Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Zjawiskowa Dziewczyna Krzysztof Krzan Grzegorz1233 Szczudr Adam Banaś Kitty (3511 niezalogowanych)
862 Posty

(maciejko)
Maniak
a niby jakim cudem pracowałes 3-5 tyg na normalnym kontrakcie..jeszcze nie słyszałem żeby dawali fast joba na 3,5 tyg , chyba że okres próbny ale to mi sie nie klei

poczytaj sobie, zwłaszcza rubryke "Rejestracja jako osoba szukająca pracy", tam powinno rozwiac Twoje wątpliwości
evewnorwegii.blogspot.com/2011/01/prawo-...i-czyli-jak-sie.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Według przepisów UDI nie dostanie Pan registreringsbevis jeśli nie przebywa w Norwegii w ciągłości 3 miesięcy.

Zatem jeśli Pan pracuje np. w systemie rotacyjnym, nie obowiązuje Pana posiadanie tego dokumentu.

Konsekwencje są takie, że instytucje jak np. NAV mogą stwarzać problemy o nieposiadanie registreringsbevis w momencie starania się o świadczenia socjalne, gdzie w każdym przypadku jest wymagane dosłanie tego dokumentu.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
5 Postów
Marcin Kowalczuk
(MarcinKowal)
Wiking
MultiNOR napisał:
Według przepisów UDI nie dostanie Pan registreringsbevis jeśli nie przebywa w Norwegii w ciągłości 3 miesięcy.

Zatem jeśli Pan pracuje np. w systemie rotacyjnym, nie obowiązuje Pana posiadanie tego dokumentu.

Konsekwencje są takie, że instytucje jak np. NAV mogą stwarzać problemy o nieposiadanie registreringsbevis w momencie starania się o świadczenia socjalne, gdzie w każdym przypadku jest wymagane dosłanie tego dokumentu.

Więcej informacji: www.multinor.no


Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź. Bardzo dużo mi rozjaśniła
Mam pytanie doprecyzowujące:
Np: mam kontrakt 89dni po którym wyjeżdżam na 2 dni do Polski. Jeżeli dobrze rozumiem to mogę ponownie bez takiego pozwolenia podjąć pracę na okres 89 dni? (oczywiście mam świadomość, że nie będę miał świadczeń socjalnych)

Nie wiem czemu wczoraj pracownik UDI wczoraj twierdził, że muszę opuścić Norwegię na 3 miesiące, jeżeli pracowałem ostatnie 3 miesiące

Z góry dziękuję za doprecyzowanie.

PS. Zapisałem sobie już Waszą stronę w ulubionych
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Krzysztof Krzan
(krisu16)
Wiking
o, też bym bardzo prosił o sprecyzowanie bo nurtuje mnie ten temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Z jakimś nie kompetentnym baranek gadałeś. Polacy mogą przebywać w Norwegii ile chcą. Czy to z czy też bez pracy. Jedyne co należy to zarejestrować się na policji. Do tego też nie trzeba mieć pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
PeReZ napisał:
Z jakimś nie kompetentnym baranek gadałeś. Polacy mogą przebywać w Norwegii ile chcą. Czy to z czy też bez pracy. Jedyne co należy to zarejestrować się na policji. Do tego też nie trzeba mieć pracy.

Sugerujesz, ze mozna zarejestrowac swoj pobyt w Norwegii (jezeli przekracza on 3 miesiace) na podstawie tego tego, ze jest sie Polakiem ?

Co do tego, ze nie trzeba miec pracy, to sie zgodze, bo nie tylko na podstawie pracy mozna otrzymac registeringsbevis, rowniez na podstawie laczenia rodzin lub podjecia studiow w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
wystarczy ze maja pieniadze na utrzymanie ,albo przepracowali minimum rok i zostali zwolnieni
wtedy moga przebywac ile chca


a takie szczatkowe informacje wprowadzajace w blad to mozesz podawac na drugim forum, one tam to lubia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Krzysztof Krzan
(krisu16)
Wiking
to jak to w końcu jest.. jeśli ktoś nie ma registreringsbevis ani pozwolenia z policji a umowę miał np. na 5 miesięcy a w tym czasie był raz w Polsce to grozi mu jakaś kara? jakieś konsekwencje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Krzysztof Krzan
(krisu16)
Wiking
Chodzi mi o konsekwencje z niedopełnienia obowiązku zgłoszenia się na policje. Oczywiście okres każdego z pobytów nie przekroczył 3 miesięcy jednakże umowa była podpisana na 5.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Zuza zaworska
(jeeona25)
Nowicjusz
a jak jest w sytuacji kiedy ma sie umowę od sierpnia jako didatkowa pomoc , umowa bezterminowa ale lønn jest co msc na ponad 40 godz, do tej pory nie byłam na udi , czekają mnie jakies konsekwencje ? i jak ze staraniem sie o stały nr z taka umowa hmmmm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok