Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Barnetrygt - Norwegia

Czytali temat:
(349 niezalogowanych)
100 Postów

(SUZII)
Początkujący
Dzisiaj otrzymalam telefon z Polski od kobiety ktora wyszukala mnie na tym forum zadala mi pytanie :czy jestem w stanie jej pomoc jak uzyskac rodzinne na jej corke,cyt ;jej byly maz pracuje tu w Norwegii od kilku lat ,rozwiedli sie ,placi alimenty jak mu pasuje ,czy corce nalezy sie zasilek-barnetrygt, ma 13 lat mieszka z matka w Polsce ?Szczerze to prosze was forumowicze pomozcie bo ja nie mam zielonego pojecia na ten temat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
SUZII napisał:
Dzisiaj otrzymalam telefon z Polski od kobiety ktora wyszukala mnie na tym forum zadala mi pytanie :czy jestem w stanie jej pomoc jak uzyskac rodzinne na jej corke,cyt ;jej byly maz pracuje tu w Norwegii od kilku lat ,rozwiedli sie ,placi alimenty jak mu pasuje ,czy corce nalezy sie zasilek-barnetrygt, ma 13 lat mieszka z matka w Polsce ?Szczerze to prosze was forumowicze pomozcie bo ja nie mam zielonego pojecia na ten temat...

Nalezal sie za okres od rozpoczecia przez ojca pracy, do rozwodu. Prawdopodobnie jest do odzyskania, ale to juz dobra wola ojca dziecka, czy bedzie chcial sie o to postarac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
można oddzyskać tylko do trzech lat wstecz no i do daty rozwodu . od tej daty należy się jej rodzinne w polsce bo tam mieszka i ewentualnie pracuje . jeżeli ojciec pobierał wcześniej zasiłek no to nie uzyskacie nic .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów

(SUZII)
Początkujący
Ja jestem w roli posrednika ale nie rozumie tylko jednego jesli maja rozwod to, znaczy ze nie jest juz ojcem i panstwo uznaje ze dziecka nie ma co to za argument....chodzi mi o to ze znam Norwegow ktorzy tez sa po rozwodzie ,i posiadaja ten przywilej,cos jest nie tak ,musze sie wybrac do Nav-u i zasiegnac poraady bo jakos mnie to nie przekonalo ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
zasiłek po rozwodzie należy się rodzicowi który rzeczywiście utrzymuje dzieci . jeżeli dzieci są z matką w polsce to zasiłek należy się jej ale w polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok