Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

List ponaglający wypłatę - Norwegia

Czytali temat:
krzysztof lewandowski Klaudia Przemus Grzegorz Makiewicz (1222 niezalogowanych)
13 Posty
Martuśka D....
(marttom)
Wiking
Witam

Chciałam prosić o pomoc w napisaniu listu ponaglającego byłego pracodawcę mojego męża dotyczącego wypłaty za zaległe godziny.
Może ktoś miał z Was do czynienia z taką nie wesołą sytuacją.
Straszyliśmy go inspekcją pracy, a on powtarza jedynie : do not worry, i przesuwa daty wypłaty nie wspominając już o feriepenger....

Co robić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
marttom napisał:
Witam

Chciałam prosić o pomoc w napisaniu listu ponaglającego byłego pracodawcę mojego męża dotyczącego wypłaty za zaległe godziny.
Może ktoś miał z Was do czynienia z taką nie wesołą sytuacją.
Straszyliśmy go inspekcją pracy, a on powtarza jedynie : do not worry, i przesuwa daty wypłaty nie wspominając już o feriepenger....

Co robić?


zwolnic sie jak najszybciej, bo problem bedzie pogłebiał sie z dnia na dzien i tylko stracicie kupe nerw,kasy,itp....
potyem bedziecie skazani na pomoc nav i innych gamoni, co zwiastuje kilka miesiecy....
Adwokat załatwia takie sparwy w 30 dni+odsetki za zwłoke!
koszty adwokata pokrywa winny, czyli pracodawca, pod warunkiem ze macie dokumenty i potraficie udowodnic ile i za co wam sie nalezy (?)
Tymczasem mozecie wysłac mu wezwanie do zapłaty po norwesku!
w necie są wzory, takze po norwesku!
jesli nie znajdziecie, to wam wkleje swoje, bo miałem podobne kłopoty > mój leżał mi ponad 150tys nok! oddał wszystko+odsetki w ciagu 30 dni!
adwokat moze przystapic do akcji po wysłaniu przez was wezwania do zapłaty....
ps: współczuje, ale zalecam rychłe odejscie, bo norek padnie z dnia na dzien i zegnaj gienia >min 6 mies dochodzenia, syndyków,etc....
Ww adwokat jest ze stavanger, ale nie ma problemu nawet jesli mieszkacie np: w oslo....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Martuśka D....
(marttom)
Wiking
Mąż już tam nie pracuje Chodzi tu o to że mój mąż zwolnił się z pewnej firmy za porozumieniem stron. Miał w tym czasie na koncie 154 godziny na koncie. Zbierał te godziny na wyjazd(przedłużenie wakacji), ale pod koniec czerwca dostał lepszą ofertę pracy i się zwolnił...dogadał się z księgową aby rozpisał mu 112h na ten czas aby byla ciągłość pracy i za to miały być wypłacone normalne stawki, a za resztę 50 %

Księgowa powiedziała, że wypłata będzie 5 wrzesnia, wypłaty nie było po czym napisaliśmy sms do byłego pracodawcy, a on na to że wypłaci 15 września...później napisaliśmy maila to odpisał że we wrześniu, dziś mąż dzwonił też go zmył...że zmienia system, ma nowych ludzi w biurze itd....
a księgowa nie pracuje już od 5 września...tak nam napisała, bo ją też męczyliśmy...

jednym słowem co z tego będzie , nie mam pojęcia

wyczytałam żeby wysłać do pracodawcy polecony list z ponagleniem go...

Jakbyś mógł jakoś pomóc , chociażby wzór takiego wezwania itp...chcę próbować wszelkich sposobów...bo teraz złodziej uśmiecha się dookoła i wozi się najnowszym volvem..a mąż robił na niego 5 lat a on teraz nie może wypłacić kilkunastu tysięcy złotych
A jakie koszty były za twojego adwokata?
Jeżeli chodzi o dokumenty to posiadamy kwitek z ostatniej wypłaty z ilością godzin...kwotę feriepenger..i wszystkie meile z obiecankami zapłaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok