Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

feriepenge o co w tym chodzi? - Norwegia

Czytali temat:
16 Postów
Olcia Tolcia
(Ol_tol)
Wiking
Hej może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi feriepenge?
Z tego co zrozumiałam to dostanę pół pensji w czerwcu bo w lipcu idę na urlop, a jak zrezygnuję z urlopu to dostanę całą pensję? a te pół pensji z czerwca jest do odzyskania?
pomóżcie bo nie wiem o co chodzi w tym.

Dzięks
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Feriepenger to jest 10,2% z tego co wypracowalas w zeszlym roku. Dostajesz je bez wzgledu czy pojdziesz na ferie czy nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Olcia Tolcia
(Ol_tol)
Wiking
no właśnie tylko że ja w Norwey pracuję od stycznia 2013 i dlatego podobno w tym roku mi potrącają feriepenge z wypłaty i teraz za czerwiec mam dostać pół pensji tak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Ol_tol napisał:
no właśnie tylko że ja w Norwey pracuję od stycznia 2013 i dlatego podobno w tym roku mi potrącają feriepenge z wypłaty i teraz za czerwiec mam dostać pół pensji tak?

Nic mi o takich rozwiazaniach nie wiadomo.
Z tego co piszesz, to wynika, ze feriepenfer ci sie nie naleza. Jezeli bedziesz pracowac caly czerwiec, to musisz dostac wyplate za caly miesiac, jak zwykle. Jezeli w lipcu masz wakacje, to nie pracujesz i nic nie dostaniesz. Dopiero jak wrocisz do pracy, np. w sierpniu, to pod koniec sierpnia dostaniesz wyplate jak zwykle.
Ja nie pamietam ile wakacji ci sie nalezy i mozliwe, ze bedziesz pracowala troche w lipcu i wtedy dostaniesz za ten okres normalna wyplate.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
mozesz wziasc 4 tygodnie bezplatnego urlopu
a feriepenger nie potracaja z wyplaty tylko dopisuja
masz na lonslipie stawke x godziny -skatt
a feriepenger sa sumowane na dole z miesiaca na miesiac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Olcia Tolcia
(Ol_tol)
Wiking
No właśnie ja mam umowę o pracę wiec myślałam że tu jest tak jak w PL czyli należy Ci się 20 lub 26 dni urlopu rocznie a tu mimo że pracuję już pół roku to nie należy mi się urlop? a jak go biorę to odliczają mi od pensji? czyli muszę wziąć urlop bezpłatny?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
166 Postów
mariusz mariusz
(mariuszmariusz)
Stały Bywalec
Jak rozpoczelas w tym roku to urlop ci sie nie nalezy , feriepenger tez nie , dopiero w nastepnym roku bo ich wysokosc jest uzalezniona od ilosci dni przepracowanych w zeszlym roku
wiec jak chcesz miec wolne to popros o wole , tyle ze za ten okres kasy raczej nie dostaniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Ol_tol napisał:
No właśnie ja mam umowę o pracę wiec myślałam że tu jest tak jak w PL czyli należy Ci się 20 lub 26 dni urlopu rocznie a tu mimo że pracuję już pół roku to nie należy mi się urlop? a jak go biorę to odliczają mi od pensji? czyli muszę wziąć urlop bezpłatny?niestety nie jest jak w PL jeżeli bierzesz urlop na cały lipiec to za ten miesiąc nie dostajesz nic ale w czerwcu za to dostajesz feriepenger za rok poprzedni 10,2% od kwoty brutto. czyli w twoim przypadku feriepenger nie dostajesz(dostaniesz w 2014) w tym roku a urlopy są zazwyczaj w norge bezpłatne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
166 Postów
mariusz mariusz
(mariuszmariusz)
Stały Bywalec
aczkolwiek moja zona jak rozpoczynala prace w przedszkolu w kwietniu, w czerwcu poszla na urlop i dostala normalna wyplate za ten okres
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Olcia Tolcia
(Ol_tol)
Wiking
A jak będzie w przyszłym roku? urlop będzie mi się należał normalnie czy też za każdy wykorzystany dzień urlopu nie dostane kasy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok