Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
milena kopaniarz (1634 niezalogowanych)
30 Postów
Tomek Jagielski
(jagielski)
Nowicjusz
Mam pytanie: jako osoba posiadająca kontrakt na czas nieokreślony oraz stały numer personalny jestem z klasyfikowany w norweskim urzędzie jako osoba tymczasowa czy osoba która ma stały popyt w Norwegi???(pierwszy raz do norwegi przyjechałem w maju 2011)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
Nie wiem jak u Was ale ja przerabiałem to w praktyce i nie mogłem poruszać się ani dnia PL autem mając kontrakt na czas nieokreślony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
zostałes oszukany, zmanipulowano cie, ktos podłozył ci swinie, albo zle ci z oczu patrzy....
ja 6 lat mam kontrakt na stałe i wale ciągle na pl numerach (legalnie)......
Kontrakt nie ma tu zadnego znaczenia!
Ale nie przejmuj sie, bo pewnie ten twój new norweski varebil jest lepszy od tego starego polskiego golfa III
teraz wiec walcz i udowodnioj ludziom, ze golf IV tez jest w twoim zasięgu.....
PS:Albo jestes taka mameła i nie potrafiłes tego sprawdzic, albo "dobry" kolega cie wysterował na pare groszy przed czasem....
Ot takie frycowe....
Ale jest tez i cos pozytywnego w twoim beznadziejnym przypadku > nie jestes sam.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
poruszać się autem z PL możemy wtedy jeśli "udowodnimy" że nie chcemy być w NO dłużej jak rok
podstawą jest kontrakt nie przekraczający tego okresu po w/w czasie możemy starać się o przedłużenie na
kolejny rok ale tylko jednorazowo odpowiednio to argumentując i mając przedłużenie kontraktu na nie
więcej niż rok ... tacy mądrzy i wielce oczytani też mówili mi że mogę jeździć dopuki koledze w takiej samej
sytuacji nie dali tygodnia na odprowadzenie samochodu lub wiadome konsekwencje na dzień dzisiejszy
podobno już nawet tego nie ma tylko na dzień dobry dostajemy karę cło itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
Profil bez twarzy ... spotkajmy się i sprawdźmy kto ma lepsze auto jeśli stać Cię na coś więcej niż pisanie
z za monitora
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
Pendler zarabiający 500tys rocznie i udowadniający że Opel jest najlepszy pokarz swoją twarz
to może będziemy mieli kiedyś przyjemność się spotkać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
wszysto dobrze kumasz, ale nie mieszaj w to kontraktu!
ten akurat nie ma tu zanaczenia!
Wpadnij na Lorenskog dzis wieczorem to sprawdzimy auta > ciekawe czy ci kita zmięknie jak zobaczysz scania R620.....
ps:nie lubisz Opli ?
są ok, choc nie rzucają na kolana, to sporo miejsca, fajny bagaznik i moc tez jest ze mną...
Musiałes chyba z kontabandą latac z Chełma do UA, skoro masz juz lepszy statek (?)
Napiasz lepije ku przestrodze mlodzienczej fantazji ile lat jeszce musisz raty płacic za to swoje "cacko"
aaaaaaaaaaaaaaa o uspokój sie michale, bo norge to mały kraj i tak sie składa,ze mam sąsiadów z....Chełma, wiec mozesz byc zaraz rozkminiony....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Łukasz Gąbka
(U.B.I.)
Nowicjusz
marianek73 napisał:
zostałes oszukany, zmanipulowano cie, ktos podłozył ci swinie, albo zle ci z oczu patrzy....
ja 6 lat mam kontrakt na stałe i wale ciągle na pl numerach (legalnie)......
Kontrakt nie ma tu zadnego znaczenia!
Ale nie przejmuj sie, bo pewnie ten twój new norweski varebil jest lepszy od tego starego polskiego golfa III
teraz wiec walcz i udowodnioj ludziom, ze golf IV tez jest w twoim zasięgu.....
PS:Albo jestes taka mameła i nie potrafiłes tego sprawdzic, albo "dobry" kolega cie wysterował na pare groszy przed czasem....
Ot takie frycowe....
Ale jest tez i cos pozytywnego w twoim beznadziejnym przypadku > nie jestes sam.....




Marian ty chyba syfem od tirówki się zaraziłeś i pieprzysz głupoty!!!
Sam jestem w takiej sytuacji i aby poruszać się autem po norwegi 2 rok na polskich nr rejestracyjnych
wymagane jest posiadanie umowy terminowej na 1 rok czyli leci 2 umowa na 1 roczek....
Sprawdzone
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
Masz frajerze już tak mnie wpieniłeś że Ci przepisy znalazłem :
www.toll.no/templates_TAD/Article.aspx?i...mp;epslanguage=nn-NO
W dupie mam Twoje firmowe auto nie pisz o kimś jak go nie znasz bo możesz się grubo mylić
Golfa III miałem w wieku 18 lat i był to mój pierwszy samochód który mile wspominam nie zdziwiłbym się
gdybym miał na stażu więcej aut osobowych niż Ty ale mam na tyle rozumu że nie strzelam ślepakami Ty
musisz się tego nauczyć poznaj kogoś sprawdź i dopiero oceniaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok