Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Co gdy pracodawca nie chce udzielić urlopu? - Norwegia

Czytali temat:
marcin kolonko (1830 niezalogowanych)
8 Postów
Natalia Piosek
(ukatka)
Wiking
Jak wyżej, z tym iż dodam, że mąż ma umowę na czas określony. Gdy trafiłam do szpitala przed urodzeniem drugiego dziecka mąż starał się o urlop by przylecieć do Polski zająć się naszym pierwszym dzieckiem (1 roczek). Dostał urlop na 10 dni (nie roboczych) i o mały włos a przegapiłby przyjście na świat drugiego dziecka Z tego co wiem, przysługiwał mężowi urlop 14 dniowy z racji urodzenia dziecka ale o tym przyszło nam jedynie pomarzyć. Z racji chrzcin dostał urop na jeden dzień roboczy (chyba tylko po to, żeby na kacu nie lecieć), teraz stara się o jakikolwiek urlop z resztą jak i jego kolega, który też ma malutkie dziecko i nic z tego. Na e-maile nikt nie odpowiada, a gdy się w końcu uda dodzwonić do jednego z szefów ten rzecz jasna odsyła do kolejnego i tak przysłowiowo "od Annasza do Kajfasza". Czy da się coś zrobić? Jak napisać skuteczny wniosek o jakikolwiek urlop?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
da się
niech mąż pieprzy tę Norwegię i wraca do Polszy
będzie miał żonę i dzieci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Natalia Piosek
(ukatka)
Wiking
Na Ciebie zawsze można liczyć. Potrzebujemy tylko urlopu i tak na zimę wróci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
na polskich ludziach też się nigdy nie zawodzę
wiem, że oni sobie kalkulują, że firma to sobie dla jaj ludzi zatrudnia
i niech oni sobie jeżdżą tygodniami na narodziny, na trzeźwienie i na czulenie się
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
npiosek napisał:
Jak wyżej, z tym iż dodam, że mąż ma umowę na czas określony. Gdy trafiłam do szpitala przed urodzeniem drugiego dziecka mąż starał się o urlop by przylecieć do Polski zająć się naszym pierwszym dzieckiem (1 roczek). Dostał urlop na 10 dni (nie roboczych) i o mały włos a przegapiłby przyjście na świat drugiego dziecka Z tego co wiem, przysługiwał mężowi urlop 14 dniowy z racji urodzenia dziecka ale o tym przyszło nam jedynie pomarzyć. Z racji chrzcin dostał urop na jeden dzień roboczy (chyba tylko po to, żeby na kacu nie lecieć), teraz stara się o jakikolwiek urlop z resztą jak i jego kolega, który też ma malutkie dziecko i nic z tego. Na e-maile nikt nie odpowiada, a gdy się w końcu uda dodzwonić do jednego z szefów ten rzecz jasna odsyła do kolejnego i tak przysłowiowo "od Annasza do Kajfasza". Czy da się coś zrobić? Jak napisać skuteczny wniosek o jakikolwiek urlop?



w roku masz określoną liczbę dni urlopu, małżonek ma kontrakt na pół roku np. to mu przysługuje połowa urlopu i trzeba się dogadać kiedy można go wykorzystać, jak nie pasuje to się zmienia pracodawce.

Małż taka niemota że sam nie może dogadać się na temat urlopu tylko ty dzwonisz i nękasz jego szefów?

No jak wróci na zimę to sobie odbije, było nie wyjeżdżać, albo dogadać urlopy wcześniej, o ciązy nie dowiedziałaś się chyba tydzień przed porodem czy mąż od roku w NO bez zjazdu i mu się drugie dziecko urodziło?

tu dzwon i pytaj co sie należy www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Natalia Piosek
(ukatka)
Wiking
Mąż sam próbuje załatwić, będac na miejscu- jak mogłeś się domyślić. Ja tylko zarzuciłam temat na forum. Na resztę zagadnień nie ma sensu odpowiadać. Proszę o konkretne odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
npiosek napisał:
Mąż sam próbuje załatwić, będac na miejscu- jak mogłeś się domyślić. Ja tylko zarzuciłam temat na forum. Na resztę zagadnień nie ma sensu odpowiadać. Proszę o konkretne odpowiedzi.

Bardzo konkretna dostalas od Josepha.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Joseph napisał:
npiosek napisał:
Jak wyżej, z tym iż dodam, że mąż ma umowę na czas określony. Gdy trafiłam do szpitala przed urodzeniem drugiego dziecka mąż starał się o urlop by przylecieć do Polski zająć się naszym pierwszym dzieckiem (1 roczek). Dostał urlop na 10 dni (nie roboczych) i o mały włos a przegapiłby przyjście na świat drugiego dziecka Z tego co wiem, przysługiwał mężowi urlop 14 dniowy z racji urodzenia dziecka ale o tym przyszło nam jedynie pomarzyć. Z racji chrzcin dostał urop na jeden dzień roboczy (chyba tylko po to, żeby na kacu nie lecieć), teraz stara się o jakikolwiek urlop z resztą jak i jego kolega, który też ma malutkie dziecko i nic z tego. Na e-maile nikt nie odpowiada, a gdy się w końcu uda dodzwonić do jednego z szefów ten rzecz jasna odsyła do kolejnego i tak przysłowiowo "od Annasza do Kajfasza". Czy da się coś zrobić? Jak napisać skuteczny wniosek o jakikolwiek urlop?



w roku masz określoną liczbę dni urlopu, małżonek ma kontrakt na pół roku np. to mu przysługuje połowa urlopu i trzeba się dogadać kiedy można go wykorzystać, jak nie pasuje to się zmienia pracodawce.

Małż taka niemota że sam nie może dogadać się na temat urlopu tylko ty dzwonisz i nękasz jego szefów?

No jak wróci na zimę to sobie odbije, było nie wyjeżdżać, albo dogadać urlopy wcześniej, o ciązy nie dowiedziałaś się chyba tydzień przed porodem czy mąż od roku w NO bez zjazdu i mu się drugie dziecko urodziło?

tu dzwon i pytaj co sie należy www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397



ale panie Joseph jest jeszcze urlop okolicznosciowy !!! o to chyb pyta autorka...

ja osobiscie nie korzystalem do tej pory moze w przyszlosci sie cos urodzi ale koledzy z pracy korzystali...

zalezy od szefa.. jesli chuje to nie beda odpowiaac konkretnie tylko zwodzic i wykrecac sie..

ale prawo jest prawem chyba
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Ronn napisał:
Joseph napisał:
npiosek napisał:
Jak wyżej, z tym iż dodam, że mąż ma umowę na czas określony. Gdy trafiłam do szpitala przed urodzeniem drugiego dziecka mąż starał się o urlop by przylecieć do Polski zająć się naszym pierwszym dzieckiem (1 roczek). Dostał urlop na 10 dni (nie roboczych) i o mały włos a przegapiłby przyjście na świat drugiego dziecka Z tego co wiem, przysługiwał mężowi urlop 14 dniowy z racji urodzenia dziecka ale o tym przyszło nam jedynie pomarzyć. Z racji chrzcin dostał urop na jeden dzień roboczy (chyba tylko po to, żeby na kacu nie lecieć), teraz stara się o jakikolwiek urlop z resztą jak i jego kolega, który też ma malutkie dziecko i nic z tego. Na e-maile nikt nie odpowiada, a gdy się w końcu uda dodzwonić do jednego z szefów ten rzecz jasna odsyła do kolejnego i tak przysłowiowo "od Annasza do Kajfasza". Czy da się coś zrobić? Jak napisać skuteczny wniosek o jakikolwiek urlop?



w roku masz określoną liczbę dni urlopu, małżonek ma kontrakt na pół roku np. to mu przysługuje połowa urlopu i trzeba się dogadać kiedy można go wykorzystać, jak nie pasuje to się zmienia pracodawce.

Małż taka niemota że sam nie może dogadać się na temat urlopu tylko ty dzwonisz i nękasz jego szefów?

No jak wróci na zimę to sobie odbije, było nie wyjeżdżać, albo dogadać urlopy wcześniej, o ciązy nie dowiedziałaś się chyba tydzień przed porodem czy mąż od roku w NO bez zjazdu i mu się drugie dziecko urodziło?

tu dzwon i pytaj co sie należy www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397



ale panie Joseph jest jeszcze urlop okolicznosciowy !!! o to chyb pyta autorka...

ja osobiscie nie korzystalem do tej pory moze w przyszlosci sie cos urodzi ale koledzy z pracy korzystali...

zalezy od szefa.. jesli chuje to nie beda odpowiaac konkretnie tylko zwodzic i wykrecac sie..

ale prawo jest prawem chyba


no jest tylko że go nie dostał ojciec wiec trzeba dzwonić do inspekcji pracy jak samemu się nie potrafi tego wyegzekwować...


www.babyverden.no/Gravid/Rettigheter/Fod...va-har-dere-krav-pa/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok