Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Surowsze przepisy wwozu leków do Norwegii od 1 paździenika - Norwegia

46 Postów
Joanna Moja Norwegia
(Joanna_MN)
Redaktor
Od 1 października obowiązują surowsze reguły wwozu leków przez osoby prywatne. Dopuszcza się jedynie import leków bez recepty pochodzących z krajów UE / EOG, które zostały zatwierdzone w Norwegii (z norweską ulotką i opisem na opakowaniu). Przesyłki pocztowe leków z zagranicy mogą być zatrzymane i zniszczone przez organy celne.

W praktyce oznacza to, że bardzo niewiele leków można wwozić do Norwegii. Tu dowiecie się, które są dopuszczone: www.legemiddelverket.no/Import_og_salg/I...r-kan-importere.aspx

Dlaczego nowe przepisy? Aby zapobiec nadużyciom i chronić konsumentów przed lekami fałszywymi i nielegalnymi, czytamy na stronie Statens legemiddelverk, państwowej agencji podległej norweskiemu ministerstwu zdrowia, która zajmuje się nadzorem nad rynkiem leków.

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Producenta opakowan do Viagry w j.norweskim szukam. Pomocy!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(Blackbird)
Wiking
Z tego co piszesz , leki muszą mieć norweskie opakowania i opis . To raczej absurd, w PL kupujemy leki z polskim opisem i opakowaniem, natomiast z tym samym nazewnictwem i producentem co można znaleść w Norwegii ( tzn. produkowane w Uni) . Takowe leki znalazłem na tej liście i wtedy chyba można je przywieźć ? A jak ma się sprawa np. z tranem w kapsułkach czy witaminach, w sumie to nie leki tylko suplementy...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Joanna Moja Norwegia
(Joanna_MN)
Redaktor
Jako przesyłka mogą być wysyłane tylko leki, które są w Norwegii dopuszczone do sprzedaży, a to oznacza, że opis na opakowaniu i ulotka muszą być w języku norweskim. Leki przewożone w bagażu powinny być w oryginalnym opakowaniu.

Więcej tutaj: www.mojanorwegia.pl/zdrowie/z-tabletkami...t-legalny-10737.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok