Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wycena prac elektrycznych - Norwegia

Czytali temat:
irek szuba grzegorz horiaczek Slawek Slawekb Mateusz Jablonski Jon Doe Czesław Kordela marek skorski RYSZARD GAJDA Mike Grzesik Ony M Aleksander Czyżycki Nauka Transport Forcio Forcio Mateusz Witkowski (4082 niezalogowanych)
2 Posty
Lidia M
(lidia69)
Wiking
mam pytanie do elektrykow pracujacych w norwegii ,jak wyceniaja roboty elektryczne ,godzinowo czy od punktu ,jezeli od punktu to ile wynosi ,a jezeli godzinowo to ile kosztuje roboczo godzina i od czego to zalezy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Co masz na myśli, ile kosztuje usługa, którą chcesz zamówić, czy ile zarabia elektryk. Mój mąż pracuje w tym zawodzie jako inżynier, więc mogę zapytać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
mam na mysli ile kosztuje punkt elektryczny ,albo ile bierze elektryk na godzine prywatnie jak pracuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
elektryk z uprawnieniami na wlasnej dzialalnosci gospodarczej 400-600 nok na godzine
tylko nie pytaj od czego to zalezy,bo Twoja praca warta jest tyle ile ktos za nia zechce zaplacic(doswiadczenie,uprawnienia,referencje),Norwegowie rzadko kieruja sie cena,szczegolnie jezeli chodzi o elektryke i hydraulike
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
jaj haj
(che)
Nowicjusz
Jak wszystkie uslugi,dajesz oferte cenowa na wykonanie okreslonego zlecenia i jezeli zleceniodawca to zaakceptuje,podpisujesz umowe.
Ewentualnie umowa od godziny pracy,ale to wymaga bardzo dokladnej dokumentacji przy rozliczeniach, z mojego doswiadczenia polecam unikac takich umow,Norwedzy sa strasznie pazerni,jak moga urwac 50Øre od sumy np. miliona koron,to nie zawachaja zeby to zrobic.
Nasza choroba narodowa POLSKA PAZERNOSC to pikus w porownaniu z norweska.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
jaj haj
(che)
Nowicjusz
Sorry za ortografie,mialo byc zawahaja*******
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
mam takie pytanie czy mozna sie potpierac kosztorysami polskimi do wykonywania robot elektrycznych,biorac pod uwage ze technologia wykonywanych prac jest taka sama jak w polsce ,a jest latwiej wycenic majac norme 3,15dla prac elektrycznych ,od punktu jest troche ciezko wyceniac biorac pod uwage ze punkt punktowi jest nie rowny,mozna tez wyliczyc roboczo godziny ktore daly by pelny obraz na wykonanie tej pracy ,PYTANIE MAM CZY TO ZADZIALA TU W NOREGI
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
jaj haj
(che)
Nowicjusz
Mysle ze mozesz bazowac sie polskimi podstawami kosztorysowania, Norwegia mimo swojej socjalistycznej polytyki ,ma rowniez wolny rynek gospodarczy,dajesz oferte na wykonanie okreslonego zlecenia,posiadasz odpowiednie kwalifikacje/certyfikaty do jego wkonania,spelniasz waunki finasowe tj.gwarancje bankowe,brak zaleglosci platniczych w urzedzie podatkowym i.t.p to nikt nie moze Ciebie pominac w przetargu o wykonanie uslugi.
Dobrze jest sie rozejrzec w sytuacji cenowej na rynku znim zlozy sie oferte.Zycze powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok