Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pytanie o rozliczenie podatku - Norwegia

Czytali temat:
Viola Ja marcin konieczny daniel wolski Jan Janowski adam jot benek stachurski Paweł Kowalewski NKA Andersen Lukasz Swierad (3085 niezalogowanych)
4 Posty
Kamil tomasz
(tominml)
Wiking
Witam serdecznie, mam ogromną prośbę o pomoc w ustaleniu czy mam zwrot czy muszę zpłacić. Byłem w No od 25.07.1012- 13.10.1012, to był moj pierwszy pobyt w tym kraju. w selvangivelse 2012 mam takie dane:
2.1 lonn og tilsvarende ytelser 109335
2.1.1 lonn, firma, kode 111-A
sum grunnlag trygdeavgift ( 7,8%) 109335
sum grunnlag toppskatt 109 335
3.1/4.1/4.5 renter, innskudd, verdipapir, andre kapitalinnt. mv inntekt/fradrag 7 , formue/gjeld 34
3.1.1/4.1.1. renter/ innskudd jak powyżej
3.2 fradrag i tilknytning til arbeidsinntekt mv -39075
3.2.1 minstefradrag egen inntekt -39075
3.2.8/3.2.9 reisefradrag overfort fra spesifikasjon av reisefradrag - puste
3.3/4.8 renter, gjeld, andre kapitalkostnader og fradrag
3.6/4.9 sum grunnlag for inntekts og formuesskatt 70267 formue/gjeld 34

na drugiej stronie mam rubryki do wypelnienia
spesifikasjon av reisefradrag, wiem ze to odlicznie za koszt podrozy, mam bilet lotniczy i promowy, czy oplaca mi sie to wypelniac? I pytanie co do punktu 5.0 tilleggsopplysninger, czy mam cos z tym zrobic?
Mam jeszce jaden dokument ,,Forelopig oversikt over skatter 2012" na ktorym jest tylko wyszczególnione
Forskuddstrekk ( trukket av oppgavegiver mv.) skatt 33. 616
nar kommer skatteoppgjoret. Fordi vi mangler opplysninger, har vi ikke skrevet ut forelopig skatteberegning. dersom du krever 10% standardfradrag ( maks kr 40000) i stedet for fradrag for faktiske kostnader ma du melde fra til skatteetaten om dette. skatteoppgjorene blir ikke sendt ut pa spesifikke datoer. det vil si at du far skatteoppgjoret sa snart selvangivelsen er ferdig behandlet i juni, august, september eller senest i oktober. vi har ikke mulighet til a si nar ditt oppgjor vil vaere ferdig. dersom vi har mottatt opplysninger om betalt/trukket skatt eller bsu , er dette vist overst pa siden

i czarnym drukiem na samym dole
vil du unnga rentetillegg pa eventuell restskatt, ma du betale tilleggsforskudd innen mai 31.mai 2013. fristen gjelder selv om du har fatt utsettelse med innlevering av selvangivelsen. eventuell innbetaling er frivillig. ved betaling ma folgende benyttes
Tłumczyłem sobie to wszystko ale nadal nie jestem pewien dlatego bardzo proszę o pomoc, czy mam cos z tym robić czy po prostu zostawić, i czekać no i czy mam zwrot czy muszę zapłacić? wiem że mam bardzo mało czasu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamil tomasz
(tominml)
Wiking
Witam, już i tak za późno ale może ktoś mi napisze co wynikało z tych dokumentów? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Z tych dokumentow wynikalo ze straciles troche koronek (10%standardfradrag)
A fragmentu o tym czy masz do zaplaty czy zwrot juz nie skopiowales.. a liczyc na liczbach ogolnych mi sie nie chce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamil tomasz
(tominml)
Wiking
hmmm wydaje mi się, że podałem wszystko!!!gdybym wiedział, który to fragment pokazujący czy mam zwrot czy zapłatę to bym nie pytał mogę wrzucić skany tylko jeszcze nie wiem jak . mam tylko 2 kartki, z czego jedna była do wypełnienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Margaret1975)
Stały Bywalec
no szkoda, bo juz mamy miesiac maj. trzeba bylo wczesniej sie rozliczyc. ale zawsze mozna podanie krotkie napisac i wyjasnienie dlaczego tak pozno.

jak masz na karte napisane Til gode.....

i suma to oznacza ze tyle ci przeleja zwrotu na twe konto.

jesli natomiat pisze...

Foreløpig beregnet restskatt - å betale (uten renter)..........



to niestety tak jak ja musialam plakac i z wielkim bolem przelac na ich konto hehehe.



napisz podanie czym predzej


powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Leif E
(Leyf)
Wiking
Wydaje mi się że tominml podał wszystko, mam identyczne zeznanie gdzie właśnie nie ma sformułowań "til gode" ani "beregnet restskatt - å betale (uten renter)" .

Zresztą zapodam link do skanu to może ktoś wyjaśni...

naforum.zapodaj.net/3d01ae734501.jpg.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Tu masz tylko info czego oni chca.... a chca wiedziec jaki rodzaj odliczen wolisz... ze gotowe rozliczenie bedzie w czerwcu... w liocu... albo w sierpniu.. do pazdziernika jednak dostaniesz gotowe rozliczenie...
4tysie zaliczki na podatek zaplacone przez pracodawce... i tyle...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Leif E
(Leyf)
Wiking
Dzięki Yatsek za potwierdzenie bo tak mniej więcej mi to wychodziło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamil tomasz
(tominml)
Wiking
Podałem wszystko co miałem...w takim razie mam czekać? Problem tylko że nadal nie wiem czy mam zwrot czy do zapłaty To co u kolegi Leyfa było kwotą 4548 u mnie jest około 33000 i niech mi tylko ktoś napisze czy mam się spodziewać łez żałości czy szczęścia?...jak by nie było Lofoty to piękne miejscejeszcze tam wrócę...
Dzięki za poświęcony czas...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
maria jarosz
(mary)
Wiking
tominml napisał:
Podałem wszystko co miałem...w takim razie mam czekać? Problem tylko że nadal nie wiem czy mam zwrot czy do zapłaty To co u kolegi Leyfa było kwotą 4548 u mnie jest około 33000 i niech mi tylko ktoś napisze czy mam się spodziewać łez żałości czy szczęścia?...jak by nie było Lofoty to piękne miejscejeszcze tam wrócę...
Dzięki za poświęcony czas...
raczej na pewno zaplaciles za duzo podatku.Mogles odliczyc 10%standartowo.Nie wiem tez czy jestes zonaty czy kawaler bo to tez ma znaczenie.Tak czy inaczej jesli przyjdzie Ci juz gotowe rozliczenie zawsze mozna sie odwolac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok