Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(1424 niezalogowanych)
2 Posty
Daniel Brzoskowski
(SlowLopez)
Wiking
W tym co napisałem wyraziłem wyłącznie swój subiektywny pogląd, więc jeżeli ktoś ma inne zdanie - to wolno mu je mieć. Nie tworze żadnych teorii spiskowych mających zniechęcić ludzi do przyjeżdżania do Norwegii - nie ma w tym żadnego biznesu ( przecież zaznaczyłem, że tutaj nie pracuje i raczej się nie zanosi, abym podjął pracę - ma swój biznes w Polsce).

Jeżeli chcecie się przekonać jak jest faktycznie ( bo być może większość z was uważa, że sprzedaję "działki na księżycu" to bilet poza sezonem kosztuje śmieszne pieniądze ( ja z jednym bagażem zapłaciłem 140 pln) - można więc przylecieć w wydrukowanym postem i odhaczać, które punkty są prawdziwe, a które nie. I potem skorygujecie sami na forum te informacje.

Przed wylotem też zbierałem dużo po sieci informacji (może trochę bardziej z innego podwórka) odnośnie życia i pracy w Norwegii. Ale będąc tutaj i mając trochę wolnego czasu postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami tak, aby może innym w Polsce było łatwiej zrozumieć że robota w Norwegii nie leży na ulicy i czeka na wszystkich.

pozdrawiam,
SlowLopez
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów

(wyspiarz)
Stały Bywalec
dobrze jest już w Polsce załatwić sobie prace.Są różni pośrednicy, może i mniej się zarabia na początku,ale też dużo pomagają.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Łukasz M.
(czarnyukasz)
Wiking
Powiem tak Jeśli ma się dobry fach w reku, zna się język i ma się trochę szczęścia w życiu to idzie naprawdę tutaj w miarę normalnie żyć. Wiadomo ze ile by się nie zarobiło to i tak ciągle mało i każdy polak potrafi narzekać))) na wszystko! Także uważam że do odważnych świat należy trzeba próbować. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
maciej selfmade
(theone79)
Wiking
witam lopez praca dla wszystkich skonczyla sie wraz z upadkiem komuny w polsce i teraz wszedzie ja znalesc to raczej wyzwanie...wiadomo praca pracy nierowna sa lepsze i gorsze ta lepsza oczywiscie trudniej znalec z koleji robic za grosze i sie meczyc porazka ten wybor oczywiscie sprostuje sytulacja zyciowa kazdego z nas...czyli jak rozumie pojechales zobaczyles i wiesz co jest grane super bo mnie rowniez interesuje ten temat)ja mysle ze bym sobie dal rady na mietko tylko w odpowiedziach na ogloszenia o prace wystraszyli mnie brakiem plynnego norweskiego pomimo ze angielski znam swietnie ale praca ktora bym chcial wykonywac wymaga tego i co poradzisz tza kombinowac dalej.
pozdrawia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
217 Postów
El Mundo
(Matiboy)
Stały Bywalec
Świetny post SlowLopez nic dodać nic ująć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
dobrze to lopez ujął
sam mam znajomych co mówili załatw jakąś robotę . jak ja mu załatwię robotę ?? tu tak nie działa . to prawie nie możliwe ale nawet jak się go gdzieś wkręci to kto mu będzie za tłumacza ?? .....bo ze mną na pewno nie będzie pracował ( nie ma najmniejszej możliwości ze względu na moją pracę ) . a gdzie mieszkać ?? a jak straci robotę przez swoją niezaradność to co ?? kto się będzie martwił co będzie jadł i za co wróci ?? a nawet jak mu kupię bilet to psy na mnie w polszy powiesi że mnie się wiedzie a jemu nie pomogłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a wataha ujada dalej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
która wataha ?? ....od rad , pomocy czy narzekaczy od nie pomocy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
wataha wilków dla swoich rodaków
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
watache trzeba po prostu wystrzelać ....tak się robi na świecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok