Witam wszystkich.....

Mam jedno pytanie na które może ktoś z Was zna odpowiedż.
Mianowicie, znalazłem nową pracę będąc jednocześnie na permiteringu w poprzednim zakładzie pracyna który wysłano mnie pod koniec 2016 roku i trwa on do dziś. Piszę do dziś ponieważ właśnie dziś firma która wysłała mnie na permitering nagle sobie o mnie przypomniała i dzwoniąc do mnie wręcz nakazali mi powrót do pracy, lecz ja niestety odmówiłem ponieważ od dwóch tygodni pracuję w nowej firmie gdzie jak mi wiadomo firma ta nie ma problemów i nie zdażyło się nigdy by firma ta wysłała kogokolwiek na permitering.


Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji.?
Jak powinienem zakończyć współpracę z poprzednią firmą w której pracowałem..?
Jakie ostateczne wypłaty, świadczenia, niewykorzystane urlopy chorobowe itp mi się należą jeśli to ja zerwałbym z nim umowę którą moim zdanie firma zerwała wysyłając mnie na permitering.?
Rejestrując sie w NAV jako osoba poszukująca pracy mówi samo przez siebie, że jestem niezatrudniony od momentu otrzymania pisma z firmy o permiteringu, lecz mój były pracodawca twierdzi że w moim przypadku jest trochę inaczej, tzn że ja wciąż figóruje w ich systemie co idzie za tym jestem wciąż zatrudniony lecz jak to nazwali ODDELEGOWANY, co wydaje mi się śmieszne.

Proszę o podpowiedż co w takich sytuacjach należałoby zrobić, jak się zachować i jakie kroki podjąć by zakończyć wspołpracę ze wszystkimi możliwymi "wyprawkami"..

Z góry dziekuję za pomoc.