Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wszystkie Potrzebne Dokumenty - Norwegia

Czytali temat:
Karol S Jan Maryjan Ewa Malec (838 niezalogowanych)
1 Post
Magdalena Si***a
(Łobuziara)
Wiking
Witam
W Czerwcu mam zamiar przeprowadzić się do męża który od jakiegoś czasu pracuje w Oslo. Jakie dokumenty będą mi potrzebne? Dodam że spodziewamy się dziecka.

Czy dokumenty muszą być przetłumaczone na j.Norweski czy mogą być po Angielsku ?

Gdzie udać się w pierwszej kolejności po przyjeździe i jakie świadczenia mi przysługują przed i po porodzie? Z góry wielkie dzięki , pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...m.in:

- wlasnoreczne oswiadczenie,ze napewno chcesz przyjechac do meza
- zaswiadczenie od ginekologa (+ zdjecie usg)
- ksero rezerwacji polaczenia do no.
- zaswiadczenie,ze to napewno (i wylacznie) twoj maz
- poswiadczenie potwierdzajce o prawdziwosci zaswiadczen

po przyjezdzie 1wsze kroki skieruj do nav i natychmiast wypelnij,wszystkie

dostepne wnioski i formularze.zwieksza to szanse,do otrzymania jakichkolwiek swiadczen...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...p/s:

wszystko oczywiscie

najlepiej,przetlumaczone na arabski...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
alexkawa napisał:
"jakie świadczenia mi przysługują przed i po porodzie" - to sie chyba nazywa postawa roszczeniowa a ile podatkow zaplacilas w tym pieknym kraju zeby korzystac z zabezpieczen spolecznych? P

Maż pracuje, więc płaci.. dziecko wnioskuję, że jego, więc normalne, że kobita chce wiedzieć czy i ile jest tu np becikowego...

Ty byś oczywiście olała te 36tys.. bo nie chcesz wyjsć na pazerną
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
Łobuziara napisał:
Witam
W Czerwcu mam zamiar przeprowadzić się do męża który od jakiegoś czasu pracuje w Oslo. Jakie dokumenty będą mi potrzebne? Dodam że spodziewamy się dziecka.

Czy dokumenty muszą być przetłumaczone na j.Norweski czy mogą być po Angielsku ?

Gdzie udać się w pierwszej kolejności po przyjeździe i jakie świadczenia mi przysługują przed i po porodzie? Z góry wielkie dzięki , pozdrawiam

na forum jest wyszukiwarka, wszystko jest przerobione po kilka razy. No i mąż chyba też już powinien wiedzieć co i jak załatwić..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
Jasna napisał:
alexkawa napisał:
"jakie świadczenia mi przysługują przed i po porodzie" - to sie chyba nazywa postawa roszczeniowa a ile podatkow zaplacilas w tym pieknym kraju zeby korzystac z zabezpieczen spolecznych? P

Maż pracuje, więc płaci.. dziecko wnioskuję, że jego, więc normalne, że kobita chce wiedzieć czy i ile jest tu np becikowego...

Ty byś oczywiście olała te 36tys.. bo nie chcesz wyjsć na pazerną


To zróbcie ze swoim lolkiem jeszce ze 3 kaczory, a my podatnicy bedziemy wam na nie łozyc....
Ot wymysliła sobie sposób na zycie....
Było isc w bytomiu zapytac jak sie sprawy maja w tamtejszym "NAV"
Ot jak pazerna.....ale jakze moze byc inaczej, kiedy od małego oslepia ludzi kolorem włosów.....
A moze russet ty jestes z tych > co to im sie wszystko nalezy ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
marianek napisał:
Jasna napisał:
alexkawa napisał:
"jakie świadczenia mi przysługują przed i po porodzie" - to sie chyba nazywa postawa roszczeniowa a ile podatkow zaplacilas w tym pieknym kraju zeby korzystac z zabezpieczen spolecznych? P

Maż pracuje, więc płaci.. dziecko wnioskuję, że jego, więc normalne, że kobita chce wiedzieć czy i ile jest tu np becikowego...

Ty byś oczywiście olała te 36tys.. bo nie chcesz wyjsć na pazerną


To zróbcie ze swoim lolkiem jeszce ze 3 kaczory, a my podatnicy bedziemy wam na nie łozyc....
Ot wymysliła sobie sposób na zycie....
Było isc w bytomiu zapytac jak sie sprawy maja w tamtejszym "NAV"
Ot jak pazerna.....ale jakze moze byc inaczej, kiedy od małego oslepia ludzi kolorem włosów.....
A moze russet ty jestes z tych > co to im sie wszystko nalezy ???


Ja tu nie wem gdzie NAV jest, wiedzieć nie muszę i nie zamierzam..
Becikowe się należy, to czemu nie brać jeśli się jest juz w ciąży?? Ale żeby rodzić dzieci co rok choćby, za 36tys.... no cóż trzeba mieć nieźle zryty beret!!!

Maryjanku a o podatki się nie martw.. na szczęście niebawem stąd odlatujesz na "cudne" łono żony i ojczyzny naszej.. Niebawem będziesz się martwił, że ci podatki poszły na premię dla prezesów państwówki i szybciutko zapomnisz, że w norge kobiety dostają becikowe

Kiedy się pakujesz??

Ps: ja mam kaczuszkę jeśli już.. choć to złe sformułowanie, bo ona krzywych nóg nie ma (juz). Nie możesz Maryjanku mierzyć wszystkich podług własnego odbicia w lustrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok