Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Koniec kontraktu z agencją pracy CO DALEJ ?!? - Norwegia

Czytali temat:
12 Posty
Peter Tre
(Trevayner)
Wiking
Witam !

Zwracam się z prośbą o radę drogich użytkowników MN
Obecnie jestem zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej X
niedługo kończy mi się kolejny kontrakt (oppdrag)
z tego co się orientuję mój pracodawca nie przewiduję kolejnego. W związku z tym kieruję pytanie co robić dalej ?
Posiadam prawo do zasiłku dla bezrobotnych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Trevayner napisał:Witam !
Zwracam się z prośbą o radę drogich użytkowników MN
Obecnie jestem zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej X
niedługo kończy mi się kolejny kontrakt (oppdrag)
z tego co się orientuję mój pracodawca nie przewiduję kolejnego.
W związku z tym kieruję pytanie co robić dalej ?
Posiadam prawo do zasiłku dla bezrobotnych.
Najlepiej to jest, szukać już następnej pracy.
Na zasiłek zawsze można pójść jeżeli się należy.
Pamiętaj jednak, że kwotę zasiłku bierze się pod uwagę w danym roku zasiłkowym z poprzedniego roku.
Jeżeli chcesz pójść na zasiłek w tym 2014 roku, to kwota obowiązuje z 2013 roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Peter Tre
(Trevayner)
Wiking
Czy pracodawca musi wystawić mi jakiś dokument czy po prostu z dniem zakończenia kontraktu nasze drogi się rozchodzą...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
przeciez jak konczy Ci sie oppdrag(zlecenie) to agencja pracy szuka Ci nastepnego, co do szukania pracy to jak najbardziej rob to we własnym zakresie ale najlepiej zadzwonic do konsultanta to sie dowiesz czy mają Cię dosyc czy juz przewidują nastepną robote dla Ciebie. Nie ma co sie sugerować tym że sie oppdrag konczy czy ktos tam cos powiedział, to nic nie znaczy. Możesz miec w tygodniu 5 roznych oppdragów. Zadzwon do nich bezposrednio. Generalnie w agencjach ludzi dzielą na 2 kategorie..tych co pracodawcy lubią, dają im pozytywne referencje, pytają sie o nich dzwoniąc do agencji czy sciagają ich z innych oppdragów żeby akurat tam pracowali a nie gdzieś indziej z mysla o fascie po czasie oraz gdzie wiara jest rzucana z jednej budowy na drugą bo albo słabo sie komunikuja, podpierdalają innych albo sa leniwi czy szefostwo ich nie lubi. Pamietaj że dzwoniąc do agencji musisz byc bardzo konkretny, nie mozesz lac wody bo oni mają duzo takich ludzi co duzo gadają a mało robią

Co do zasiłku jak składasz papiery do Nav to czeka sie 3 tyg na decyzje a czesto oni gubią te papiery, póznij po decyzji po 2 tyg kasa na konto przychodzi oczywiscie zaległa ale to jest tylko czekanie, nic z tego pozytywnego nie ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Peter Tre
(Trevayner)
Wiking
Co jezeli agencja oszukuje ludzi i żeruje na niewiedzy pracownika w temacie prawa pracy itd ? Gdzie sprawe można zgłosić ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
pozatym Andrzej, Ty zle to definujesz, jak przyjałes sie do agencji to podpisałeś umowe..ta umowa nie jest wiąrzaca, nie znaczy że wziałes z agencją X slubu, możesz pracować w kazdej innej. Oppdragi tą sa zlecenia, tak jak napisałem w poprzednim poscie możesz miec codziennie inne zlecenie. Ja robiłem kiedys tak że pon/piat pracowałem sobie w jednej agencji a sobote w drugiej żeby nie nudzic sie w domu.

Pozatym, w kazdej chwili możesz zrezygnować ze zlecenia, jedynym minusem bedzie to że przy nastepnej próbie pracy w ów agencji mogą byc problemy. Ja jak zaczałem prace w norwegii to pierwsze 2 dni przez agencje, zrezygnowałem z oppdragu, poszedłem na fasta gdzieś indziej

Ten oppdrag co dostajesz na maila oni dają po to że masz na ten czas zagwarantowaną prace, jezeli np. przychodzisz na nową budowe i nagle okazuje sie że oni Cię nie chcieli a Ty masz oppdraga to agencja musi Ci zapłacic za ten czas co masz oppdraga, najczesciej idziesz do nich do biura i czekasz na inne zlecenie(oppdrag)

Jezeli czegoś dalej nie rozumiesz to pisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Co jezeli agencja oszukuje ludzi i żeruje na niewiedzy pracownika w temacie prawa pracy itd ? Gdzie sprawe można zgłosić ?

Napisz co dokładnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Gurolnor napisał:
Czy pracodawca musi wystawić mi jakiś dokument czy po prostu z dniem zakończenia kontraktu nasze drogi się rozchodzą...?Chaotyczne pytanie.
Odpowiedź będzie podobna, może a nie musi.
Tu jest inaczej niż w Polsce.
Najważniejsze jest to by dany pracodawca, odprowadzał zaliczkę na podatek do skarbówki na czas, oraz przesłał nam zestawienie do podstawy podatkowej w przyszłym roku rozliczeniowym.
Co zaś do oszustw w sprawie kodeksu pracy, to wątpię w to,że agencja robi jakieś rażące numery.
Głównie, to twoim psim obowiązkiem jest znać podstawowe zasady kodeksu pracy.
Przecież w umowie masz napisane na jakiej zasadzie jesteś zatrudniony, jakie masz prawa i obowiązki.
Jaki jest problem by to szczegółowo sprawdzić w necie ?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
racja , agencje rzadko oszukują, najczesciej to pracownicy sa słabo doinformowani o swoich prawach i obowiazkach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok