Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

4 Posty
KAM KRZ
(Krzeszo)
Wiking
Hej, nie zaczynajmy osobistych podjazdów, bo znów dyskusja zejdzie do parteru, a widzę że kol. Anioł ma coś ciekawego do powiedzenia: Jeśli możesz napisz jak wygląda twoja praca, jak ją zdobyłeś, podziel się zarobkami (czy raczej informacją o zarobkach ).

Gabriel, mówisz że papierkiem z polskiej uczelni Norwegii nie podbijemy? Jeśli chodzi o kierunki związane z wydobyciem ropy to być może masz rację, ich wiedza w tym temacie może być bardziej zaawansowana, u nas od czasów Ignacego Łukasiewicza niewiele się ruszyło Akurat rozważam robienie Mastera na uczelni norweskiej (kierunek Hydropower Development), wbrew temu co piszesz nauczanie jest darmowe, jedyne co trzeba sobie opłacić to wikt i opierunek w kraju Wikingów, a to faktycznie tanie nie jest. Przeglądając pobieżnie program tego kierunku, jestem lekko rozczarowany poziomem wiedzy, większość zagadnień oklepaliśmy na drugim i trzecim roku studiów 1 stopnia.

Ah, jeszcze jedno, jeśli na te studia będę musiał zapracować sprzątając norweskie biura, marudzić nie będę. Taka praca nie zasługuje na szacunek, bo może ją robić każdy. Liczy się osiągnięcie celu, a nie tytuł miotły roku. Im większy wyzysk homo faber tym lepiej się żyje homo ludens. Człowiekiem pracy jesteśmy średnio 8h dziennie, od 25 do 60 roku życia. Konsumentem jesteśmy całe życie, 24/dobę

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Krzeszo napisał:... wbrew temu co piszesz nauczanie jest darmowe, jedyne co trzeba sobie opłacić to wikt i opierunek w kraju Wikingów,

...jeśli na te studia będę musiał zapracować sprzątając norweskie biura, marudzić nie będę....

Osobiście napisałem że trzeba płacić za kursy , które dają pozwolenie wejścia na platformę , a jako przykład podałem post Pana ..."_Makki_" ponieważ to , że się ma skończone studia w danym kierunku i pracuje się ileś tam lat na poważnym stanowisku , nie upoważnia do automatycznego wejścia na platformę ...
---
CO INNEGO JEST PRACOWAĆ NA "ZMYWAKU" lub "ścierce" podczas wakacji na studiach / chociaż i tego nie popieram/ ...
---
A co innego , z Tytułem Inżyniera , Zasuwać w Norge w firmie sprzątającej jako ..."ŚCIERKOWY"...
---
CAŁKIEM NIEUDOLNIE , ZMIENIASZ SENS MOICH WYPOWIEDZI ... erystyka nie jest Twoją silną stroną .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
i co mam dalej udowodnić że obydwaj wyżej nie macie racji

??????????????????????????????


jeśli chcecie to udowodnię wam że trzeba skończyć specjalną szkołę po której masz szansę dostać się na platformy --- oczywiście szkoła jest płatna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kristoffer W.
(_Makki_)
Wiking
Aby wyjechac na platformy trzeba najpierw opanowac jezyk. Na niektorych wymagany jest tylko angielski a niekiedy takze i norweski. Podstawa jest takze posiadanie kursu bezpieczenstwa. Taki kurs mozna przejsc w jezyku norweskim lub angielskim. Nastepnie trzeba przejsc kursy bezpieczenstwa w danej firmie dla ktorej bedzie sie pracowac lub w firmie ktora jest wlascicielem/operatorem danej instalacji na morzu.
Teraz jestem offshore i jest sporo Polakow pracujacych w roznych branzach. Np rusztowania, obrobka powierzchni jak i kilku inzynierow-pracownikow biurowych. Mozna takze sie dostac do firmy obslugujacych kuchnie i kwatery mieszkalne, typu ESS, ISS itp.
Zainteresowanie praca offshore jest ogromne. Ostatnio widzialem kilka ogloszen do BP Norway i Statoila gdzie na jedno miejsce bylo ponad 150 osob. Praca offshore jest popularna i lubiana ze wzgledu na to ze od kilku lat bezpieczenstwo offshore jest bardzo wazne i przestrzegane. Inna kwestia sa zarobki i system pracy. Najbardziej popularna rotacja to 2-4, gdzie pracuje sie 2 tygodnie po 12h dziennie i pozniej 4 tygodnie wolnego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kamil85)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
D K
(aniol_z_agh)
Wiking
Krzeszo napisal :

...a widzę że kol. Anioł ma coś ciekawego do powiedzenia: Jeśli możesz napisz jak wygląda twoja praca, jak ją zdobyłeś, podziel się zarobkami (czy raczej informacją o zarobkach )..[/b]


Widze ze mnie kilka dni nie bylo i sie watek rozwinal . Jesli chodzi o Twoje pytanie Krzeszo to ja w Norwegii jestem od niedawna , wczesniej caly czas Polska ale zawsze miedzynarodowe firmy i wspolpraca ogolnie z obydwiema polkulami jesli chodzi o "engineering " ale musze sie pochwalic i zawsze sie tym chwale ze zaczynalem w Hucie jako operator pieca , to czasami daje mi przewage i jest doceniane .. Ogolnie ten portal to nie Golden Line i Linked in ,wiec nie bede wypisywal przebiegu mojej kariery . Jestem caly czas mlodym inzynierem ( 29 lat ) wiec szukam nowych wyzwan , i jestem otwarty na nowe mozliwosci . Do Norwegii przyjechalem bo zaoferowali naprawde dobre zarobki , ciekawe projekty , i potrzebowali i dalej potrzebuja Polskich inzynierów.
A zarobki .. kilkanascie srednich krajowych , oczywiscie Polskich . Ale i tak kiedys pojade dalej , bo zawsze marzyla mi sie Australia

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Leszek Pacha
(lessiwikidajlo)
Wiking
Witam Australia też chciałem i miałem szanse bo mam tam rodzinę ale niestety żona nie chciała teraz planuje się dostać na platformy i nie ciągną mnie tam pieniądze ale system pracy i wolny czas który nogę spędzić z rodziną bo w Polsce to pracując po 240/300h w miesiącu czasu dla rodziny jest mało ale nie o tym chciałem ostatnio pojechał do Australii kolega fachowiec do pracy na kopalni jak się odezwie to napisze coś więcej.

Jeśli chodzi o dostanie się do pracy na platformy to trzeba mieć konkretny fach w ręku jak dostane się tam to na pewno napisze jak to zrobiłem będzie ciężko bo interesuje mnie praca operatora żurawi i właśnie na takie stanowisko będę się starał dostać

Pozdrawiam Leszek i powodzenia z Australią
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
aniol_z_agh napisał:
Ale i tak kiedys pojade dalej , bo zawsze marzyla mi sie Australia

Pozdrawiam

o to i tak samo jak i mnie
zawsze marzyła mi się Beata
ale Baśka była bliżej i miała fajny biust

wyższe wykształcenie
polskie
absolutnie nie daje podstaw, aby nie czuć się Polackiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Transport Transport
(transport.norwegia)
Wiking
Witam wszystkich
czy ma ktoś może adresy firm zajmujących się zatrudnieniem na platformach ? wiem że są takie firmy w Sandefjord ale nie znam nazwy ?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
transport.norwegia napisał:
Witam wszystkich
czy ma ktoś może adresy firm zajmujących się zatrudnieniem na platformach ? wiem że są takie firmy w Sandefjord ale nie znam nazwy ?????

a masz do sradecco

Adecco Marine Weld
Storgaten 2, PB433
3201 Sandefjord
Telefonnummer: 33471907/33471900
Faks: 33471901
E-post: marineweld@adecco.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok