Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

AutoPass - Jak wypelnic? - Norwegia

3 Posty
Pawel Stateczny
(statek22)
Wiking
witam,

Czy jest ktos w stanie mi powiedziec jak wypelnic umowe o AutoPass? Przyjechalem do Norwegii 2 tyg temu, wiec po norwesku nie mowie, a pracownik stacji benzynowej co dal mi umowe do angielsku za dobrze nie mowil zeby mi pomoc to wypelnic.

Zalaczylem plik z umowa i mam kilka pytan:
w pierwszym punkcie rozumiem ze zaznaczam Tegne avtale - zawarcie nowej umowy?

Co mam wpisac w dalszych punktach? Mam juz konto w Norwegii, ale wciaz czekam na karte. Czy musze gdzies podac dane konta i oni beda obciazac konto kosztami czy beda wysylac fakture do domu i wtedy trzeba ja oplacic?

Naprawde nie mam pojecia jak sie do tego zabrac i jak to wypelnic,
Z gory dzieki!

Pawel

zdjecie umowy:
static.pokazywarka.pl/bigImages/2840003/11047754.jpg?1396787181
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Nie chce Mi się TŁUMACZYĆ
JEDNAK PRZY ŚWIĘTEJ NIEDZIELI

Dam ci Konkretną radę
---
Wejdź na stronę tego>autopass< zarejestruj się , później zaloguj , zmień ustawienie strony na polski i wypisz sobie spokojnie , ten dokument jak należy .

---
To tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Radosław Kurowski
(radix_s)
Wiking
Wnioskuję, że masz auto na polskich blachach.

Możesz nim jeździć rok (jeżeli przedłuży Ci się kontrakt na następny to przed upływem pierwszego musisz wypełnić dokumencik taki jak tutaj: toll.no/templates_TAD/Topic.aspx?id=267572&epslanguage=en i teoretycznie możesz brykac jeszcze jeden rok), a rachunki za bramki wyślą Ci do domu. Mi przysłali po pół roku zestawienie za kilka miesięcy - widocznie nie chce im się babrać z drobnicą
Taki rachunek dostaniesz od polskiego pośrednika na adres jaki masz wpisany w dowodzie auta. Możesz przelać kasę na konto tegoż pośrednika lub na podane norweskie konto.

Z racji tego, że po przyjeździe tutaj też miałem zonka aby nie dostać jakieś kary wysłałem maila do Autopass jak mogę zapłacić za przejazd i jasno mi odpisali - siedzieć na d***e i czekać na rachunek, który przyślą pocztą. No i okazało się prawdą.

To oczywiście nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, jedynie próba uspokojenia kolegi jeżeli jesto on takim samym panikarzem jak ja

P.S. Może to Ci się przyda:
trondheim.csautopass.no/csn/gnt.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
statek22 napisał:
witam,

Czy jest ktos w stanie mi powiedziec jak wypelnic umowe o AutoPass? Przyjechalem do Norwegii 2 tyg temu, wiec po norwesku nie mowie, a pracownik stacji benzynowej co dal mi umowe do angielsku za dobrze nie mowil zeby mi pomoc to wypelnic.

Zalaczylem plik z umowa i mam kilka pytan:
w pierwszym punkcie rozumiem ze zaznaczam Tegne avtale - zawarcie nowej umowy?

Co mam wpisac w dalszych punktach? Mam juz konto w Norwegii, ale wciaz czekam na karte. Czy musze gdzies podac dane konta i oni beda obciazac konto kosztami czy beda wysylac fakture do domu i wtedy trzeba ja oplacic?

Naprawde nie mam pojecia jak sie do tego zabrac i jak to wypelnic,
Z gory dzieki!

Pawel

zdjecie umowy:
static.pokazywarka.pl/bigImages/2840003/11047754.jpg?1396787181


pracownik stacji za dobrze nie mowil w jakim jezyku ?? Czy w ogole nie mowil ?
nie wiem jak ty mowisz po polsku ale z pisownia widze ze bieda
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok