Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Podatek a firma. - Norwegia

Czytali temat:
Łukasz Brzeziński M N Agata Dymna Marek Krychowiak (661 niezalogowanych)
7 Postów
Marek Krychowiak
(MarekKrychowiak)
Wiking
Witam.

Chcialbym zaczerpnac informacji od osob zorientowanych w temacie...

Otoz zalozmy ze firma osiagnela dochod 125 000 nok wraz z Vat.
Wiadomo 25 000 nok placimy jako Vat wiec nasz dochod jest 100 000 nok.

Ale podobno podatek dochodowy placimy od kwoty 125 000 nok. Wie ktos dlaczego tak jest? Zakladajac ze jest to mala dzialalnosc ktora nie ma zadnych kosztow wlasnych.

Bardzo bym prosil o pomoc w rozwiklaniu tej zagadki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Marek Krychowiak
(MarekKrychowiak)
Wiking
Ja juz totalnie zglupialem. Prosze powiedzcie jaki dochod trzeba zadeklarowac jezeli faktury wystawione byly na laczna kwote 125 000 nok wraz vatem.
100 000 czy 125 000?

Od szefa dostalem informacje ze od 125 000 ale dla mnie jest to pozbawione jakiejkolwiek logiki, dlaczego mam placic vat a pozniej jeszcze podatek od kwoty powiekszonej o vat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
co....żal parę koronek na biuro rachunkowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Marek Krychowiak
(MarekKrychowiak)
Wiking
Wiesz...... Moje pytanie jest dosc jakby to powiedziec banalne... Staram sie ulozyc w glowie pewna wizje czegos ale bez tak niezbednej wiedzy nie jestem w stanie. Zeby bylo smieszniej na moja watpliwosc za kazdym razem dostaje inna odp. Jedni mowia ze w urzedzie podatkowym deklaruje wszystko (razem z vat), inni ze bez vatu. I jak jest??????

Dzieki za odp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Od szefa dostalem informacje ze od 125 000
to masz firme czy szefa
czyja to firma w koncu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
MarekKrychowiak napisał:
Witam.

Chcialbym zaczerpnac informacji od osob zorientowanych w temacie...

Otoz zalozmy ze firma osiagnela dochod 125 000 nok wraz z Vat.
Wiadomo 25 000 nok placimy jako Vat wiec nasz dochod jest 100 000 nok.

Ale podobno podatek dochodowy placimy od kwoty 125 000 nok. Wie ktos dlaczego tak jest? Zakladajac ze jest to mala dzialalnosc ktora nie ma zadnych kosztow wlasnych.

Bardzo bym prosil o pomoc w rozwiklaniu tej zagadki.


Jak sam zauwazyles, to dochodu masz 100 000 i od tego placisz podatek dochodowy.
Vat/mva ( w tym przypadku 25 tys.) dodajesz do tych 100 tys. na fakturze i mas wtedy 125 tys. Jezeli nie masz jakis kosztow wlasnych z mva, np. sprzet zakupiony, ubranie robocze itp. to te 25 tys. w calosci oddajesz panstwu.
Pamietaj, ze do 50 tys. wystawiasz fakture bez mva, tylko sam czysty dochod.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Marek Krychowiak
(MarekKrychowiak)
Wiking
Dziekuje Makaryna. Ja tak wlasnie myslalem ale pani w Skatettaten powiedziala mi ze jesli chce zadeklarowac dochodroczny (teraz 17 listopada jest termin osatniej zaliczki) mam uwzglednic dochod razem z Vat. Sam nie bardzo w to dowierzalem i pytalem sie 2 razy czy aby na pewno deklaruje kwote 125 000 nok!
I w tym momencie zglupialem. a jest to dosc istotne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok