Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

numer id podatkowy - Norwegia

Czytali temat:
Jon Doe Agnieszka Kajka iza nowak Marzena Francuziak Tomasz Kranz pawel piotr Grzech Pepe Bartek K Mariusz 27 cqqq (1646 niezalogowanych)
13 Posty
Tomasz Kranz
(TomaszKranz)
Wiking
Witam.takie pytanie czy numer id podatkowy jest caly czas wazny,poniewaz aktualny pracodawca,powiedzial mi ze moj numer dotychczasowy jest niewazny,i potrzebuje nowy,w zwiazku z tym musze placic podatek 50%.powiedzial tez ze nie pracowalem w norwegii z 2,3 lata i dlatego musze miec nowy.czy to jest prawda czy tez robi mnie w bambuko?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marek Pisarski
(pisy3)
Wiking
Możliwe, że miałeś tymczasowy nr. Id.
Sprawdź, czy numer zaczyna się od daty urodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Twoj numer personalny winien pozostac bez zmian, chyba ze uprzednio miales jedynie numer tymczasowy. A moze wyjezdzajac wymeldowales sie na stale? To sa jednak dywagacje, zreszta nie majace nic wspolnego z 50% zaliczka na podatek. W twoje rozumienie tego, co tlumaczyl Ci szef zapewne wkradl sie blad.

Poniewaz jakis czas nie bylo Cie w Norwegii, skat nie przydzielil Ci z automatu (tlumaczenie bardzo uproszczone) karty podatkowej na 2015. Albo nie przydzielil Ci jej z jakiegos innego powodu. Powod nie jest istotny, istotny jest skutek, NIE MASZ karty podatkowej na 2015.

Zeby ja dostac, musiz teraz zlozyc o nia podanie do skattu.

Jesli pracownik nie posiada karty podatkowej pracodawca jest prawem zobowiazany do pobierania zaliczek na poczet podatku w wysokosci 50% wynagrodzenia brutto. Pracodawca nie ma tu zadnego pola do manewru, nie jest to jego wina ani zla wola.

I tak bedzie az do momentu gdy bedziesz mial karte. Skoro nie bylo Cie 2 czy 3 lata to info o nowosci. Teraz nie zanosisz juz karty szefowi, teraz pracodawca sam sciaga ja sobie przez internet z rejestru centralnego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Kranz
(TomaszKranz)
Wiking
dziekuje,rozumiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok