowska)
Wiking
Witam, bardzo, bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie. Sprawa dotyczy wniosku o zasiłek chorobowy. Mój mąż pracuje w Norwegii już kilka lat w jednej z firm norweskich. Od marca w związku z Covid-19 zarejestrował się w NAV, otrzymał zasiłek dla bezrobotnych. W sierpniu wrócił do pracy w tej samej firmie, jednak poradzono mu aby się nie wyrejstrował z NAV . W miesiącu wrzesień przebywał 14 dni na zwolnieniu lekarskim. Problem polega na tym, że co 2 dzień otrzymuje powiadominie z NAV, że powinien wypełnić wniosek o zasiłek chorobowy. Czy powinien wypełnic ten wniosek na stronie NAV? skoro przez pierwszych 16 dni powinien płacic pracodawca? Bardzo, bardzo...proszę o odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
684 Posty
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Wyjadacz
Maria Witkowska napisał:
Witam, bardzo, bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie. Sprawa dotyczy wniosku o zasiłek chorobowy. Mój mąż pracuje w Norwegii już kilka lat w jednej z firm norweskich. Od marca w związku z Covid-19 zarejestrował się w NAV, otrzymał zasiłek dla bezrobotnych. W sierpniu wrócił do pracy w tej samej firmie, jednak poradzono mu aby się nie wyrejstrował z NAV . W miesiącu wrzesień przebywał 14 dni na zwolnieniu lekarskim. Problem polega na tym, że co 2 dzień otrzymuje powiadominie z NAV, że powinien wypełnić wniosek o zasiłek chorobowy.

Czy powinien wypełnic ten wniosek na stronie NAV?

skoro przez pierwszych 16 dni powinien płacic pracodawca? Bardzo, bardzo...proszę o odpowiedź.

No właśnie, by pracodawca mógł mu legalnie wypłacić zasiłek oraz dostać zwrot od NAV, to właśnie musi wypełnić ten nieszczęsny wniosek, oraz co dwa tygodnie, wypełniać "listę obecności" takie tu są w Norge obowiązki otrzymującego pomoc socjalną od Państwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram