Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Założenie konta bankowego w Norwegii - Norwegia

61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Witam. Mam wszystkie papiery i potrzebuje konta bankowego. Chce zalozyc konto badz wniosek on-line. Podobno w Oslo, DNB Norge czeka sie 8tygodni. Szef polecil DB Bank, gdzie w google wyskakuje mi zamkniety juz oddzial i brak strony Deutchese Banku. Podacie mi link badz strone do tego banku lub innego sprawdzonego z szybkim rejestrem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Healing Time
(Healing Time)
Wiking
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Healing Time napisał:
Moze szefowi chodziło o BN Bank?
www.bnbank.no

albo Danske Bank
www.danskebank.no

Okej, to był BNbank. A może wiesz o co chodzi jak chcę założyć MinID (potrzebne do tych banków) i mam kartę kodów z 07.07.2017 a jak wpisuje personalny numer to karta jest z 07.05.2016 (jeszcze wtedy nie było mnie tutaj)
Edit: Ewentualnie jak wiesz, jak założyć te konto w BN Banku. Nie mogę tego ogarnąć.

Boliglån, sparing og brukskonto | BN Bank Trenger du boliglån, brukskonto eller gode spareprodukter? Velg BN Bank! Vi gjør ikke forskjell på folk, og bankbytte er enklere enn mange tror. www.bnbank.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Healing Time
(Healing Time)
Wiking
Jesli nie masz BankID to musisz wypelnic ten formularz:
www.bnbank.no/person/dagligbruk/bli-kunde/bli-kunde-med-PUM/

Później bank wyśle Tobie kodebrikke, za pomocą której będziesz mógł się zalogować do banku przez internet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Healing Time napisał:
Jesli nie masz BankID to musisz wypelnic ten formularz:
www.bnbank.no/person/dagligbruk/bli-kunde/bli-kunde-med-PUM/

Później bank wyśle Tobie kodebrikke, za pomocą której będziesz mógł się zalogować do banku przez internet.

Mało się orientuje w tym wszystkim. Także, jeśli mam personal nummer a nie d-number i pozwolenie z policji to po prostu muszę BankID wypełnić, a potem oni mi przyśląte kodebrikke z jakimiś danymi do logowania i to wszystko? Czy potem loguje się coś wypełniam i wracam do banku w mieście czy coś i tam odbieram karty bankowe itp? Możesz powiedzieć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Healing Time
(Healing Time)
Wiking
Jesli wypelnisz ten formularz to bank powinien przesłać pocztą kodebrikke (token), na którym bądą się wyświetlały cyfry, które trzeba będzie wpisać podczas logowania się na stronie banku.
Po zalogowaniu się na stronie internetowej banku powinieneś mieć pełny dostęp do konta, nie trzeba będzie jechać do oddziału banku. Kartę bankową też będziesz miał dostarczoną pocztą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
napisał:
Jesli wypelnisz ten formularz to bank powinien przesłać pocztą kodebrikke (token), na którym bądą się wyświetlały cyfry, które trzeba będzie wpisać podczas logowania się na stronie banku.
Po zalogowaniu się na stronie internetowej banku powinieneś mieć pełny dostęp do konta, nie trzeba będzie jechać do oddziału banku. Kartę bankową też będziesz miał dostarczoną pocztą.

Okej, to zaraz zobaczę. Myślałem, że to coś skomplikowanego. Znajomi mówili, ze zakladali konta online, jakies weryfikcje, chodzili do banków, wypelniali cos, karty czekali i wgl. A co z tym MinID itp? To nic z bankiem nie ma wspólnego już?
Edit: Wypełniłem wszystko, idę dalej a wystąpił błąd i mam skontaktować się z bankiem.

Kundeforholdet kunne ikke opprettes.
P.g.a. dine eller dine nærmestes politiske verv eller stilling i utlandet, må du ta kontakt med banken for opprettelse av kundeforhold.

Vennligst trykk på LUKK knappen for å avbryte registreringen.

Nie rozumiem, wypełniam wszystko tak jak trzeba. Imie, nazwisko, email, numer, chce korzyhstać Ja, drugie ze mam bliska rodzine poza norwegia Ja, obywatelstwo Polska, brak innego Ingen, podatków nie place w polsce to nie zaznaczam, przepisuje kod i tyle. Nie wiem, pomożesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Healing Time
(Healing Time)
Wiking
Har du, din nærmeste familie eller nære venner politiske/offentlige verv utenfor Norge?

Na to pytanie trzeba odpowiedziec - nei
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Healing Time napisał:
Har du, din nærmeste familie eller nære venner politiske/offentlige verv utenfor Norge?

Na to pytanie trzeba odpowiedziec - nei

O kurde, dzięki. A czemu to tak?

Po przejściu dalej pojawiło się:

Bekreftelse til xxx

Velkommen som kunde i BN Bank.
Du vil om få dager motta et brev med passord for pålogging i nettbanken.
Kodebrikken til nettbanken kommer som rekommandert post til ditt lokale postkontor.
Bruk gjerne pass som legitimasjon når du henter sendingen.
Ved hjelp av passord og kodebrikke logger du på nettbanken og oppretter de konti du ønsker.

Lokalna poczta, to ta przy miejscu zameldowania?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Healing Time
(Healing Time)
Wiking
Har du, din nærmeste familie eller nære venner politiske/offentlige verv utenfor Norge?
To pytanie o to czy Ty albo twoja najbliższa rodzina pełni funkcje polityczne/publiczne w innych krajach.

Bank prześle zwyklą pocztą hasło do logowania, a przesyłką poleconą kodebrikke. Dostaniesz awizo, gdy przesyłka będzie do obebrania na poczcie. Musisz mieć paszport albo inny dokument tożsamości przy odbiorze.

Dobrze jest zrobić sobie później BankID på mobil, będziesz mógł wtedy przylogowaniu do banku używać telefonu komórkowego zamiast kodebrikke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok