Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Magdalena Grzelak weltschmerz (3060 niezalogowanych)
7 Postów
Michał Kozubek
(kukukuczek)
Wiking
no cóż, czyli moje plany o norwegii znikły
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tomasz xxxxxxxx
(marynarz170)
Wiking
Nie słuchaj nikogo i rób co czujesz. Pytaj wszędzie dzwoń. Opinia dwóch ludzi nie jest wykładnią co powinieneś zrobić. Jesteś młody więc zbieraj swoje doświadczenia nawet jeśli nie raz powinie się noga Powidzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Michał Kozubek
(kukukuczek)
Wiking
trzeba będzie to przemyślec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kukukuczek napisał:
trzeba będzie to przemyślec
Zapamiętaj jedno .
Pieniądze które łatwo przychodzą , BARDZO rozwydrzają i powodują to , iż się Ich nie szanuje ! .
Wiem co piszę .
---
Sam zobacz na własnym przykładzie .
Ciężko pracowałeś po szkole NA SWOIM i odłożyłeś jakąś Kupkę pieniędzy .

Zamiast iść w Tany i grać Pana Wioskowego . KUPIŁEŚ PODNOŚNIK .
"NIE kupiłeś gitary i skrzynkę wódki" , tylko narzędzie do pracy .
ILU Kolegów pukało się znacząco w głowę !? .
Ilu Twoich znajomych , którzy pracują za granicą ,zrobili coś podobnego ? .
---
Na emigracji , teoretycznie Forsa przychodzi łatwiej i jest jej więcej ... !
Jednak tylko w zestawieniu z Polską .
---
OWSZEM są tu jednostki , które jedzą miesiącami tylko ryby i chleb ... by w Polsce wybudować jeszcze jedną chałupę .
Jednak jak do tej pory nie spotkałem żadnego z nich , który miałby mniej niż 40 na karku , żonę i gromadę dzieci ... !!! .
---
Ty jesteś Młody i "nagły nadmiar forsy" może wypaczyć / choć nie musi , twoje wartości .
---
Masz już coś , a pchasz się za daleko - ponieważ Norwegia nie jest za Miedzą , jak gebelsowo .
Stąd jest trudniej , nawet przylecieć do Polski , a co dopiero bywać bardzo często i inwestować w tak młodym wieku jaki Ty posiadasz .
Naprawdę łatwiej będzie Tobie dochodzić do tego wszystkiego dorabiając w gebelsowie , a zwłaszcza w Twoim Konkretnym Zawodzie Mechanika . / pisałem to już wyżej /
---
I nie jest to żadna Moja Obawa , że Mi pracę zabierzesz jak Tu przyjedziesz / ponieważ i tak pracujemy w różnych zawodach .
---
Jednak widzę , jak Tu na miejscu , zachowuje się większość takich Młodych jak TY właśnie .
---
Najpierw zapał i Duże chęci , bo to , tamto , siamto i owamto , a później nagle okazuje się , że szkoda życia na tyranie ... w tak młodym życiu i trzeba się wyszaleć , puki nie ma żony i dzieci ...!
---
Mądrość finansowa na emigracji przychodzi dopiero z wiekiem o ile oczywiście nie jest już za późno ... !
HE che he .
Pozdrawiam jeszcze raz

ŚWIĄTECZNIE











Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
Sergiusz Hetmanski
(sergiusz)
Początkujący
sprowadzcie kolege na ziemie.pojechac z 3tys zl w kieszeni i wrocic z 70-80tys zl???pewnie chcesz to w 1 sezon zrobic?nie wiem skad takie bajki kraza w polsce......moj kolega tez pojechal po te 50tys zl i troche sie zawiodl......kasa z nieba nie spada a 3tys wg mnie nie starczy jak nie masz znajomosci i jedziesz 1szy raz.auto masz chociaz?czy na stopa?ja nie odradzam norwegii.mlody jestes probuj ale powinienes znac realia a nie plotki..... 80tys zl odlozysz moze w 3lata..a nie 3 mce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Gabriel napisał:

I nie jest to żadna Moja Obawa , że Mi pracę zabierzesz jak Tu przyjedziesz / ponieważ i tak pracujemy w różnych zawodach .




wow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
sergiusz napisał:... 80tys zl odlozysz moze w 3lata..a nie 3 mce
Tu znowu ty wpadasz w skrajność z drugiej strony bieguna .
W Norge można i w ciągu jednego roku kalendarzowego , odłożyć na Polskim koncie i 100 tys. złotych . I nie jest to żadna ściema ani magia .
---
Wszystko zależy gdzie się pracuje / zawód /i jakie ma się wykształcenie z praktyką .
Pracownik Fizyczny na budowie jak dobrze trafi i nawet jak nie Szaleje to tą stówę jest w stanie odłożyć .
A dla Polskiego Inżyniera , 100 tysięcy złotych na koncie , to taki sobie średni kapitał .
---
Jednak na pewno , taka Forsa nie jest dostępna dla 18 latka , nawet z takim zapałem i umiejętnością , jaką reprezentuje Tutaj >@kukukuczek< zwłaszcza na warsztacie mechanicznym w Norge .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
Sergiusz Hetmanski
(sergiusz)
Początkujący
o to mi chodziło, nie że się nie da, tylko że dużo osób w Polsce nasłuchało się że pojedzie stopem z plecaczkiem i przywiezie 50-100tys zł...... może źle się wyraziłem.
z tego co zrozumiałem, kolega chce pojechać, zarobić "szybka kase" w wysokości 70-80tys zł i wrócić by otworzyć swój warsztat, mając niecałe 3000zł, zero znajomych i brak znajomości norweskiego. w żadnych przypadku nie odradzam, wręcz zachęcam do przyjazdu, ale zapewniam, że nawet po roku nie przywiezie tych swoich 70-80tys zł, chyba że ktoś mu nagra robotę i chatę bez kaucji.
masz 18 lat nie widzisz perspektyw w Polsce- oczywiście wbijaj do Norge, tu wg mnie pracy jest dużo, tylko trzeba odpowiednio poszukać i oczywiście mieć trochę więcej kasy, żeby nie wracać po miesiącu do domu........
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
jakoś dużo ludzi nie wie gdzie można i jak odpowiednio szukać pracy, tym bardziej nie obrażając nikogo, 18 letni chłopak nie oszukujmy się bez doświadczenia które może udokumentować jak również bez zaplecza finansowego, jakim cudem ma sobie poradzić ? jednak bez minimalnego wymienianego tu miliony razy kapitału oraz jakiegoś kąta lub samochodu służącego za hotel NIE MA SZANS NA PRACE W NORWEGII - jest to moja opinia w tym temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Tomasz Gliński
(shrek84251)
Wiking
Oj dziadek ty właśnie jestes typowym przykładem myślenia rodziców mojego pokolenia
Pchacie dzieci na studia za wszelka cenie i nie patrząc ze sie dzieciak na studia nie nadaje
Wychodzicie z założenia ze gdy wy mieliście 20 i wiecej lat i ktos miał wyższe wykształcenie lub przynajmniej sama maturę, dostawał z miejsca dobra prace.
A czasy sie zmieniły 80% ludzi studiuje a20 pracuje
A realia sa takie iż potrzeba ludzi z zawodem ktorzy wiedza co robią. Gdy ten chłopak bedzie miał juz 6 lat doświadczenia w swoim zawodzie masa jego kolegów koleżanek ukonczy śmieszne kierunki typu politologia turystyka itd. I bedą rozglądać sie za praca. A ze w swoim zawodzie nie znajda bedą sie łapać byle czego za byle jakie pieniadze, a gościu po zawodówce bedzie juz fachowcem z doświadczeniem [/quote]

Dobrze gadasz chlopie.
Dla przykładu: moja żona ukończyła magisterke z dobrymi wynikami, i co .... gówno roboty nie ma, pracuje w restauracji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok