Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Clo na czesci samochodowe? - Norwegia

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Czy wie ktos ile wynosi w Norwegii clo na czesci samochodowe i w jaki sposob jest ustalane? Czy na podstawie rachunkow, czy tez maja wlasne cenniki?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasta102 napisał:Czy wie ktos ile wynosi w Norwegii clo na czesci samochodowe i w jaki sposob jest ustalane? Czy na podstawie rachunkow, czy tez maja wlasne cenniki?
Moim zdaniem ... wszystko zależy od tego do jakich celów służą te części i w jakich ilościach są sprowadzane na dany adres odbiorczy... no i najważniejsze na kogo się w danej chwili trafi przy kontroli granicznej.../-ta sugestia została sprecyzowana przez rdzennego Norga-/...
Z mojego osobistego doświadczenia :
- przysłano na moje nazwisko do tej pory -4- paczki z częściami do skody i tylko za jedną zapłaciłem 200 Nok bo adres był na firmę ... a żeby było śmiesznie to faktura polska była na kwotę 120zł.
Natomiast pozostałe przychodziły już na mój prywatny adres i za żadną nic nie zapłaciłem...
Ostatnio za pośrednictwem sklepu z częściami do skody otrzymałem kompletny zestaw dwa przeguby i pół oś lewa strona ...cena na fakturze -320-zł . cena w Nor.serwisie ponad -6000-Nok.
A opłata za tą przesyłkę żadna...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Możesz zlecić zakup części w Polsce rodzince i nadanie paczką do autobusu rejsowego za 50 zł, paczka musi być otwieralna żeby kierowca sprawdił czy nie ma fajek albo wódy, ja tak ściągałem pasek rozrządu , uszczelki pompe wodną,
Jeśli masz oczywiście możliwość odbioru osobistego , to najszybszy sposób, ale tylko na autobusach bezpośrednich Polska - NO , bes przesiadek i zmoian pojazdu bo panom sie niechce działkować z resztą załogi. taki przypadek terz miałem
Pzdr WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok