Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(12282 niezalogowanych)
10 Postów
Daniel Malinowski
(pajkoski)
Wiking
do hania
to po co tu siedzisz?? ja na twoim miejscu pojechalbym do polski i tam siedzial utrzymujac sie z pieniedzy meza ktory pracuje w norwegii
po co wypisujesz takie glupoty???
jezeli masz takie wysokie mniemanie to wroc do kraju z dyplomem i pokaz tu na co cie stac a nie chowasz sie w norwegii i jerszcze narzekasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam, jeśli szukasz pracy w Norwegii to wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
1 Post

(hania656)
Wiking
pajkoski napisał:
do hania
to po co tu siedzisz?? ja na twoim miejscu pojechalbym do polski i tam siedzial utrzymujac sie z pieniedzy meza ktory pracuje w norwegii
po co wypisujesz takie glupoty???
jezeli masz takie wysokie mniemanie to wroc do kraju z dyplomem i pokaz tu na co cie stac a nie chowasz sie w norwegii i jerszcze narzekasz


Mój drogi - widać dla Ciebie praca i pieniądze są ważniejsze od rodziny dla mnie nie! I dla tego tu jestem - a ja nie narzekam!!Ale u ciebie naruszyłam chyba delikatną strunę.To że nie chce tu być nikim jest narzekaniem? To ze innych namawiam do nauki póxniej szukania godnej pracy jest złe?? Wy namawiacie ludzi na przyjazd tu w dobie ogromnego bezrobocia na pewną przegraną to jest Waszym zdaniem fair??? Czy namawiacie ludzi na przyjazd do pracy na czarno za 50 koron na godzinę??? Pomyślcie co piszecie a jeśli nie macie pojęcia zainteresujcie sie gospodarką tego krajui. Mi pomagają odnależć sie tu ludzie ambitni i Norwegowie. I to są dla mnie autorytety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Daniel Malinowski
(pajkoski)
Wiking
posluchaj jesli o to chodzi to do norwegii szukac pracy jade w marcu a jesli chodzi o jezyki to ja w porownaniu do ciebie biegle mowie po angielsku i mysle ze norweskiego naucze sie bez problemu choc komunikatywnie bo siedziec w domu i pisac takie bzdury jak ty moze kazdy naucz sie jezyka i idz do pracy nie na czarno tylko legalnie
a jesli nie masz zadnych dodatkowych zainteresowan to zapraszam do samolotu i do kraju...
ja jade szukac pracy a nie siedziec i narzekac mam prawo jazdy BCE i pelny angielski zgadnij kto z nas dostanie prace ja czy ty???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
J J
(fokus)
Wiking
Hania , jest napisane ;;w miejscowości w której Ty mieszkasz,, chodzi tu o Kongsvinger,+dane z Twojego profilu+ a co do działalności to rozumiem , że jesteś w stanie zrozumieć to co podpisujesz i na co decydujesz, znajomość języka tylko w zakresie komunikacji z ludźmi , a nie również w piśmie i zrozumieniu , nie wróży nic dobrego.... no chyba że się ma zaprzyjaźnionego norwega, który dobrze zna tutejsze prawo, a oprócz tego jest Ci w stanie do dobrze wytłumaczyć jeżeli tak to życzę powodzenia.
Ja mieszkam pod Lillehammer.
Ps. Żaden optymista nie neguje ludzi za to robią czy robili, może innym wystarcza minimum, ale trzeba wierzyć w to, że szklanka jest do połowy pełna...a nie pusta. A co do uśmiechu , to rzeczywiście.. nie brakuje Ci go wcale, ale czy zdjęcie oddaje charakter osoby... Powinnaś wiedzieć skoro masz zainteresowania fotograficzne. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(hania656)
Wiking
pajkoski napisał:
posluchaj jesli o to chodzi to do norwegii szukac pracy jade w marcu a jesli chodzi o jezyki to ja w porownaniu do ciebie biegle mowie po angielsku i mysle ze norweskiego naucze sie bez problemu choc komunikatywnie bo siedziec w domu i pisac takie bzdury jak ty moze kazdy naucz sie jezyka i idz do pracy nie na czarno tylko legalnie
a jesli nie masz zadnych dodatkowych zainteresowan to zapraszam do samolotu i do kraju...
ja jade szukac pracy a nie siedziec i narzekac mam prawo jazdy BCE i pelny angielski zgadnij kto z nas dostanie prace ja czy ty???


Ale ja widzę ze ty to masz nawet problemy z j.polskim bo czytać nie potrafisz ! Możemy sie założyć bo jak napisałam wyżej jestem w trakcie zakładania działalnosci. Tu wszystko trwa i trzeba cierpliwosci ale co Ty mozesz wiedziec siedząc w Polsce i nawet tam nie mogąc znaleźć pracy. Nie mniej zyczę powodzenia bo bedzie potrzeba Ci go wiele!!!! Zwłaszcza będąc takim arogantem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Daniel Malinowski
(pajkoski)
Wiking
fokus ale widac ze ona zadna praca sie nie skalala tylko siedzi sobie na utrzymaniu meza hahaha a narzeka ze jej malo.
fokus warto przyjechac do norwegii w marcu bo szukam pracy na kierowce i nie wiem czy jechac czy nie dzieki za odp z gory
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Daniel Malinowski
(pajkoski)
Wiking
hania jezeli chodzi o to to w kraju pracuje i zarabiam przecietnie bo 2000 zl na reke ale mam dzieci i to dla nich jade zarobic a ty jak chcesz to otwieraj sobie ta dzialanosc mnie to nie obchodzi tylko z brakiem jezyka i tak daleko nie zajedziesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(hania656)
Wiking
fokus napisał:
Hania , jest napisane ;;w miejscowości w której Ty mieszkasz,, chodzi tu o Kongsvinger,+dane z Twojego profilu+ a co do działalności to rozumiem , że jesteś w stanie zrozumieć to co podpisujesz i na co decydujesz, znajomość języka tylko w zakresie komunikacji z ludźmi , a nie również w piśmie i zrozumieniu , nie wróży nic dobrego.... no chyba że się ma zaprzyjaźnionego norwega, który dobrze zna tutejsze prawo, a oprócz tego jest Ci w stanie do dobrze wytłumaczyć jeżeli tak to życzę powodzenia.
Ja mieszkam pod Lillehammer.
Ps. Żaden optymista nie neguje ludzi za to robią czy robili, może innym wystarcza minimum, ale trzeba wierzyć w to, że szklanka jest do połowy pełna...a nie pusta. A co do uśmiechu , to rzeczywiście.. nie brakuje Ci go wcale, ale czy zdjęcie oddaje charakter osoby... Powinnaś wiedzieć skoro masz zainteresowania fotograficzne. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz powodzenia


Dziękuję za życzenia a możesz mi wierzyć optymizmu mi brakuje wtedy gdy czytam to co wypisują inni. A oczywiście ze zlecę prowadzenie firmy norwegowi bo przeciez i w Polsce biuro bym wynajęła ( nikt nie jest doskonały we wszystkim - zwłaszcza w przepisach kraju którego tak naprawdę się nie zna ) ale przecież od tego są takie biura prawda?
Kończę tą bezprzedmiotową dyskusję -życzę dziewczyną na których post odpowiedzieliśmy duzo szczęścia w poszukiwaniach pracy i niech nie biorą wszystkiego co się nawinie bo i czasem pół szklanki może sie przewrócić i wylać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
J J
(fokus)
Wiking
do Pajkowski, Słuchaj , kto nie ryzykuje, ten świata nie zdobywa. Trzeba zawsze myśleć pozytywnie. Wiem że kierowców jeszcze w grudniu poszukiwali , były ogłoszenia w gazetach, wejdź sobie na stronę finn.no i dalej jobb. popatrz , zrozumiesz dużo= wg mnie bo jesteś ambitny. Kierowca po norw. to sjåfør lub lader w zależności od profesji/ lader to do osób które ładują towary i jeżdżą z nimi. Z tego co się orientuję to też na stronach adecco.no lub pl . Życzę powodzenia Teraz jest lekki zastój w Norwegii również z powodu kryzysu, ale uruchomili miliony z budżetówki więc zaryzykuj. Z resztą z doskonałą znajomością angielskiego , uważam ,że pracę na wiosnę dostaniesz. Porozsyłaj też swoje oferty do firm transportowych na terenie Skandynawii. Warto coś robić , aby później być z siebie dumnym i.... spijać śmietankę . POWODZENIA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Daniel Malinowski
(pajkoski)
Wiking
fokus dzieki bardzo za rade jesli nie bedziesz miala mi tego za zle zglosze sie czasem do ciebie ok??? chyba ze masz skype i moglibysmy porozmawiac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok