Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
mateusz barnas Artur Kaminski krzysztof kobierzynski Kasia1252 dosia158 karolkwiek@gmail.com Agnieszka Xyz (4010 niezalogowanych)
55 Postów

(paniola)
Nowicjusz
Lindemans napisał:
paniola napisał:
4. Nie będziesz dostawał zasiłku na dzieci dopóki nie będą mieszkać z Tobą w Norwegii (tak jest od niedawna).

Moze poprzesz jakims nowym przepisem te genialna teze ?
Bzdura...


Oto poparcie mej genialnej tezy (czytaj pierwsze zdanie): www.nav.no/Familie/Barnetrygd
A co tam, przytoczę: Barnetrygd er en stønad som gis for alle barn under 18 år som er bosatt i Norge. Czyli: Barnetrygd jest zasiłkiem, które daje się wszystkim dzieciom poniżej 18 roku życia, które są zamieszkałe w Norwegii. SĄ ZAMIESZKAŁE W NORWEGII.
Nie wiem czy wystarczająco wyraźnie i przejrzyście napisałam.
Dodam przykład własny:
Urodziłam na początku maja. Pod koniec lipca poszłam się spytać, dlaczego jeszcze nie dostałam barnetrygd. Pani poklikała w komputerku i powiedziała, że muszę jeszcze donieść oppholdstillatelse dziecka. Spytałam się dlaczego, bo żadna ze znajomych, które wcześniej urodziły, a też są z Polski nie musiała tego robić. Pani zadzwoniła do głównego navu i dowiedziała się, że się to zmieniło. Doniosłam papierek, zasiłek przychodzi. Koniec historii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
paniola napisał:
Lindemans napisał:
paniola napisał:
4. Nie będziesz dostawał zasiłku na dzieci dopóki nie będą mieszkać z Tobą w Norwegii (tak jest od niedawna).

Moze poprzesz jakims nowym przepisem te genialna teze ?
Bzdura...


Oto poparcie mej genialnej tezy (czytaj pierwsze zdanie): www.nav.no/Familie/Barnetrygd
A co tam, przytoczę: Barnetrygd er en stønad som gis for alle barn under 18 år som er bosatt i Norge. Czyli: Barnetrygd jest zasiłkiem, które daje się wszystkim dzieciom poniżej 18 roku życia, które są zamieszkałe w Norwegii. SĄ ZAMIESZKAŁE W NORWEGII.
Nie wiem czy wystarczająco wyraźnie i przejrzyście napisałam.
Dodam przykład własny:
Urodziłam na początku maja. Pod koniec lipca poszłam się spytać, dlaczego jeszcze nie dostałam barnetrygd. Pani poklikała w komputerku i powiedziała, że muszę jeszcze donieść oppholdstillatelse dziecka. Spytałam się dlaczego, bo żadna ze znajomych, które wcześniej urodziły, a też są z Polski nie musiała tego robić. Pani zadzwoniła do głównego navu i dowiedziała się, że się to zmieniło. Doniosłam papierek, zasiłek przychodzi. Koniec historii.
a gdzie masza napisane że dzieciom z po za Norwegii zasiłek nie przysługuje? Bo Ja w poniedziałek dostałem pismo z NAVu że mam dostarczyć 3 ostatnie lønnsslippy, a dzieci mam w PL.
...i mam pytanie, jak wysłać list do NAV?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Jak juz grzebiesz w przepisach, to przeczytaj wszystko dokladnie, szczegolnie, to co dotyczy EOS
Nie wprowadzaj ludzi w blad i na dodatek tak bardzo uparcie, bo robisz tylko niepotrzebne zamieszanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
nie wiem co gorsze aliens czy ci co są tu juz na stałe z rodzinami i wszystko wiedzą
najbardziej mnie wqrwia jak ktoś siedzi tu i wprowadza ludzi w błąd i twardo sie trzyma swojej teorii no chyba że to była kolejna prowokacja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Tomasz Szczepan
(Tomas1)
Wiking
Bron Boze nie oryginaly, ale kopie. Wyslij normalnie poczta. To nie Polska ze ktos Tobie w zywe oczy zaprzeczy faktom. Ale wlasne bezpieczenstwo przede wszystkim, bo nigdy nie wiadomo na kogo trafisz, w zwiazku z tym tzw. dupochron musi byc zawsze pod reka. Oczywiste ze to nie logiczne, ale skutecznie odstrasza takich co to probuja kombinowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów

(paniola)
Nowicjusz
Lindemans napisał:
Jak juz grzebiesz w przepisach, to przeczytaj wszystko dokladnie, szczegolnie, to co dotyczy EOS
Nie wprowadzaj ludzi w blad i na dodatek tak bardzo uparcie, bo robisz tylko niepotrzebne zamieszanie.


Pogrzebałam, masz rację Lindemans. Ale to nie zmienia faktu, że ja i jeszcze jedna znajoma dostałyśmy barnetrygd dopiero po doniesieniu oppholdstillatelse dziecka, jeszcze jedna znajoma, mająca ponad półroczne dziecko nie doniosła tego dokumentu i nie dostaje barnetrygd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
takie sprawy to tylko Hilton może wyjaśnić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Tomasz Szczepan
(Tomas1)
Wiking
Pierwsze do analizy musi byc : czy zamierzasz byc pendlerem, czy rezydentem, obie te metody Maja swoje wady i zalety. Powinno sie wybrac zgodne z rzeczywistoscia, bo na dluzsza mete falsz wyjdzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
paniola napisał:
Lindemans napisał:
Jak juz grzebiesz w przepisach, to przeczytaj wszystko dokladnie, szczegolnie, to co dotyczy EOS
Nie wprowadzaj ludzi w blad i na dodatek tak bardzo uparcie, bo robisz tylko niepotrzebne zamieszanie.


Pogrzebałam, masz rację Lindemans. Ale to nie zmienia faktu, że ja i jeszcze jedna znajoma dostałyśmy barnetrygd dopiero po doniesieniu oppholdstillatelse dziecka, jeszcze jedna znajoma, mająca ponad półroczne dziecko nie doniosła tego dokumentu i nie dostaje barnetrygd.


To, ze jakas tam Twoja znajoma, nie zna przepisow i daje sie kiwac, to nie ma znaczenia dla obowiazujacych przepisow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Tomas1 napisał:
Pierwsze do analizy musi byc : czy zamierzasz byc pendlerem, czy rezydentem, obie te metody Maja swoje wady i zalety. Powinno sie wybrac zgodne z rzeczywistoscia, bo na dluzsza mete falsz wyjdzie.

A co ma pendler. albo rezydent pracujacy w Norwegii, do zasilku rodzinnego ?
Do dagpenger rowniez ma sie nijak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok