Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Praca? - Norwegia

Czytali temat:
J W Marcin R Natalia P. Albert92 ........... (1434 niezalogowanych)
3 Posty
Iza .
(jot)
Wiking
Witam wszystkich,

Właśnie skończyłam studia i bardzo chciałabym się zaczepić gdzieś w Norwegii do pracy. Znacie pewnie tamtejsze realia, czy warto wyjeżdżać na jesień (oczywiście chodzi mi pod kątem ofert pracy)? Patrząc na oferty czasem żałuję, że nie jestem cieślą czy spawaczem ale mam doświadczenie w sprzątaniu i byłam też kelnerką. Bardzo dobra znajomość angielskiego (skończone tam studia). Jeśli szukać ofert pracy to przez Internet jeszcze w Polsce czy już na miejscu? W jakich miastach są większe szanse na dostanie pracy?

Jeśli nie jesteście pewni czy odpowiedzieć na ten post to przypomnijcie sobie swoje początki i jak bardzo potrzebowaliscie odpowiedzi na takie pytania Bardzo proszę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Iza .
(jot)
Wiking
Haha to prawda Caly rok bylam na wymianie studenckiej i przedmioty z polskiej uczelni zdawałam w wakacje -> zalapalam sie na 2 termin obrony.

Ps oj tam, wazne ze w ogole skonczone
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Beata Kowalska
(BEATA2)
Wiking
Może ktoś wie jak załatwić sobie pracę sezonową w No, czy jadąc na własną rękę w sezonie jet szansa na znalezienie takiej pracy, proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Z tego co zauważyłem, to jeśli się nie jest inżynierem/budowlańcem z doświadczeniem czy też specjalistą np spawaczem, hydraulikiem etc. to bez znajomości języka norweskiego jest baaaardzo trudno. Angielski tu zna każdy, więc to żaden atut, nawet do rozwożenia pizzy czy pracy na kuchni oczekują płynnego norweskiego w mowie i piśmie. O doświadczeniu i wykształceniu kierunkowym na dane stanowisko nie wspomnę :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Luk Pol
(lukasz88)
Wiking
no niestety ang wystarczyl spokojnie te 8 lat temu teraz juz prawie wszedzie wymagaja jezyka poza zbieraniem truskawek czy takiego typu pracach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów
Michal Lozicki
(krefes1)
Stały Bywalec
Malo tego!!! Polacy wystawiajacy ogloszenia o prace, potrzebują od kandydata znajomosci norweskiego!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Tomek highlander
(tomhighlander)
Początkujący
czesc Iza, znalazlas cos? jak znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania to napisz na forum zeby inni mieli uzytek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Arek Kuniak
(Arek1976)
Wiking
nie tak różowo, jakie kiedyś, norkowy język zdecydowanie pomaga
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Krzysztof Ambasador Konkursu
(KrzysztofAmbasadorKonkurs)
Wiking
Witam.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości już po raz kolejny organizuje Konkurs „Akademicki Mistrz Innowacyjności” na najlepsze prace dyplomowe: magisterskie i inżynierskie traktujące o innowacjach.
Dlaczego warto wziąć w nim udział?
- innowacyjne podejście już podczas studiów zwiększa szanse na rynku pracy,
- do zdobycia są atrakcyjne nagrody: nagroda główna o wartości minimum 3000 zł oraz dwa wyróżnienia, każde o wartości minimum 1500 zł.
Dlatego nie wahaj się ani chwili i swoją pracę konkursową złóż osobiście w siedzibie Organizatora lub wyślij pocztą do 13-go października 2014 roku na adres: : Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Departament Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Akademicki Mistrz Innowacyjności”.
Więcej informacji możesz uzyskać pod adresem e-mail: kip@parp.gov.pl oraz numerem telefonu: 22 432 83 86, a także na stronie: www.pi.gov.pl/PPP/chapter_86449.asp.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
No dobra, innowacyjna praca mgr/inz. Kto zachowuje pawa do informacji i patentow zawartych w pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok