Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Fodselsnummer - stały czy tymczasowy? - Norwegia

Czytali temat:
Ewa Malec niepije Janusz J.L.B Olga Moroz Flasińska Artur62 (1549 niezalogowanych)
5 Postów
Adam Szyryński
(adamus1977)
Wiking
Witam!

Wiem ze temat został wałkowany, przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi. W Norge jestem od miesiaca. Niedawno dostałe skattekort z fodselsnummer. Jednak nikt nie wie czy jest to numer stały czy tymczasowy. Proszę o pomoc. W numerze, po pierwszych dwóch cyfrach, znajduje sie mój miesiąc i rok urodzenia. Umowe o prace mam na stałe z 6 miesięcznym okresem próbnym.

Z góry dziekuje za pomoc i witam was wszsystkich

Adam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
podaj 2 pierwsze cyfry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Tomasz N...
(guccione)
Wiking
masz na 100 % D-nummer czyli tymczasowy, teraz o stały bardzo cięzko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Kuba Rzetelny
(rzetelnykuba)
Wiking
pierwsze 6 cyfr personnummer sklada sie z dnia, miesiaca i roku urodzenia, wiec wychodzi na to ze masz d-nummer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
guccione napisał:
masz na 100 % D-nummer czyli tymczasowy, teraz o stały bardzo cięzko



Ze niby wczesniej bylo latwo ?
Staly, lub tymczasowy zalezy od tego na jak dlugo opiewa kontrakt. Powyzej 6 miesiecy staly nr. personalny. Jesli ktos przed wizyta na policji staral sie o skattekort (co jest raczej rozsadne), to dostal tymczasowy nr. Jesli umowa o prace jest na okres dluzszy niz 6 miesiecy, to po otrzymaniu registeringsbevis wystarczy zlozyc w skatteetaten wniosek o staly numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
kontrakt na prace powyzej 6 miesiecy nie ma nic do rzeczy bez mieszkania i tak dadza d numer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Owszem, dzadza. Wcale nie musi wynajmowac, wystarczy, ze bedzie mial potwierdzenie od wlasciciela, ze bedzie mieszkal pod tym adresem, albo od kogos, kto wynjamuje mieszkanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam Szyryński
(adamus1977)
Wiking
Witam!

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Dwie pierwsze cyfry to 64, wiec z tego co napisaliście jest to tymczasowy numer.

Tak jak pisałem umowe mam na stałe z okresem próbnym 6-miesięcznym. Więc nasuwa sie kolejne pytanie kiedy mógłbym złozyc wniosek o numer stały?

Dzieki za pomoc
Adam.

P.S. Dzieki wielkie za pomoc i odpowiedzi. Nie spodziewałem sie tego. Myslałem ze tak jak na polskich forach temat "umrze'

Jeszcze raz dzieki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Więc nasuwa sie kolejne pytanie kiedy mógłbym złozyc wniosek o numer stały?
jesli masz mieskanie to tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Przeciez juz wczesniej Ci napisalam :

"Jesli umowa o prace jest na okres dluzszy niz 6 miesiecy, to po otrzymaniu registeringsbevis wystarczy zlozyc w skatteetaten wniosek o staly numer personalny."
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok