Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wyrównanie rodzinnego. - Norwegia

Czytali temat:
kami 23 krzysztof pawkowski Tomi198642 (4079 niezalogowanych)
4 Posty
Iwona Turkosz
(iwonaturkosz)
Wiking
Cześć,czy ma ktoś informację w związku z wyrównaniem rodzinnego.Mój mąż pracuje w Norwegii od 2007r-w tym czasie urodził nam się syn.Nie pobierał żadnych świadczen pieniężnych (rodzinnego,opiekuńczego) z Norwegii kiedy ja i syn byliśmy w Polsce. w 2009 przyjechalismy do ńorwegii i starając się barnetrygd Nav poinformował nas,że możemy odzyskać-dostać pieniądzę za okres 2007-2009.oczywiście wszystkie formularze e401,e411 wysyłałam,papiery z skarbówki itp.mamy 2012 rok i jeszcze nic ciągle potrzeba jakis papierów z Polski.Zależy nam bo mają nam zwrócić 70.000kr.MOŻE WIECIE COS NA TEN TEMAT,ALBO O BIURZE,KTÓRE MOŻE NAM POMÓC.Czekam na rady.........dzięki,
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Jakiś papierów? tzn jakich? na odpowiedź czeka się nawet do 18 miesięcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Sylwia N.
(psculkas)
Wyjadacz
70000?? Jestes pewna??
Ja z mezem na wyrownanie rodzinnego czekalismy ponad rok.W miedzyczasie bardzo czesto odwiedzalam Nav, albo tam dzwonilam. Czasami mialam wrazenie, ze Nav robi wszystko, aby odwlec wyplate.

powodzenia i cierpliwosci zycze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
iwonaturkosz napisał:
Cześć,czy ma ktoś informację w związku z wyrównaniem rodzinnego.Mój mąż pracuje w Norwegii od 2007r-w tym czasie urodził nam się syn.Nie pobierał żadnych świadczen pieniężnych (rodzinnego,opiekuńczego) z Norwegii kiedy ja i syn byliśmy w Polsce. w 2009 przyjechalismy do ńorwegii i starając się barnetrygd Nav poinformował nas,że możemy odzyskać-dostać pieniądzę za okres 2007-2009.oczywiście wszystkie formularze e401,e411 wysyłałam,papiery z skarbówki itp.mamy 2012 rok i jeszcze nic ciągle potrzeba jakis papierów z Polski.Zależy nam bo mają nam zwrócić 70.000kr.MOŻE WIECIE COS NA TEN TEMAT,ALBO O BIURZE,KTÓRE MOŻE NAM POMÓC.Czekam na rady.........dzięki,
.
masz internet? poświęć troche czasu i poszukaj!!!! wszystko znajdziesz(jakie papiery, co jak i gdzie)...
... bo mi sie nie chce grzebać
p.s.nie ma za co
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
"ciagle potrzeba jakichs papierow z Polski"

Jesli wiesz, ze ciagle jakichs potrzeba, to masz tez "jakies"pismo z NAV. Jak nie potrafisz odczytac o jakie dokumenty chodzi, to skorzystaj z tlumacza, albo wklej na forum.

Z Twojego posta i fusow z kawy nikt Ci nie wywrozy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Iwona Turkosz
(iwonaturkosz)
Wiking
hej,może faktycznie nie napisałam dokładnie,ale tych papierów było dużo.Do nav w stord wysłałam formularze e401,e411(przez polskie bióro) a z tym wiąże sie zameldowanie w polsce moje i mojego syna,akt urodzenia,z urzędu skarbowego zaświadczenia o bezrobociu i z urzędu gminy (od kiedy do kiedy )pobierałam rodziine. ostatnio bylam w nav i pytałam się ponownie o zwrot-powiedziano mi ,że do trzech lat mogą zwrócić pieniądze.Jak myślicie czy to prawda? proszę odpiszcie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Iwona Turkosz
(iwonaturkosz)
Wiking
hej,może faktycznie nie napisałam dokładnie,ale tych papierów było dużo.Do nav w stord wysłałam formularze e401,e411(przez polskie bióro) a z tym wiąże sie zameldowanie w polsce moje i mojego syna,akt urodzenia,z urzędu skarbowego zaświadczenia o bezrobociu i z urzędu gminy (od kiedy do kiedy )pobierałam rodziine. ostatnio bylam w nav i pytałam się ponownie o zwrot-powiedziano mi ,że do trzech lat mogą zwrócić pieniądze.Jak myślicie czy to prawda? proszę odpiszcie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
procedura jest następująca ......twój mąż idzie do biura NAV któremu podlega i bierze druki e 401 i e 411 podstęplowane pieczątką nav z adresem . wypełnione druki składasz w urzędzie marszałkowskim w pl wydziale do spraw rodzinnych wraz ze wszystkimi innymi załącznikami np o pobieranych zasiłkach w pl , akty urodzenia , wspólne zamieszkanie itd . urząd w pl weryfikuje wszystko ( trwa to około 3 mce ) i wysyła do norge na adreas NAV z pieczątki . nav wydaje decyzję co trwa nawet pól roku od otrzymania przez nich dokumentów . możesz dostać zwrot do trzech lat wstecz ale od daty pozytywnej decyzji NAV . POWODZENIA HEH
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nie od daty pozytywnej decyzji NAV, tylko od daty zlozenia wniosku w NAV jesli zostanie on rozpatrzony pozytywnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Lindemans napisał:
Nie od daty pozytywnej decyzji NAV, tylko od daty zlozenia wniosku w NAV jesli zostanie on rozpatrzony pozytywnie.

a może tak licząc trzy lata wstecz...od miesiąca w ktorym ten zasiłek na dziecko faktycznie przysługiwał a nie od daty zlozenia wniosku...ups...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok