Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Kolega "boj fra..." ma rację. Nie miej sentymentów do gościa. Teraz rozliczaj się zgodnie z papierem. jak masz na umowie 7,5 to podlicz 50 tki i setki gdzie trzeba. ja tak zrobiłem. Szef trząsł dupą jak się patrzy. Wszyściutko mi zapłacił z feriepenge za 2 lata włącznie. Strzepnąłem proch z nóg i idę dalej. Lituj się nad kaleką, ale nie nad oszustem! Jek miałes jakieś ustne ustalenia z nim o nadgodzinach itp. to zlej to. Teraz zgodie z papierami. Poradź się tam kogoś w szczegółach. Na podkładkę musisz jeszcze mieć maile z upomnieniem do niego. Na to sąd też patrzy. Czy byłeś aktywny w pilnowaniu swoich spraw. Wyślij mu teraz czym prędzej maila z prosbą o zaległe loensslippy z podanym terminem. Daj mu dwa dni robocze. Z początkiem nowego roku masz prawo prosić o wypłatę feriepenge za 2017 bez obciążenia podatkiem za 2017. Już w styczniu go atakuj. Pamiętaj również, by cię nie spławił czerwcem (że wtedy wypłaci). Jeśli stosunek pracy ustał, masz prawo do swoich pieniędzy natychmiast. W upomnieniu o odcinki wypłat nadmień, że zamierzasz podać sprawę do arbeidstylsynetu i do skatteetaten. Napisz do niego po polsku i po angielsku. To ułatwi dalsze postępowanie w urzędach (angielski rozumieja, polski nie). Powodzenia, Januszu!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
piotr.konowic
(piotr.konowic)
Wiking
Sprawdz najpierw na stronie:
www.altinn.no/skjemaoversikt/etatenes-fe...orhold---bestilling/
czy rzeczywiscie firma nie odprowadzala podatku. (linka skopiuj i wklej do paska adresu w przegladarce).
Po zalogowaniu przez bankid bedziesz mogl wybrac zestawienie miesieczne lub roczne dochodow otrzymanych od pracodawcy w wybranych roku kalendarzowym.
Po wyslaniu skjemy wygenerowany zostanie plik w pdf ktory bedziesz mial w inbox na altinn.no

W razie problemow sluze pomoca.
Pozdr.

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok