Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
piotr langa majunia mala Wojciech Swies pawel kowalski (3723 niezalogowanych)
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
krolestwo za konia napisał:
retier1 napisał:
Powinni wysłać wszystko razem i tyle

Ja osobiscie sie nigdzie nie doczytalem aby trzeba bylo wysylac wszystkie dokumenty uprawniajace do znizek przy wysylaniu rozliczenia podatkowego.Oczywista sprawa jest ze trzeba je miec do kontroli.


oczywiscie,ze nie...nie wysyła sie żadnych dokumentów tylko zachowuje do kontroli. i okazuje jesli urząd zażada.....jedynym,jest zaswiadczenie o zarobkach współmałżonka do obliczenia klasy podatkowej...i dlatego mi sie wydaje,ze z braku tego dokumentu nie rozliczyli w 2 klasie... stąd spora róznica...za pełny rok wychodzi coś ok.12 tys nok mniej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
retier1 napisał:
krolestwo za konia napisał:
retier1 napisał:
Powinni wysłać wszystko razem i tyle

Ja osobiscie sie nigdzie nie doczytalem aby trzeba bylo wysylac wszystkie dokumenty uprawniajace do znizek przy wysylaniu rozliczenia podatkowego.Oczywista sprawa jest ze trzeba je miec do kontroli.
Z swojego doświadczenia wiem że powinno. przepisy jedno a życie co innego mówi


nie wiedziałam,ze masz własny urząd podatkowy.... wiesz...chyba się z toba zaprzyjażnię
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
B.K. napisał:
retier1 napisał:
krolestwo za konia napisał:
retier1 napisał:
Powinni wysłać wszystko razem i tyle

Ja osobiscie sie nigdzie nie doczytalem aby trzeba bylo wysylac wszystkie dokumenty uprawniajace do znizek przy wysylaniu rozliczenia podatkowego.Oczywista sprawa jest ze trzeba je miec do kontroli.
Z swojego doświadczenia wiem że powinno. przepisy jedno a życie co innego mówi


nie wiedziałam,ze masz własny urząd podatkowy.... wiesz...chyba się z toba zaprzyjażnię
Jeśli to do mnie ta mowa B.K. to bym się dobrze zastanowił tz. jeśli dbasz o zdrowie psychiczne Nie wiem czy Ci by potem nasza pani psycholog pomogła
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Monika Biskup
(Monia260)
Wiking
dziekuje serdecznie za odpowiedzi. od wczoraj wertuje wszystko,fora, przepisy itd. własciwie jestem pewna ze te dokumenty powinny być złożone wraz z rozliczeniem i mam nadzieje ze kiedy je mąż dostarczy skatt uzna odwołanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Tak potwierdzam,ze dokumenty powinny być złożone wraz z rozliczeniem
Miałam podobną sytuację i otrzymałam pismo z urzędu,że aby zaliczona była ulga muszę przesłać do urzędu dokumenty ,które kwalifikują mnie do niej
Zycze powodzenia i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
vanessa 30 napisał:
Tak potwierdzam,ze dokumenty powinny być złożone wraz z rozliczeniem
Miałam podobną sytuację i otrzymałam pismo z urzędu,że aby zaliczona była ulga muszę przesłać do urzędu dokumenty ,które kwalifikują mnie do niej
Zycze powodzenia i pozdrawiam

Ciesze sie bo zmuszacie mnie do czytania norweskich pism urzedowych a to wcale nie takie proste jak tu wszyscy mowia czytac ze zrozumieniem.
A wiec tak :kazdy z nas dostaje cos takiego jak STARTHJELP FOR LØNNSTAKERE OG PENSJONISTER,prawda?
PRAWDA NA 100% a wiec na stronie numer 3 jest podpunkt ktory nazywa sie DOKUMENTASJOSKRAV gdzie napisane jest cytuje- SAMMEN MED SELVANGIVELSEN SKAL DU ALLTID SENDE INN i tu zostaja wymienione dokumenty ktore musimy wyslac i nie bede cytowal bo kazdy moze sobie zajrzec. Moj norweski nie jest najlepszy ale nie doczytalem sie aby zadano wlasnie takiej dokumentacji o jakiej tutaj mowimy.
ANNEN DOKUMENTASJON KREVES KUN INNSENDT HVIS SKAKTTEKONTORET BER OM DET- i to jest chyba zrozumiale.
Monia napewno nie obnizono wedlug mnie Wam zwrotu dlatego ze nie mieli dokumentacji a z innych powodow.
ZA FRAKI TEGO GOSCIA CO WAM WYPELNIAL ROZLICZENIE I NIECH POWIE JASNO GDZIE WAM UCIELI KASE!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Dociera do Ciebie człowieku, że musiałam dostarczyć dokumenty.....
Ja miałam taką sytuację i koniec, kropka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
172 Posty
Marek S
(telemarek)
Stały Bywalec
Przede wszystkim jedna rzecz: NORMALNY termin rozlicznia podatku to CZERWIEC. Jesli dostaniesz rozliczenie w czerwcu, to mozesz byc w zasadzie pewien, ze urzad Cie nie kontrolowal i przyjal Twoje zeznanie takie, jak bylo.

Ci, ktorym odlozono rozliczenie podaktu na PAZDZIRENIK, moga byc prawie pewni, ze zostali SKONTROLOWANI. Bardzo czesto urzad ucina wtedy wszystko, co moze, ale od kazdej decyzji urzedu przysluguje ODWOLANIE.

MONIA, najwazniejse w tej chwili, zebyscie odwolali sie do Skatteetaten w terminie, nawet jesli nie bedziecie miec odpowiednich dokumentow, to zostaniecie o tym poinformowani i bedziecie mieli czas na ich zlozenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
vanessa 30 napisał:
Dociera do Ciebie człowieku, że musiałam dostarczyć dokumenty.....
Ja miałam taką sytuację i koniec, kropka
Vanessa bo zmarszczek dostaniesz ,spoko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Monika Biskup
(Monia260)
Wiking
dziś otrzymałam pismo ze skatt. no i chodzi o te dokumenty których mąż nie złozył razem z rozliczeniem. prosza o dostarczenie wtedy rozliczą ponownie. KONIECZNE DOKUMENTY RAZEM Z ROZLICZENIEM
DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE SIE MOJA SPRAWE.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok