Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
maria2410 Bartłomiej Studziński (1183 niezalogowanych)
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
micboc6 napisał:
pierdolicie takie kocoboły że czytać to szkoda,słoma z butów siedzicie w tej norwegi bo nieudaczniki jesteście nawet na forum nie potrafi nikt napisać coś z sensem.Pewnie tam też zrobiliście oborę jak w większości krajów w których są nasi rodacy

O prostytutkach mówimy z wyższością i zachowujemy się, jakby problem nas nie dotyczył. Tymczasem z usług prostytutki chociaż raz w życiu korzystała jedna trzecia polskich mężczyzn
W maju w Atenach policja zatrzymała sto prostytutek. Zatrzymała i zmusiła do badań na HIV - 12 było zakażonych. Kobiety przyznały się do uprawiania seksu bez prezerwatywy z dziesiątkami mężczyzn. Zdjęcia tych prostytutek prokuratura opublikowała w internecie, żeby skłonić klientów do zgłaszania się na badania. - Powinno się opublikować także zdjęcia tych idiotów, żeby pokazać, kto uprawia seks bez zabezpieczeń - powiedział potem minister zdrowia Grecji Andreas Loverdos.

Przeciwko piętnowaniu prostytutek protestują niektóre greckie organizacje broniące praw człowieka. Może mają rację, bo kobiety rzeczywiście zostały potraktowane okrutnie. Ale czy nie jest bardziej okrutne zarażanie klientów, a w konsekwencji pewnie ich żon, nieuleczalną chorobą?

Mnie w tej sprawie boli co innego. Polska prostytutka opisana w reportażu Wojciecha Staszewskiego rezygnuje z prezerwatywy za dodatkowe 50 zł. Dla niej liczy się każdy grosz, bo samotnie wychowuje dwie córki i nie ma szans na znalezienie lepszej pracy. Wiele jej koleżanek po fachu ma taką opcję w swoich cennikach.

A jednak w Polsce, inaczej niż w Grecji, nie zajmie się tym policja, prokuratura ani pomoc społeczna. Bo u nas prostytucja formalnie nie istnieje. Nie ma za nią kary, ale nie ma też zasad, badań czy ubezpieczeń. Z punktu widzenia naszego prawa burdele nie istnieją, a panie przy drogach szukają przyjaciół. Nie ma alfonsów, którzy ściągają od nich haracze. Nie ma przemocy. Są masaże i wspólne picie drinków, a przecież w ten sposób nikt się nie zaraził HIV, nie został upokorzony ani wykorzystany.

Grecja zalegalizowała prostytucję, podobnie jak Szwajcaria, Niemcy, Holandia i Belgia. Prostytutka z państwową licencją musi mieć w tym kraju powyżej 21 lat i co dwa tygodnie robić badania lekarskie. Jeśli nie robi - musi liczyć się z karą. W rozwiązywaniu problemów pomaga jej związek zawodowy prostytutek.

Niemcy zalegalizowali prostytucję dziesięć lat temu mimo protestów konserwatywnych polityków. Prawo chroni prostytutki przed przemocą ze strony klientów i wyzyskiem alfonsów. Są objęte ubezpieczeniem medycznym i emerytalnym.

My w Polsce wolimy się oszukiwać. O prostytutkach mówimy z wyższością i zachowujemy się, jakby problem nas nie dotyczył. Tymczasem z usług prostytutki chociaż raz w życiu korzystała jedna trzecia mężczyzn. Nie zmienimy tego chowaniem głowy w piasek. Zawsze znajdą się panowie, którzy nie potrafią przekonać kobiety, że warto się z nimi kochać dla przyjemności. Mężowie, którzy w domu powarkują, a potem w badaniach prof. Zbigniewa Izdebskiego tłumaczą, że chodzą do burdelu, ''bo żona im nie daje''.

Dla większości prostytutek praca, którą wykonują, jest dramatem, wynika z biedy, bezrobocia i braku perspektyw. Te kobiety nie potrzebują potępienia, tylko pomocy i ochrony - prawnej, medycznej, policyjnej.

Nawet jeśli brzydzi nas seks za pieniądze, nie możemy godzić się na traktowanie prostytutek jak ludzi drugiej kategorii. Takich, których wolno bez konsekwencji poniżać, którym nie należy się państwowa przychodnia i nigdy nie dostaną emerytury.

PYTANIE Czy prostytucja w Polsce powinna zostać zalegalizowana?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Joseph napisał:

PYTANIE Czy prostytucja w Polsce powinna zostać zalegalizowana?

prostytucja jest oficjalnie w Polsce zalegalizowana od 966 roku
z miłości to żony robią to przez miesiąc po ślubie, czasem dwa trzy
a potem to już tylko prostytuowanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(1975tol)
Wiking
Witam Polacy zagranica tak ci pomoga ze spuchniesz tylko umia krytykowac nazekac jak to tu nie dobrze i zle. Nie pamietaja jak to oni przyjechali szukac pracy, teraz to sa wyjadaczami podtekstow tylko umia sie nabujaci i krytykowac Polski narod szczery do bolu ja nie wiem ze jeszcze ich z mojejnorwegi nie zawieszeni. Patologia sie klani Pozdrawiam Polskich patologow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
1975tol napisał:
Witam Polacy zagranica tak ci pomoga ze spuchniesz tylko umia krytykowac nazekac jak to tu nie dobrze i zle. Nie pamietaja jak to oni przyjechali szukac pracy, teraz to sa wyjadaczami podtekstow tylko umia sie nabujaci i krytykowac Polski narod szczery do bolu ja nie wiem ze jeszcze ich z mojejnorwegi nie zawieszeni. Patologia sie klani Pozdrawiam Polskich patologow

Jest tuaj sporo osob, ktore niejednokrotnie uslyszeli slowo dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
292 Posty
Stały Bywalec
1975tol napisał:
Witam Polacy zagranica tak ci pomoga ze spuchniesz tylko umia krytykowac nazekac jak to tu nie dobrze i zle. Nie pamietaja jak to oni przyjechali szukac pracy, teraz to sa wyjadaczami podtekstow tylko umia sie nabujaci i krytykowac Polski narod szczery do bolu ja nie wiem ze jeszcze ich z mojejnorwegi nie zawieszeni. Patologia sie klani Pozdrawiam Polskich patologow



czy ty kurwa chociaz wiesz co piszesz



Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Ola Wo
(Olcz)
Wiking
Żeby dostać pozwolenie o pracę i kartę podatkową trzeba zapisać się tutaj selfservice.udi.no/ i w dzień, który wybierzesz sobie na tej stronie trzeba pójść na policję z dokumentami, o które poprosi cię ta strona internetowa (paszport i umowa o pracę). Chyba o to chodziło autorowi wątku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Tomasz Jar
(TomaszJar)
Początkujący
Cóż sam już tu kilku osobom podziękowałem
trzeba zadać dość precyzyjne pytanie i wyłowić perełkę
nawet Marianek usłyszał ode mnie dziękuję, choć na początku nie było miło
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
1975tol napisał:
Witam Polacy zagranica tak ci pomoga ze spuchniesz tylko umia krytykowac nazekac jak to tu nie dobrze i zle. Nie pamietaja jak to oni przyjechali szukac pracy, teraz to sa wyjadaczami podtekstow tylko umia sie nabujaci i krytykowac Polski narod szczery do bolu ja nie wiem ze jeszcze ich z mojejnorwegi nie zawieszeni. Patologia sie klani Pozdrawiam Polskich patologow trolu gupi wiec dlaczego mu nie pomozesz i nie odpowiesz na to pytanie? jak już ci napisali nie 1 osoba podziekowała na forum, ja też pomogłem nie jednej czasem na priv jak ktoś wolał. wystarczy tylko użyć odrobine mózgu i kultury. założyciel wątku przedstawił sie w 2 postach. w 1 pokazał jaki jest pusty a w drugim "ham" czy cham(jak kto woli )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Tomasz Jar
(TomaszJar)
Początkujący
1975tol napisał:
Witam Polacy zagranica tak ci pomoga ze spuchniesz tylko umia krytykowac nazekac jak to tu nie dobrze i zle. Nie pamietaja jak to oni przyjechali szukac pracy, teraz to sa wyjadaczami podtekstow tylko umia sie nabujaci i krytykowac Polski narod szczery do bolu ja nie wiem ze jeszcze ich z mojejnorwegi nie zawieszeni. Patologia sie klani Pozdrawiam Polskich patologow




a Ty to już jak widać powoli wypierasz się własnego języka ojczystego
pisać można i pierdoły, ale żeby, aż tak kalać mowę polską
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
bo pisał w nerwach:
1975tol napisał:
Witam Polacy zagranica tak ci pomoga ze spuchniesz tylko umia krytykowac nazekac jak to tu nie dobrze i zle. Nie pamietaja jak to oni przyjechali szukac pracy, teraz to sa wyjadaczami podtekstow tylko umia sie nabujaci i krytykowac Polski narod szczery do bolu ja nie wiem ze jeszcze ich z mojejnorwegi nie zawieszeni. Patologia sie klani Pozdrawiam Polskich patologow

uuuuu kolorowo panie yntelygent
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok