Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Import samochodu do Norwegii - Norwegia

4 Posty
Dominik Nagły
(Pershing)
Wiking
witam, ma ktos pojecie jak to jest z samochodem ktory jest importowany z Polski do Norwegii? chodzi mi glownie o to czy mozna jezdzic w Norwegii samochodem na polskich blachach jak jestem zamledowany i normalnie pracuje w Norwegii, co w przypadku zatrzymania przez policje lub statensvegvesen? Co z przejezdami przez platne autostrady jezeli auto na polskich blachach? jedynie co wiem to ze przejerestrowanie jest bardzo drogie ale duzo ludzi widze jezdzi na polskich blachach wiec sie zastanawiam jakie moga byc konsekwencje itp. jesli ma znaczenie jaki samochod to chodzi o bmw seria 5 F-10. Prosze o odpowiedz kto o tym cos wie, dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jerzy1
(jerzy1)
Wiking
Na polskich blacha możesz jeździć przez pierwsżycie rok pobytu w norwegi.po upływie tego okresu możesz starać się o przedłużenie na kolejny rok parę pism wypełnisz podać konkretny powód dlaczego .Jeżeli jesteś już przeszło rok prawnie nie wolno ci przywiesc samochodu z polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jerzy1
(jerzy1)
Wiking
jeżeli chodzi o bramki przyjdą ci do polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Dominik Nagły
(Pershing)
Wiking
aha czyli jak mieszkam tu 6 lat to nie moge przywiesc i bedzie jazda na ryzyko dopoki ktos mnie nie dorwie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jerzy1
(jerzy1)
Wiking
no nie .nie ma takiej opcji . kup sobie tutaj samochód i tyle zniżki ubezpieczenia możesz przenieść z polski .A drogowy podatek od przyszłego roku jest wliczany w paliwo tak ze tragedi nie ma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Jeśli masz rodzinę w Polsce (żona dzieci) i wspólny meldunek w Polsce , odwiedzasz ich co 30 dni to możesz mieć polski samochód innej opcji niema. Urządzenie do bramek i na pl samochód dostaniesz. Jeśli chwycą cię Toll i nie będziesz mógł używać pl samochodu to zapłacisz cło i jakieś tam opłaty. Jak znasz norweski to poczytaj sobie.
www.skatteetaten.no/no/Person/bil-og-and...nlandsregistrertbil/

www.toll.no/no/bilimport/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
CYPIS7
(CYPIS7)
Wiking
jerzy1 napisał:
no nie .nie ma takiej opcji . kup sobie tutaj samochód i tyle zniżki ubezpieczenia możesz przenieść z polski .A drogowy podatek od przyszłego roku jest wliczany w paliwo tak ze tragedi nie ma.chyba juz jest wliczony od stycznia obecnie placimy dwa podatki 2kr + do paliwa od nowego roku ,, i oprocz tego podatek
od nowego roku wliczone bedzie w ubezpieczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok