Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przyjazd. - Norwegia

Czytali temat:
TySooN66 (473 niezalogowanych)
2 Posty
Karol Kozieł
(kayabart)
Wiking
witam. mieszkam i pracuje w norwegii od 10/2010. w sierpniu przyjezdza do mnie na stale dziewczyna ze swoim synem. teraz mam pytanie jakie powinna miec ze soba dokumenty swoje i syna i czy jest mozliwosc wyrobienie mu pozwolenia na poobyt bez jakichkolwiek formalnosci doczyczacych jego biologicznego ojca. dodam ze nie wiem jeszcze czy bedzie ona pracowac czy nie. z gory dziex za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a tak w ogóle to wydaje ci się to możliwe, że Norge pozwoli obcym na sprowadzanie swoich dziewczyn i ich dzieci? tak ci się kręci po głowie, że "swoja dziewczyna" to ma jakiś status prawny w cywilizowanych krajach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Karol Kozieł
(kayabart)
Wiking
czyli mam rozumiec ze co??? ze musi najpierw miec umowe o prace zeby dostac pozwolenie na pobyt czy jak?? wiem jak jest z malzenstwami i dziecmi, alenie wiem jak jest w takim przypadku jak moj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(hunter2525)
Początkujący
Z tego co wiem to jest chyba tak. Pozwolenia na prace nie dostanie bez umowy o prace . Jeżeli zamierza przebywać w norwegi powyżej 3 miesięcy musi to zgłosić w Urzędzie migracyjnym to chyba UDI, ale jeżeli nie posiada pracy musi chyba udowodnić, że jest w stanie się utrzymać przez jakiś okres. Do trzech miesięcy nic nie trzeba zgłaszać, nie wiem jak to jest dokładnie ale jak ktoś pracuje w pracach sezonowych to chyba nie potrzebuje pozwolenia albo dostaje od ręki. Mam nadzieje, że cośtam pomogłem. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok