Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

12 Posty

(orzem)
Wiking
KarolinaKauza napisał:

Zatem, krok po kroku...
1. wypełniasz papiery z Navu
2. musisz do nich dołączyć: pozwolenie z policji, karte podatkową, wszystkie umowy o pracę, za lata za które sie ubiegasz (rodzinne mozesz 3 lata wstecz, zasiłek opiekuńczy 3 miesiace wstecz),
ZAŚWIADCZENIE Z WYDZIAŁU OŚWIATY W TWOIM MIEŚCIE W POLSCE, ŻE TWOJE DZIECKO NIE UCZĘSZCZA DO PRZEDSZKOLA (to jest cholernie ważne, bo jeśli tego nie masz to teraz Ci odmówią opiekuńczego zasiłku), oczywiście akt urodzenia, ślubu i ZAŚWIADCZENIE O WSPÓLNYM MELDUNKU Z DZIECKIEM. no i 3 ostatnie odcinki z wynagrodzenia norweskiego.
3. w momencie, gdy otrzymają te papiery, Nav wysyła do Twojego urzędu marszałkowskiego papier, na który ten musi odpowiedzieć w ciągu miesiaca. Jeśli informacje przez Ciebie podane sie zgadzają i potwierdzi to Urząd to odsyła do nich papier, na którego podstawie NAV wydaje decyzję.
Dopiero teraz jest mozliwe, ze Urząd Marszałkowski nie ma pełnych informacji o Tobie i to on może poprosić Cie o dostarczenie zaświadczenia z MOPSU.
4 To by było na Tyle. W razie problemów, dzwoń do NAVu i poproś o połączenie z Przemysławem Rusieckim, który pracuje w MOSS. To fantastyczny i pomocny człowiek. No i co najważniejsze- POLAK ))
Życzę powodzenia w załatwianiu zasiłków


Uzupelnienie:

1. Zgadza sie, wypelnia sie wniosek o kontantstøtte lub cash benefit.
2. Wszystkie te same dokumenty co do Barnetrygd: Registreringbevis, Lønns og trekkoppgave (nie mylic ze skattekort), kontrakty, 3 ostatnie lønnslippy. Co do zaswiadczenia z "Wydzialu Oswiaty" to tylko w przypadku jesli dyrektor danego przedszkola nie chce wydac takie zaswiadczenia (a czy moze nie chciec? ano moze).
3 Zgadza sie.
4. Nie pracuje w Moss

Na zakonczenie dodam, ze bylo tu pewnie milion watkow o wszystkich swiadczeniach i az oczy bola patrzec jak kolejna osoba pyta o to samo. Dodam tez, ze glupszego forum na oczy nie widzialem - istenieje tu jakis admin/moderator? Polowa tresci tego forum i polowa uzytkownikow nadaje sie na smietnik
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
jasta spod slomnik wie bo ponoc byl w ham eryce
on nie ma dzieci

bo go zadna nie chciala nawety za pieniadze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
milek napisał:
Witam.
Zamierzam ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.
Żona z rocznym synkiem mieszkają w Polsce.
Skompletowałem następujące dokumenty:
-Akt Urodzenia (Unijny)
-Akt Ślubu(Unijny)
-Pozwolenie z policji na pobyt i prace
-Kontrakt o prace
-Karta podatkowa
-zaświadczenie o wspólnym meldunku w Polsce (tłumacz przysięgły)
Jakie dokumenty są mi jeszcze ewentualnie potrzebne?
Jakie wnioski muszę wypełnić i jak?
Gdzie mam to wysłać?do Nav-u w Oslo czy może tu gdzie mieszkam czyli Eidsvoll.
Z góry wszystkim dziękuje za pomoc pozdrawiam.
xmilex.


a ja mam jedno zasadnicze pytanie:

gdzie do cholery na stronie NAV jest napisane, ze trzeba mieć akt ślubu ??? i zaświadczenie o wspólnym meldunku w Polsce ?? bo wg mnie wprowadzacie w błąd na forum w 99% wątków.
Owszem, potrzeba mieć akt ślubu i zaświadczenie o wspólnym meldunku ale w przypadku łączenia rodzin ale nie w przypadku zasiłku opiekuńczego !
na stronie NAV jest napisane wyraźne, że do zasiłku 970 koron potrzeba:

1. zaświadczenie z kraju rodzinnego potwierdzające, że dziecko, dla którego ubiegasz się o świadczenia, jest Twoim dzieckiem.
2. Dokumenty potwierdzające zatrudnienie w Norwegii (umowa o pracę).
3. Dokument,na przykład kartę podatkową, zawierający numer osobisty (fødselsnummer) lub tymczasowy numer osobisty (D-nummer), otrzymany w Norwegii.


jeśli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
roccobarocco napisał:
a ja mam jedno zasadnicze pytanie:

gdzie do cholery na stronie NAV jest napisane, ze trzeba mieć akt ślubu ??? i zaświadczenie o wspólnym meldunku w Polsce ?? bo wg mnie wprowadzacie w błąd na forum w 99% wątków.
Owszem, potrzeba mieć akt ślubu i zaświadczenie o wspólnym meldunku ale w przypadku łączenia rodzin

jeśli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu

do laczenia rodzin tez tylko akt slubu... wspolne mieszkanie to do pendlerowania w skacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Patryk Bryza
(randy80)
Wiking
witam chciałbym podpiąć sie pod temat z następujacym pytaniem:
od kwietnia tego roku mam prawo sie ubiegac o zasilek rodzinny ( ze wzgledu na zatrudnienie) lecz wkrótce ( na poczatku lipca) moje dziecko bedzie miało roczek. Stąd teraz moje pytanie ;
czy najpierw złozyć wniosek o zasiłek rodzinny aby wypłacili zaległe świadczenie a dopiero kiedy osiagnie wiek 12 mies. wtedy złozyc kolejny wniosek o zasiłek opiekuńczy?
Nie wiem jak to rozwiazac czy w ten sposób te wnioski sie nie zazębia i czy nie zrobi sie bałagan, tzn. np. nie zdaża jescze zatwierdzićzasiłku rodzinnego a tu optrzymaja wniosek o opiekuńczy...
Ponadto kiedy dokładnie moge złozyć wniosek o opiekuńczy zasiłek, w momenicie jak dziecko ma umonczony juz 13-ty miesiać zycia , czy tez troszkę wczesniej biorac pod uwage fakt oczekiwania na przyznanie zasiłku?
Pozdrawiam
Kazda rada cenna...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok