Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

chorobowe - Norwegia

Czytali temat:
artur t Elwira Musiał Aga Lulu Andrzej Wolski (3283 niezalogowanych)
2 Posty
Arek K.
(arekibv)
Wiking
wiecie ile dni chorobowego przysluguje teraz bez wizyty u lekarza? slyszalem ze 8 przez ta swinska grype, czy to prawda?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Ja słyszę o tym pierwszy raz od Ciebie,
ale może inni forumowicze wiedzą coś więcej...???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
nieprawda, jest tak jak bylo - egenmelding 3 dni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
ATS Anna S.
(ATS Anna)
Nowicjusz
Prawda. Rzad ustalil, ze ze wzgledu na swinska grype, jest mozliwosc aby kazdy pracownik wykorzystal jeden egenmelding do 8 dni. Pracodawca musi poinformowac swoich pracownikow o tym.
Rozwniez jest mozliwosc otrzymania zwolnien przez telefon.
Sytuacja ta bedzie trwala do momentu ogloszenia przez lekarzy, ze nie ma juz takiej potrzeby.
link:
http://www.nav.no/Arbeid/Jobb+og+helse/Sykmelding/216905.cms
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Aleksandra F. Eriksen
(Polish Connection)
Wiking
Normalnie czyli nie w czasach swinskiej grypy... 4 x po 3 dni (w roku) dla siebie oraz 10 dni w roku (do 4 dni jednorazowo).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
ATS Anna napisał:
Prawda. Rzad ustalil, ze ze wzgledu na swinska grype, jest mozliwosc aby kazdy pracownik wykorzystal jeden egenmelding do 8 dni. Pracodawca musi poinformowac swoich pracownikow o tym.
Rozwniez jest mozliwosc otrzymania zwolnien przez telefon.
Sytuacja ta bedzie trwala do momentu ogloszenia przez lekarzy, ze nie ma juz takiej potrzeby.
link:
http://www.nav.no/Arbeid/Jobb+og+helse/Sykmelding/216905.cms



a ja dalej twierdze, ze to nie prawda.... jesli spojrzec na to w kontekscie wiekszosci z nas tutaj...

przepis ten dotyczy tylko pracownikow tych pracodawcow, ktorzy maja podpisana z NAV-em umowe IA avtale ...
a ile jest takich pracodawcow ? ...moze 20 % w Norwegii ? moze i wiecej, choc nie sadze, niemniej ten przepis nie dotyczy kazdego pracownika obojetnie jakiej firmy i jakiej branzy, wiec nie mozna go uznac jako obowiazujacy wszystkich

NAV zacheca pracodawcow aby te umowe podpisali ale rzeczywistisc wyglada troche inaczej... wiec jak w w/w artykule pisze, pracownik najpierw musi sie upewnic u swego pracodawcy, czy ma taka umowe IA z NAV-em ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Bogumił Treder
(Bodzio5)
Wiking
Witam.U nas w firmie mamy 3 dni na kwartał.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
ATS Anna napisał:
Prawda. Rzad ustalil, ze ze wzgledu na swinska grype, jest mozliwosc aby kazdy pracownik wykorzystal jeden egenmelding do 8 dni. Pracodawca musi poinformowac swoich pracownikow o tym.
Rozwniez jest mozliwosc otrzymania zwolnien przez telefon.
Sytuacja ta bedzie trwala do momentu ogloszenia przez lekarzy, ze nie ma juz takiej potrzeby.
link:
http://www.nav.no/Arbeid/Jobb+og+helse/Sykmelding/216905.cms


własnie tak powstaja plotki co głuchy nie dosłyszy to ślepy dopowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
W mojej firmie jeżeli nie pójdę do lekarza i nie dostanę oficjalnego zwolnienia lekarskiego to inne chorobowe się nie liczy i Tyle...
Chorowałem właśnie w Listopadzie na grypę brałem te Tamiflu... cały bity tydzień i na wypłatę nic za ten okres nie dostałem .... .
A jak zwróciłem uwagę o chorobowe to powiedziano mi ,że u NAS można edenmelding brać ile się chce , jednak nie jest on płatny ...
TYLKO I WYŁĄCZNIE OFICJALNE ZWOLNIENIE...
A firma należy pod budownictwo i mam seledynową kartę budowlańca...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
bob norek
(bob74)
Początkujący
seledynową...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok