Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Tablice rejestracyjne PL -> NO - Norwegia

Czytali temat:
DAREK Szwic Marcin Ponikiewski Simon B. baska krzyś Nikolai Stefani Mateusz MW Aneta Filipska cysiek33 Marcin1216 Nowak ZajacPoziomka (1220 niezalogowanych)
3 Posty
Filip Natkanski
(filip141)
Wiking
Witam,

Mam pytanie odnośnie poruszania się polskim samochodem w NO. Naczytałem się że w niektórych przypadkach można się poruszać przez rok lub ewentualnie dwa a w niektórych tylko 14dni ale mniejsza z tym, pytanie moje czy przy założeniu że mogę poruszać się przez rok po NO to:

- czy chodzi im o to że tym samym samochodem nie mogę dłużej jeździć niż rok ?
- czy chodzi im o to że nie mogę się poruszać jakimkolwiek samochodem dłużej niż rok na polskich tablicach po NO ?
- czy chodzi im o kwestie na kogo dane auto jest zarejestrowane ?


A jeszcze jedno pytanie:

Wartość auta przy przerejestrowaniu biorą z umowy czy jakiegoś EuroTAXu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Yossarian k
(Yossarian1987)
Wiking
Siema.
Możesz jeździć na polskich blachach tylko rok, dotyczy to Ciebie a nie samochodu. Mozesz przedłużyć mozliwość jeżdzenia na polskich blacjach do 2 lat w Tollu jak im przedstawisz ,że masz na przykład umowe na czas określony i nie wiesz czy Ci przedłużą więc rozważasz zjazd.
Przerejestrowanie samochodu nawet starego i nic nie wartego to wydatek rzędu dziesiątek tysięcy koron, znajomy zaplacił kolo 100, generalnie się opłaca nowe samochody rejestrować.
Co do jeżdzenia pożyczonym autem na polskich to sam nie wiem najlepiej przedzwonić do Tolla, tam Ci wszysto wyjaśnią.
Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
X Y
(Jufinho)
Początkujący
Jezeli nie masz umowy o prace na czas nieokreslony to mozesz jezdzic rok czasu jednak jesli po 6 miesiacach probnych dalej bedziesz pracowal w tej samej firmie a wiec umowa bedzie na czas nieokreslony to wtedy juz nie mozesz sie tym samochodem poruszac czyli de facto mogles nim jezdzic tylko pol roku. Jednak jest kilka warunkow dzieki ktorym mozesz uzyskac pozwolenie na 2 lata.
Masz tu link
toll.no/en/international/polski/pojazd-z...ic/pobyt-tymczasowy/
Tylko pamietaj ze to nie jest wytlumaczenie przed Toll tylko zawsze musisz potwierdzic to dokumentami. Najpierw wysylasz wniosek do TOLL i oni Ci odsylaja decyzje na ktorej jest informacja ze mozesz uzytkowac dany samochod. Przed uplywem 2 lat (od Twojego momentu przyjazdu a nie od momentu sprowadzenia auta ! ) samochod musi wyjechac z Norwegii a celnicy musza Ci podbic taka karteczke ktora nastepnie nalezy wyslac do TOLL aby udowodnic ze auto wyprowadziles. Pamietaj ze sa kontole. Zona ostatnio postawila auto pod praca. Przejezdzalo auto TOLL ,zatrzymali sie i zrobili kilka fotek do kontroli. Kary sa strasznie wysokie.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
X Y
(Jufinho)
Początkujący
Nie wazne na kogo auto jest zarejestrowane. Wszystko liczone jest od Twojego pierwszego dnia rejestracji w Norwegii. Pozwolenie uzyskuje sie na osobe a nie na auto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Filip Natkanski
(filip141)
Wiking
A są jakieś patenty na ominięcie opłat związanych z przerejestrowaniem auta? Może na bankowóz czy pomoc drogowa sa jakieś ulgi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
filip141 napisał:
A są jakieś patenty na ominięcie opłat związanych z przerejestrowaniem auta? Może na bankowóz czy pomoc drogowa sa jakieś ulgi?

niższe opłaty są jak zarejestrujesz jako barkę rzeczną lub drezynę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
Jufinho napisał:
Jezeli nie masz umowy o prace na czas nieokreslony to mozesz jezdzic rok czasu jednak jesli po 6 miesiacach probnych dalej bedziesz pracowal w tej samej firmie a wiec umowa bedzie na czas nieokreslony to wtedy juz nie mozesz sie tym samochodem poruszac czyli de facto mogles nim jezdzic tylko pol roku. Jednak jest kilka warunkow dzieki ktorym mozesz uzyskac pozwolenie na 2 lata.
Masz tu link
toll.no/en/international/polski/pojazd-z...ic/pobyt-tymczasowy/
Tylko pamietaj ze to nie jest wytlumaczenie przed Toll tylko zawsze musisz potwierdzic to dokumentami. Najpierw wysylasz wniosek do TOLL i oni Ci odsylaja decyzje na ktorej jest informacja ze mozesz uzytkowac dany samochod. Przed uplywem 2 lat (od Twojego momentu przyjazdu a nie od momentu sprowadzenia auta ! ) samochod musi wyjechac z Norwegii a celnicy musza Ci podbic taka karteczke ktora nastepnie nalezy wyslac do TOLL aby udowodnic ze auto wyprowadziles. Pamietaj ze sa kontole. Zona ostatnio postawila auto pod praca. Przejezdzalo auto TOLL ,zatrzymali sie i zrobili kilka fotek do kontroli. Kary sa strasznie wysokie.....

a tobie zdjecia nie zrobili
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Jest jeden patent.
Książki w języku innym niż norweski można sprowadzać do Norwegii bez cła, więc jeśli przekonasz celników że to nie samochód tylko Słownik Bibliograficzny Teatru Polskiego, to powinno przejść.
Ale to rozwiązuje tylko sprawę z cłem.
Nie wiem co z akcyzą...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów
Jerzy Świerzykał
(Fredzio)
Stały Bywalec
Sprowadz sobie weterana.
Oplaty sa bardzo male na samochody starsze od 30 lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Leszek Maliszewski
(leszekmaliszewski)
Wiking
Cześć. Byłem w Tollu i ten rok czy 2 to niezupełnie prawda. Jeżeli masz aktualną umowę, czy opdragi, jeździsz regularnie do Polski w celu odwiedzenia rodziny, masz na to dowody w postaci kopii biletów, to możesz jeździć na polskich tablicach cały czas. Ja jestem trzeci rok, byłem w tollu, dostałem taki wniosek do wypełnienia jest ok. Pani zasugerowała, żebym ewentualnie woził ze sobą w samochodzie kopie rachunków promów do Polski, aktualny kontrakt i umowę o pracę. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok